Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Ned 29.09.2019 17:25

Tak ja myslela, že to bude její poslední závod, ale Elik se vitezstvím automaticky kvalifikoval na republiku :lol:
VS na MČR 2019, Defurovy Lažany a obhájené IGP-FH :lol:
Prílohy
71144984_2469929276573832_2334022135023927296_n.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Ned 29.09.2019 18:13

Gratulka Elis, sikovne ste. A hlavne exot to natrel ovciakom, bravo :smile:. Zjavne sa da aj s nimi.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Ned 29.09.2019 18:15

Parada a ze dochodkyna! :ha: Gratulujem! :jop:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 30.09.2019 7:33

:ha: Je to uz babucha a ma svoje limity, ale chce makat :ha:
Spocitali jsme ji, ze je to jeji nejaka 30ta ostra akce...

Jinak ale - to bylo cele takove jedno velke prekvapeni.
V sobotu mela nejhorsi stopu dne, skoro nedosla a limit dostala jen za tu jeji snahu snad. Cuchala uplne jinak, nez obvykle, zvrchu, nechtela do toho zaborit nos(zetlely jetel) a psikala na kazdem predmetu. Na vstupu do oblouku jsme stali asi 3 minuty. Nemohla to najit. Pak jsem ji zastavila ja, ze jde blbe na poslednim lomu :pac: no, nesla blbe :angel:
Na druhy den se mi nespalo uplne nejlepe...netusila jsem, jestli jsem ji uplne neodpalila a jestli vyjde vubec.
A druhy den- krasna hlina. A dosli jsme ji jen tri, Elik za nejlepsi body.
Na toho druheho kladece, na kterem se stavila v sobotu, na toho v nedeli na hline nikdo uz neodcuchal.
Takze pro me zase poucemi - ze vazne nejdulezitejsi je dolezt do konce a dat limit.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Uto 01.10.2019 15:49

Elis, v prvom rade :winner: :jop:
Je babucha - to je na stopách vlastne taký bonus, že ak pes chce (a nebol zmršený), tak chce ešte pomaly aj keď už nevládze chodiť. A potom - vek = skúsenosti, vlastne si dovolím tvrdiť, že až v tom 7 - 8 roku sa stáva profesorom stopovania. Už má čosi oodchodené a kopa životných skúseností.
Zhnitá ďatelina, repka, perko a podobné kapustoviny - ak hnijú, to je neskutočný smrad. Asi sa tomu chcela vyhnúť a len zbierala "vrch" z mraku. A išla aby sa nestratila...

He, he, prešla ťa snaha 100, alebo nič? No čo, celý život sa človek učí! :jazyk:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Str 02.10.2019 9:49

díky :hi:

Puk píše: tak chce ešte pomaly aj keď už nevládze chodiť.


mas urcite pravdu v tom, jak jsou dulezite ty zkusennosti psa.
a jak se meni pohled na odejitou stopu -po tom, co to cloveku vsechno docvakne :lol:
na te jeteline jsem si myslela, ze na to uz kasle (rok nikde nebyla, je po stenatech, doma uz ma volny rezim) - a proto to bere z vrchu -ale ona spis opravdu dohledávala pach tak jak umela nejlepe - aby dokázala dojit. hodne tezke to bylo a ne ze na to kaslala…

Na jare jsem na podobnem terenu naslapla mlade starou stopu - a ta z toho byla nestastna a rozsypala se -lehla si a rekla, ze dal nejde :ach: , protože to zvrchu vůbec neumi dohledat. neporadila si.
to jsou takove ty tereny, co se po naslapnuti ještě nahore uzavrou.

Ale na tyhle zavodni FH stopy zase -aspon teda canik -musi byt v dobre fyzicke kondici. A kazdy pulrok je znat, jak starne. Vloni na podzim to byla jeste "ona", mrskala si ocasem a valila dopředu spolehlive - ted uz to fakt není ono. i když porad ma pochvalu za projev -je to na 50% toho, jak chodívala...
Plus predmety - uz ma pomale a z toho i nepresne oznacovani ( lehávala dozadu, ted leha přes sed a tak ma občas něco pod packou nebo pod hrudníkem ).

jako rozhodne si nestěžuju -jen to vidim a jsem realista - vim, co se chce videt na tehle závodech a ze to uz je na ni moc.
takze ta republika je opravdu poslední akce a uz bude cuchat a delat jen pro radost...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod ivanpa » Str 02.10.2019 21:20

Nenachádza sa niekde k "zhaliadnutiu " 100 bodová stopa Martina Pejšu a jeho sučky Zea Aritar Bastet od švajčiarskeho rozhodcu Hansa Grafa na WUSV 2019
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 599

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pia 04.10.2019 8:07

Elis, ty si taky obdivuhodny clovek (najma v tej kynologii) - mas cit pre psa, krasny vztah k nim, odmakane uspechy a pritom si skromna a realista. :king: :hi:
To som musela niekde napisat, lebo fakt by si mala byt vzorom...

No a k teme:
Mozem stopu vypracovat 2x..? :haha: (ak dojdete na koniec, pochopite.. :lol:)
Naposledy upravil wer dňa Pia 04.10.2019 17:15, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pia 04.10.2019 9:25

asi se zacnu brzy červenat :hi: :hi:
diky.

add video :-)
me to bylo jasne, jak jsem videla, ze jde bez vodítka :)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pia 04.10.2019 9:51

ale smerom tam som ryla zem :pac:
asi skusim zase tie cyklicke stopy, aj ked to moc neuznavam, ale mozno mu to pomoze..? :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pia 04.10.2019 10:10

Venda uz chyta nervy z drzeni/brzdeni - nechape to a jde do preskoku.

a pak ho necham a on si to bez vodítka v klidu projde a vyzere...

zase jsme zkusili jine naslapani a pamlskovani.
Další pes a zase je to uplne jiné a clovek se uci od zacaku.

Cykl - nevim. moji psi ho nechapou :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pia 04.10.2019 10:28

a tvoje psy pojdu takto vypracovat stopu naspat? :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pia 04.10.2019 10:42

jj. i pozpatku to umi :ha: :haha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Pia 04.10.2019 11:11

Ja fida naschval nechavam nech si nucha po stope dalej kade som isla, podla toho vidim lepsie ako tazke boli pre neho podmienky a ako velmi ho ta stopa unavila.

Inak to 2x vypracovanie som videla u vela psov, u kopy ze naostro hroza a jak sa odopli zo stopovacky tak krasne precizne :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Pia 04.10.2019 17:47

Wer - k videu ak môžem. Pes má záujem, keď toto po stope predvedie s takýmto prejavom a sústredením! Vieš čo si myslím? Nasadenie na stopu v ňom vyvolá také zdravé napätie, že kade to dnes pôjde, že na tie pamlsky mu v tom "napätí" neostane čas, lebo je okrem sústredenia "riešič" :yes: . A potom, zistil, že sa nič nedeje, keď už "výskum na stope" skončil, že si ich cestou späť vyzbiera, zvedavosť ukojená, pozornosť presmerovaná... Neviem, absolútne by som na neho na tie pamlsky na stope netlačil a možno by som zámerne znížil ich počet a zvýšil ich atraktivitu. Len kvôli svojmu utvrdeniu. Neviem, prečo všetci majú utkvelú predstavu hladného a vyžieracieho psa, že to je ideál. A keď príde niečo iné, tak.. U tohto prevláda stopovanie!!! A dve veci, ktoré mňa upútali z toho videa v pozitívnom zmysle : pes má zjavne naviac, lebo to má v hlave naskladané dobre a vyslohoval sa do tohto štýlu (ktorý už veľmi nezmení) napriek mladému veku (práve kvôli tomuto si myslím, že to má naskladané dobre). A druhá : záujem a interes na ktorom keď začneš stavať, dôjdeš tesne pod nebo. A ešte ma s tým vyžieraním na stope (nie po stope!) napadlo, že možno je niekde chyba v nácviku a neverbálnej komunikácii. Sorry, môj pohľad! PS. Ešte taká zima nie je - skús šľapnúť jednu naboso - uvidíš, ako spozornie! :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia