Ako cvičia exoti

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod moschino » Str 07.11.2018 11:49

Nevzdavaj to. Mne zdrhal pes z parkuru asi 5 rokov! A na parkur zas, ked behali ine psy. Prekusaval voditka, hadzal sa o zem, neslo to po dobrom ani po zlom. On to agility miloval, ale bol jak nepricetny. Tolkokrat som isla z cvicaku s placom, kde mi ani trochu nepomahali, len hadzali polena pod nohy este viac a robilo to stale viac skody. On do 5 rokov nebol schopny odbehnut parkur. Nie ze by nevedel prekazky.
Ale aha, nevzdali sme to. Zmenila som trenera (co som mala urobit ovela skor), na takeho, co vedel pomoct, i ked sme sa fakt nadreli, ja som veeela cestovala do CR. Stalo ma to kopec usilia a penazi, a sice az neskor, ale pes beha a je super. Skoda len, ze uz ide do dochodku a aktivne sme neodagilitili tolko rokov, kolko sme mohli. Nevzdavaj to!
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod elfinka » Str 07.11.2018 13:29

Nevzdavam, len spravim 3 kroky spat. Sportaci si mozu mysliet co chcu, ale s Fidom je uspech startovat aj "doma", nepotrebujeme sa trepat zatial do sveta :yes:

A uz mame aj vybrane najblizsie preteky :hi:

A ani to neni zalezitost exotov vseobecne - kolko mame kamaratov s exotmi co boli nadseni z toho ako Fido cvici. Akurat ich pes sice predvedie mensiu presnost, zato uplne hocikde kam pridu zatial co Fido na novom mieste vybuchne :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod kives » Str 07.11.2018 13:34

tak skuste trosku obmienat cvicaky, nie vzdy, ale obcas si chodte vyskusat cudzi plac, to btw robia aj sportaci.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2888
Bydlisko: Košice

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod elfinka » Str 07.11.2018 13:39

Fido uz cvicil na 30+ roznych placoch praveze. To neni ze som strasne prekvapena ze aj to treba trenovat. Ale trenujeme a efekt zatial furt nulovy.

Ale vzdy potrebuje s nim najprv zoznamit, nez moze startovat. To napriklad OBckari vobec nepoznaju a neriesia, uz viackrat ma niektori treneri sprdli ze si vymyslam, ze to je blbost a v polsku predsa cvicia aj zaciatocnici tak ze pridu prvykrat na nove miesto a proste z prvej odcvicia :ach:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod kives » Str 07.11.2018 13:43

njn, musis zohladnit reakcie psa, ak raz Fido riesi, tak si nepomozes. je super, ze to riesis, nepomoze, ked ti niekto bude tvrdit, ze to neexistuje..
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2888
Bydlisko: Košice

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod Elis » Str 07.11.2018 14:20

elfinka píše:Ale trenujeme a efekt zatial furt nulovy.


ale pendrek - nulovy efekt. u sportovky uz to fungovalo :nwm:
to OB je novinka pro nej :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod elfinka » Str 07.11.2018 14:26

No neviem ci u sportovky fungovalo - sme nikde na cudzom nestartovali.
Minuly rok len - ale tam prave predviedol nieco podobne jak na tomto OB. Akurat bol cistejsi plac a ovela ovela kludnejsie prostredie. Rozhodca a skupinka ludia ktorych uz x-krat stretol a tak, tak to dopadlo nakoniec dobre.

Co sa divim je, ze stopa moze byt hocikde :smile: Akoze to by bol velky problem keby nemohla, ale rozmyslam co presne je ten rozdiel. Ze tam neriesil nikdy, a to sme tiez chodili od steniatka dokola na tie iste 4 polia lebo ine neboli v dochadzkovej vzdialenosti.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod wer » Str 07.11.2018 14:30

tak pole je dost konstatne... tam nie su extra ruchy nablizku. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod Elis » Str 07.11.2018 15:23

elfinka píše:ci u sportovky fungovalo


když jsi začala na taboře dělat místo sportovky OB -byl z toho taky nějak špatný?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod Elis » Str 07.11.2018 15:30

elfinka píše: s Fidom je uspech startovat aj "doma",


docházím k nečemu podobnému :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod elfinka » Str 07.11.2018 15:32

Elis píše:když jsi začala na taboře dělat místo sportovky OB -byl z toho taky nějak špatný?

Praveze nemam ten pocit. Ono to tak mozno vyzeralo lebo sme robili tazke veci, cviky do dvojek a trojek. Ale minulu zimu ked sme s OB zacali, tak sa prave celkom zlepsil jeho celkovy vztah k cviceniu. Do toho zacal davat ovela viac, zjavne ho to cele bavilo - vtedy sme robili jednickove veci.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod Elis » Pon 12.11.2018 3:25

Porad je to strasny nemakacenko, rozlozi ji uplne všechno - ale bojujeme :-)

a Kacenka ma ZVV2 :lol: 96, 76, 76
Na stope si vymyslela falesny předmět, poslusnost sla bez zebriku, obrany delala bez maket, ale ma :lol:

Něco z treninku:
https://youtu.be/IOZGb24C-kY

Offtopic: a az se fig dozvi, ze začínáme trénovat obrany na trojku, roztrha figurantsky prukaz, protože se toho nebude chtit zúčastnit :aaa:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod elfinka » Pon 12.11.2018 7:35

Je ti jasné, že ti už nikto neverí že je nemakačenko :jazyk:

Gratulujem! :klobuk:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod kives » Pon 12.11.2018 7:50

Elis, gratulka :aplause: :smile:
sikovne baby mas :yes:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2888
Bydlisko: Košice

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod hisham » Pon 12.11.2018 8:03

Paráda!
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia