Ako cvičia exoti

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod Elis » Štv 07.09.2017 9:20

ring je to same co mondio? :hi:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod hisham » Štv 07.09.2017 9:28

Myslim, ze mondio je prave kombinacia French a Belgian ringu + IPO. Ale mozem sa mylit, nevyznam sa. Kazdopadne je to podobne :heh:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod Elis » Štv 07.09.2017 9:30

jsem se bala zeptat :-)

podivam se schvane na videa.
v kazdem pripade -je to trojecka -takze :klobuk:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod moschino » Uto 26.12.2017 13:59

Neviem kam to dat, ale tak snad sem. Zacala som S Dotty ucit chodzu pri nohe. Ako ma vyzerat chodza, ktoru vyzaduju kynologovia? Pri dogdancingu viem zhruba (aj ked htm nerobim), ale co je ziadnuce tu a co nie? Ma pes chodit tesne pri nohe? Moze byt aj uplne nalepeny na nohe, ale iba tesne? Co sa ako zvykne hodnotit? Predne packy zaroven s nohami. Hlava ako? Volakedy bol velmi ziadnuci ocny kontakt, aj ked hlavy boli vykrutene dohora. Teraz viem, ze pri dd sa to uz dobre nehodnoti, nevyzera to dobre a tiez psom to nerobi dobre. Ako sa to hodnoti tu? Je tam rozdiel pri hodnoteni chodze napr. s OB?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod Connie » Uto 26.12.2017 14:26

Čo sa týka OB...Pes by nemal prekážať psovodovi pri chôdzi, jeho rameno by malo byť zarovno kolena a čo sa týka hlavy, tak v OB nemajú radi takú tu motýliu IPO chôdzu, už som videla ako za to strhávala rozhodkyňa body. Čiže očný kontakt hej, ale bez tej neprirodzene zahnutej hlavy dohora.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod Elis » Uto 26.12.2017 16:59

Connie píše:takú tu motýliu IPO chôdzu


jak to vypada ? machani nohama?

rozdil mezi IPO a OB je asi hlavne v doteku ne? u IPO nevadi u OB. prekazet pes nesmí nikdy.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod wer » Uto 26.12.2017 17:12

Zavadzanie vadi aj u IPO. Nesmie ist sikmo, musi ist rovnobezne, plece pri lavej nohe. Vyvratena hlava je diskutovana aj v IPO, ale nestretla som sa v reali s vytknutim. Druha vec je, ze kam az mas v plane sa dopracovat, ci to "nie je jedno" ako ma hlavu. :lol:
Inak uplne naj chodza je aj s nastrazemymi usami, proste dychtiva. A sulad psovod pes, rovnaky rytmus. Ja som.strasne zatazena na chodzu :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod moschino » Uto 26.12.2017 20:04

U nej nastrazene usi asi nepojdu :ha: stale su to plachtiaky, a to otec ich vylepoval viac ako do polovice decembra :prd:
Nemam nejake ambicie s nou, hlavne ked sa vidime bezne tak raz do mesiaca. Ale ak mam nieco ucit, nech sa to aspon priblizuje tomu, co by to byt malo a nech nerobim nejaku zasadnu chybu, ked uz som sa na to dala, nech nemusim preucat, ak dojdeme na cvicaka tam ma sprdnu, ze je to zle.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod wer » Uto 26.12.2017 20:11

schvalne som uz nenapisala usi hore. :ha: nastrazene usi su proste nastrazene usi, ci to ma usi klopene, ci hore,
to je fuk. :heh: ocny kontakt sa da urobit aj povinne a to je vidno na tych usiach vacsinou potom...
ale tusim elis zas raz nazvala taku chodzu premotivovanou, tak kazdy ma ine meritko. :ha: mne sa prave lubi to napatie, ta hromadiaca sa energia, nazhaveny pes s drivom. :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod moschino » Uto 26.12.2017 22:04

Presne aj mne sa paci pes s drivom. Dottka je taka vlazna. Keby ju mam doma, je to ine, ale takto sa ona nepojde potrhat za kusok odmenky, ked vecer dostane kus tocenej salamy zadarmo :prd: ale pracuje na nu, snazi sa. Aportik ledva na dvore, mimo vobec. Takze skusam, co to da, s tym co mam k dispozicii :angel: malych som ucila / ucim cez pivot a pomocou klikeru. Ju cisto navadzanim. Vsak urobim nejake video, na to by sa asi skor dali pisat nejake pripomienky a co skusit zlepsit.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod wer » Uto 26.12.2017 22:11

tak uprimne, vzhladom k tomu, ze zije u rodicov, tak je lepsi utlmenejsi pes, ako pes s vysokym drivom, takze dobre tak... :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod Lindchen » Uto 26.12.2017 22:14

A chceš s ňou robiť na presnosť alebo takto na efekt? Možno vzhľadom na to, kde žije, by bolo lepšie pilovať prevádzkové povely ako efektnú chôdzu... :angel:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod wer » Uto 26.12.2017 22:18

tak zas kludne, nech sa zabavaju, tym navadzanim zas nicomu neublizi a aspon sa pes nauci, kde sa ma zdrziavat a odkial idu odmeny...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod moschino » Uto 26.12.2017 22:24

Ja chcem len pre zabavu nieco. Nie je to pes na agi, dd akcie su daleko a nemam s nou moznost natrenovat ziadnu choreo, zabavame sa iba trikmi. Kedze jedine, co tu je je jeden kynologicky cvicak, chodime tam. Ambicie nemam, ale chcem naučiť doma potrebne veci a co mozno najspravnejsie. Nech ten pes nieco robi a nehnije len tam na dvore.

Edit: urcite kludnejsi pri nich. Vsak ma cez 30kg a skace ako trafena :ach: neraz som jej to vysvetlila, ze toto sa nerobi, dojdem za mesiac a zas :hmm: mama nervy, ze ten pes stale po nej skace a potom ju vidim, ako na nu vyskoci a ona jej este na to strci do papule udene ucho :ach: no bodaj by neskakala potom... A neda si vysvetlit ta moja mama. Akurat psa mi je luto, chcem nech sa nieco nauci a nieco robi
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod Elis » Uto 26.12.2017 23:36

moschino píše:. Nech ten pes nieco robi a nehnije len tam na dvore.


Offtopic: zrovna dneska jsme se bavili o psech, s kteryma se nedela. Chovka, 4-5psu, dalsi v planu.
vymazleni, vychazkovani, ale na nejakou praci uz je to moc. A shodli jsme se na tom, ze když to ten pes nezna, nechybi mu to vlastne.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia