Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Uto 08.10.2019 10:22

uplne cistych 100 krokov urcite nie. max mozno 20 v kuse?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Uto 08.10.2019 12:04

Ja musím pochváliť Fida, dali sme osobný rekord, 1500 krokovú 2hodinovku a na konci mal ešte náladu ísť ďalej :smile:
Mám rada toto jesenné počasie a hliny
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Str 09.10.2019 2:01

elfi, velmi pekne :yes:.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Str 09.10.2019 11:09

wer píše:uplne cistych 100 krokov urcite nie. max mozno 20 v kuse?


a na tech 20ti krocich -zrychluje? nebo zpozorni?

pro me stopa - 300 kroku dlouha, ale prokmovana- sice nepravidelne, ale po cele delce psa moc neuci a uz vůbec ho nepripravuje na ciste stopy. a je dost nudna...
ty vlastne pracujes asi jen s poctem pamlsku a vynechanych slapot a max stridas tereny?

zkousis slapat stopu ruznou intenzitou?
napr. na vydupanem není ani jeden pamlsek, ale jak zacnu našlapovat zlehka - zakrmim?
slapes lomove stopy? lomy ruznym stylem?
jsou zpusoby, jak ty cerstve stopy zpestřovat a přitom psa něco i naucit.

a ciste useky by uz taky klidne mohl znat.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Str 09.10.2019 11:13

elfinka píše:1500 krokovú 2hodinovku a na konci mal ešte náladu ísť ďalej


:jop:
na tohle - posunovani urovne - je podzim uplne genialni.

když si clovek vzpomene na tabor co, jak tam dreli a jak to ted davaji s prstem v nose :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Str 09.10.2019 11:17

tak on ma tak 120 stop za sebou a to ratam aj tie uplne uplne uplne zaciatky. :nwm: a to sa mi zda vcelku malo zatial, aby som mu robila 300 krokovu cistu uplne. ale mozno sa mylim... to su tie zauzivane postupy :ha:
a samozrejme, ze slapem aj lomove stopy. obluky, esicka, tupe uhly, ukroky, dlhe kroky, kratke kroky, dvojlomy...
a na cistych asi skor zrychli, aj ked tazko posudzovat, lebo on ide furt rychlo :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Str 09.10.2019 11:33

wer píše:a to sa mi zda vcelku malo zatial, aby som mu robila 300 krokovu cistu uplne. ale mozno sa mylim...


však ja taky nepsala, ze ma jit cistou stopu celou, ale ze ma znat cisty usek :lol:
tech 300kroku jsme brala tak, ze mas pocit, ze porad prodlouzujes stopu a ze je to ok, ze to postupuje-ale ono to tak uplne není -když se nepridavaji ta cista mista.

takhle 120 stop -kseftak na jednicku se pripravi za 20stop ? kdyz je to treba... a nauci se vsechno. naslap, stopu, predmety i lomy. a i když je to rychlokurz, není pravda, ze by se jim zavirali dveře do budoucnosti!
na tohle se vazne nesmí zapomínat, ze jednicka je pro rocni psy a ze v roce ji mají absolvovat tj. vsechno umet.
ono ty doporucovane postupy :ha: -vzdycky by melo platit pravidlo, ze metoda je tak dobra, jak rychle se doberes k cili.

u tech plne vykrmovanych stop se rika , ze jak dlouho krmis, tak dlouho odebiras. takze mas pred sebou 120stop,a by ses dostala na cistou stopu :ha:

lomove stopy -to jsou lomy i bez pamlsku -tak to zase myslim. propamlskovana stopa do jakehokoliv tvaru je porad hledani zradla.

ber to jen jako podnety -na zamysleni jak dal zpestřovat stopy -ale psa neznam....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Str 09.10.2019 11:52

mne je uplne jasne, ze sa kseftak pripravi za 20 stop :nwm: lenze kseftak nepojde v 4 rokoch trojkove preteky... praveze ja doslova nechcem rychlo postupovat... a jednotka nie je pre rocne psy, IGP 1 je od 18 mesiacov :jazyk:

ale oka, uberem pamlsky, nemyslim, ze s tym bude mat problem, skor si vydychne... :heh: a hlavne, kym pojde na skusku, tak bude mat aj dalsich 200 za sebou :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Str 09.10.2019 12:02

wer píše: lenze kseftak nepojde v 4 rokoch trojkove preteky.


ale muze jit. ( a znam takove)
proto pisu, ze se nezaviraji dveře - nikam. ze to není jen nejaka zkratka a konecna, ale funkcni postupy, jak to psa naucit.
nekdy proste je dobře se rozhlednout okolo a nepatlat se jen ve svém psovi a svém treninku :haha:

wer píše:a jednotka nie je pre rocne psy, IGP 1 je od 18 mesiacov


na na IGP-FH muzes od 20 mesicu :lol: a o tom to je....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Str 09.10.2019 12:03

hej, ale to su este 3 mesiace :jazyk: :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Str 09.10.2019 12:08

jj. jen s tema 20ti vynechanyma pamlskama budes mit ted honku dotáhnout to na1800 :aaa:

ale tak vis jak to myslim.

me u tech stop uci postupy jako u jinych pozadavku na psa. pes by mel- pomerne brzy vedet, jak vypada kompletni pozadavek -a pak to zase muzes rozsekavat.
a dava i to smysl takhle a funguje mi to...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Str 09.10.2019 12:09

tak ja mam urcite vacsie problemy, ako toto :haha:

inak, uz mam auto... :angel: navtierkam sa :hi:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Str 09.10.2019 12:26

tak každý bojujeme se svými strasidly, ze :lol:

me vazne mrzi, ze nemás uplne s kym spolupracovat. i jen koukat na jiné -pomaha strasne. Zeptam se ti :no:

Me třeba ted vynadali, ze mam vetsi radost z krabicek nez z predmetu. vůbec jsem si to neuvědomila... tak si to hlidam - a zazrak -"najednou" se vratila radost i z oznacovani predmetu. Elik sebou zase praska o zem. ( a asi teda i chondra a rehabka pomaha...)

nebo na tabore bylo hafo stenat - Venda v te době vůbec nedelal - a když jsem se ted snažila zacit s nim stejne, jako s tema stenatama na tabore delali - tak po te, co jsem předvedla výsledek svých 3 vlastnich stop -mi byl Venda odebran :aaa: a naslapala mu neco uplne jineho ....

kdyz jsem kdysi hrde ukazovala KAcu a moji praci na stope s klikrem -to mi zase hned odebrali klikr, ze v mych rukach je to zbran :haha: ( klikala jsem zase hrabani do predmetu)
Drobnosti -ale sam se clovek neohlida :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Str 09.10.2019 12:52

No vsak prave :plac: dakujem. ale ako to citam, asi sa budem bat dojst :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Str 09.10.2019 12:54

Offtopic: A ja budem strasne zavidiet :plac: :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia