Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Pia 20.11.2020 6:59

wer píše:[/youtube]

A zaroven mam dotaz. Co ak pes spomali vplyvom nejakych okolnosti na stope? Je to chyba...? A dalsie - mozem hladat predmet pod psom? :heh:


Ja viem, že nie som smerodajný a zrejme ani povolaný, ale v mojich očiach to chyba nie je. A to z niekoľkých dôvodov - psa môžem kontrolovať len očami, nie nosom, lebo ho má lepší a ani netušíme, čo analyzuje. Druhý dôvod je, aké sú to tie "okolnosti", ktoré by sa mali vždy citlivo posudzovať vzhľadom na viacero vecí. Nie je nič jednoduchšie, ako odpisovať body, ale či je to aj správne, je druhá stránka mince, ak nechcem dvojici ubližovať. Tretím dôvodom je - niektorí by chceli mať zo psa robota, a on ním nie je a ani nebude :smile:

Čo sa týka predmetu - z praktického hľadiska - pes predmet označil a ty ho potrebuješ priznať. Ako ho priznáš, keď je pod psom a nemôžeš ho ukázať? Podľa mňa teda nieže môžeš, ale musíš tam siahnuť. Iná vec je, koľko bodov ťa to bude stáť... A to asi bude záležať "od vkusu" rozhodcu, či jeho preferencií....
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod ivanpa » Pon 30.11.2020 10:41

Tak a je dobojované...........
Uplynulý víkend sa vo Vranove nad Topľou uskutočnili Majstrovstvá Slovenska IGP-FH.
Ďakujeme všetkým usporiadateľom, kladačom a rozhodcom za kvalitný pretek na peknej ozimine, ktorá bola prikrytá "troškou" snehu.
Aj sa nám trošku s Afruškou zadarilo skončili sme na 3. mieste.
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 597

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Pon 30.11.2020 11:04

Gratulujem k 3. miestu. Nemáš výsledkovú tabuľku?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 30.11.2020 18:48

Gratuluji! :winner: :winner:
Prílohy
vysledovka.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Uto 01.12.2020 7:57

Dakujem, nenasla som na nete :nwm:. Kolki postupuju? Ivan, si nahradnik? Lebo sa mi zda, ze dvaja.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Uto 01.12.2020 11:06

V CR by se tretim mistem primo kvalifikoval na Evropu, a je nahradnikem pro svet.
Ale nevim, jak je to na SK?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod ivanpa » Uto 01.12.2020 20:41

Takže na Majstrovstvá sveta IGP- FH 11.5.-15.5.2021 v Lahti /ak sa uskutočnia/ tak postupujú prvý dvaja a tretí by mal byť náhradník.
Ale až po jarných kvalifikačných pretekoch v roku 2021. :yes: :yes: :yes:

Takže na túto tému sa je veľmi , veľmi skoro baviť. :pac: :nie:

A konkurencia nie je malá. :jupi: :jop: :yes: :jazyk:
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 597

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Uto 01.12.2020 20:51

Offtopic: Michaela malinakova s jedinou malinou, to je zlaté :hi:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Str 02.12.2020 9:39

Offtopic: :heh:
a pozerala som, že Malý Lumpík, len už som nepozrela, či NO alebo belgičák :lol:

Ivan, veľmi skoro... našliapnuté máš, nech to vyjde :jop: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod mirocl » Str 02.12.2020 17:35

kives píše:Offtopic: :heh:
a pozerala som, že Malý Lumpík, len už som nepozrela, či NO alebo belgičák :lol:

Offtopic: Kives, to bola Maliňáková s maliňákom :lol:
...sme nekonečným oceánom uväzneným v akváriu vlastnej mysle...
mirocl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Str 02.12.2020 20:26

Jj, jasne :smile:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Štv 03.12.2020 8:03

ivanpa píše:Takže na Majstrovstvá sveta IGP- FH 11.5.-15.5.2021 v Lahti /ak sa uskutočnia/ tak postupujú prvý dvaja a tretí by mal byť náhradník.
Ale až po jarných kvalifikačných pretekoch v roku 2021. :yes: :yes: :yes:

Takže na túto tému sa je veľmi , veľmi skoro baviť. :pac: :nie:

A konkurencia nie je malá. :jupi: :jop: :yes: :jazyk:


Ivan, možno je na bavenie sa skutočne veľmi skoro. Ale na niečo nie je určite skoro, a to na to, aby si pomaly začal šetriť. Lebo ak to takto ostane ako to je, ako náhradník od ZŠK obdržíš oznam, že ak sa chceš MS FH zúčastniť ako ten náhradník osobne, hradíš si cestu a pobyt sám... :ha: No, bodaj by som sa s tou "podporou" repre mýlil, ale stávky príjmam osobne, keď sa stretneme.... :nwm:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Štv 03.12.2020 8:19

a nehradia si to aj reprezentanti? ak budú umiestnení, tak im to preplatia. či mám blbé info drby?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Ned 06.12.2020 11:50

a tak ja nevim, ale cena jednoho repre vyjezdu v porovnaní s tim, co stojí trenink za ty roky ? :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod ivanpa » Ned 06.12.2020 16:56

Kives napísla:
a nehradia si to aj reprezentanti? ak budú umiestnení, tak im to preplatia. či mám blbé info drby?
Áno máš „blbé info drby“. :ahoj: :ahoj:
Na Majstrovstvá sveta IGP –FH postupujú prví dvaja z druhého /jarného/ kvalifikačného kola a všetky výdaje im hradí ZŠK bez ohľadu na umiestnenie na Majstrovstvách sveta IGP –FH- . Aspoň tak to bolo keď som bol v 2017 s Afrou Charlie´s court na 24. MS IPO-FH v Slovinskom meste Ptuj. Tretí z jarného kvalifikačného kola ide na Majstrovstvá sveta IGP –FH ako náhradník a hradí si všetky výdaje sám / tak ako napísal Puk/. :yes: :yes:
Usporiadateľ Majstrovstiev sveta na základe počtu prezentovaných účastníkov v dejisku Majstrovstiev sveta IGP – FH s náhradníkov vylosuje jedného – dvoch náhradníkov a povolí im štart na Majstrovstvách sveta IGP –FH.
Z dôvodu, že všetci kvalifikovaní z národných Majstrovstiev prihlásených na MS IGP –FH sa zúčastnia MS IGP –FH, tak usporiadatelia nelosujú žiadneho z náhradníkov. Bolo tomu tak v roku 2018 o Vranove nad Topľou a aj v roku 2019 v Horní Bříze.

Elis napísala:
a tak ja nevim, ale cena jednoho repre vyjezdu v porovnaní s tim, co stojí trenink za ty roky ?
Elis máš pravdu.
Ak v tréningu na úspešná sezónnu absolvuješ minimálne cca 200- 250 stôp ročne. :yes: :ahoj: :yes:
V jednej stope „necháš 2-3€“ .
Za cca 5 - 7 rokov intenzívneho tréningu + štartovné na pretekoch to nie je málo.
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 597

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia