Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Ned 22.12.2019 10:20

Elis píše:nastoupit na první oddil a modlit se, aby to cele klaplo a ten fig nejel tech xy km uplne zbytecne :lol:
to vazne clovek nedela, kdyz uplne nemusi :ha:

Offtopic: No aspon ze tento problem nemam, ked nemame viac oddielov :haha: Aj ked na tych FH stopach pes musi aspon nieco ukazat, nech ma nezabije slapac.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Ned 22.12.2019 11:53

elfinka píše:Elis presne popisala, preco sa mi to navolno zapacilo :yes:
Si tak simulujem to, ze psa nemozem ovplyvnit na lome a na predmete - takze potom nebudem prekvapena ked pojdem cudziu stopu na ktorej neviem presne kde co je.

Takze, my navolno chodit urcite nemusime, ani na skuske neplanujem, ale dava mi to zmysel ako jedna z moznych veci ktore pouzit v treningu.



No ja nerozumiem tomu argumentu : aby som psa na stope neovplyvňovala... tréning predsa slúži nato, aby som dobré veci upevňoval, zlé veci korigoval a naprával. Len nerozumiem, ako môžem korigovať a naprávať, keď nemám na psa dosah... Predsa som svojprávny aby som si uvedomil svoju prácu a psa neovplyvňoval, keď ho ovplyvňovať nechcem. Či? A len malá úvaha - v tréningu navoľno, na skúške na stopovačke. A príde prekvapenie preveliké... Je to ako jazdiť autom dopredu a na skúške dozadu... No, ale ako sa vraví, proti gustu žiaden dišputát.

Nie elis - nepozeral. Ale mám svoj názor na "špičkových výcvikárov", ktorí majú na stopovačke šteňa na ostnáči. :nwm: :nie: Neučia stopovať, ale naháňajú body... Možno. V budúcnosti.
A neskúsený človek na stope - nepovedal by som, že v dnešnej dobe neskúsený - skôr človek s premierou sebavedomia a minimom sebakritiky :no:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Ned 22.12.2019 16:43

Puk píše:Predsa som svojprávny aby som si uvedomil svoju prácu a psa neovplyvňoval, keď ho ovplyvňovať nechcem. Či?


ne, neuvědomujeme si to :ha:
je to to same, co na poslusnosti, obranach.
tam lidi taky tvrdi, ze nehybou telem - nenaklani se nad psa. atd.

ze před kazdym lomem na svoji stope se psovod zacne rozhlížet a zdrobni krok - nezazil jsi nikdy, u nikoho ? neverim :lol:
a když to udela uplne pokazde - a pak jde na cizi stopu -to se pak najednou divi -psovod i pes.

jen o tomhle to je. ze je potřeba se psem komunikovat a ucit ho pomoci stopovačky - tu nikdo nepopira :nwm:

Puk píše:Neučia stopovať, ale naháňajú body... Možno. V budúcnosti


buhuzel spise vidim, ze pry nahani body, ale skutek utek - nikdy ten pes nikam nevyjede.
tyrani psa jen pro tyrani samotne :ua: desive...
jako ne ze by ty mozne body navic mely byt nejaka omluva velka pro tohle chovani to ne.
ale aspoň nejaky výsledek.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Štv 02.01.2020 10:59

takove zamysleni :-)

bracha Vendy - po prestavce - zacal nesmyslne tahat na stopach, prechazi zradlo.
když se uvolni ze stopovačky - otoci se do protismeru a krok po kroku v klidu vyzere vse.

tohle uz vazne není nahoda, ono to tak proste je.
V urcite fazi uceni stop to vždycky prijde, není to vycvikova chyba :lol:
nemuzu si pomoci.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Efa » Štv 02.01.2020 11:32

pre mňa je samostatná práca psa na stope veľmi dôležitá, preto som s malinou začínala od začiatku s bezvodítkovou metódou, chcem aby si všetky prípadné chyby vyriešila vždy sama a nespoliehala sa primárne na mňa ako to robievali dobermanky ... osobne som spokojná s touto voľbou a dnes nemáme problémy ani s tempom na stope ani s lomami ani s motiváciou dôjsť až na koniec :no: jediné čo ešte musím doladiť, tak sú predmety tie mi mimo stopy označuje krásne, len v stope ich nechce veľmi vziať v potaz :pac:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Štv 02.01.2020 11:57

a i zkoušky jdes na volno?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Efa » Štv 02.01.2020 15:23

tak ona mala od začiatku stopovačku na krku, len tá ležala iba na zemi a ťahala ju za sebou, dnes ju už mám v ruke ale stále ideme tak že ja držím koniec 12 m stopovačky, ktorá je inak ťahaná po zemi = nie je tam žiadne napnutie ... skúšala som aj zdvihnúť, tak aby bola len prevesená a žiadna reakcia u nej na to nebola - proste prepne sa na prácu a nerieši absolútne či stopovačku len ťahá, alebo ju mám v ruke
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Štv 02.01.2020 15:59

super.

a jak jsi resila zacatky - nechtela jit rychle?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Efa » Pia 03.01.2020 6:54

naše začiatky boli v koláčoch - tam si vyriešila všetky rušivé vplyvy, spravila si tempo, kľud pri práci, výdrž v sústredení, aj rozdielny vek "stopy" (boli aj 4-5 hodín staré), potom som z koláča začala robiť výstupy do stopy - úseku a tie boli od začiatku v tvare S a vrátane lomov, ako pravouhlých tak aj ostrých a nikdy s tým nemala najmenší problém ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Str 08.01.2020 14:43

jak jsem so včera cetla ten novy zkusebni rad pro SVV3 - asi nejvic mi spadla brada u stopy.

"Stopa cudzia, dlhá 700 metrov, 120 minút stará, položená cez poľnú cestu (používaný chodník), štyri krát lomená v 90° uhle, päť úsekov, tri predmety, jeden predmet položený na prvom úseku, druhý na druhom, treťom alebo štvrtom úseku podľa rozhodnutia rozhodcu, tretí predmet stopu ukončuje"


Úplna zmena požadavku, které nerozumim, ale co -to asi uz není moje starost.

Nicmene -absolutne nemam predstavu, jak se budou zajistovat rovne podmínky pro všechny s tim chodníkem, cestou a s timhle tvarem a delkou stopy.
Uz jsme párkrát zajistovali tereny na akce - a ne, není to zadna sranda i bez cesty.
ale moje fantazie je v teda ted v koncích.
představa, jak pro 30 psu zajišťuji tyhle tereny :pac:
ono se vubec nepocita s tim, ze by se tolika lidi nekdy tehle zkousky zucastnilo, ze?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Str 08.01.2020 14:57

ale ta cesta tam bola vzdy...
len teda boli len 2 lomy a 3 hod stara? ci mylim sa?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Str 08.01.2020 15:29

cesta jo, ale na ucku 1000kroku a jen dva predmety kdekoliv

a ted nacpy cestu, povinny předmět na 1. useku na jen 700kroku rozdelenych do 5ti useku tak, aby byla nejaka vzdalenost od predmetu i lomu, aby to všechny stopy krizilo priblizne stejne a stejna cesta :pac:
jako to bych nechtela slapat ani omylem.

jo, pes si ma poradit s leccims, a zalezi na tom jak si vylosujes, ale proste priblizne stejne podmínky by byt měli...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Str 08.01.2020 15:54

Na tomhle tvaru stopy mi dava smysl jen krizeni :angel:
Takhle to je nesplnitelne zadani pro kladece
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Str 08.01.2020 16:03

si myslim, ze takto sa nad tym nikto nezamyslel... :heh: chceli to zlahcit a niekde akoze pridat a hlavne zmixovat medzinarodny a narodny skusobak a ocakavaju mozno vacsiu ucast..? :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Str 08.01.2020 16:14

Ja to uplne nechapem kde je taky velky problem. Vsak nasekaju 6x R vedla seba na dlhom poli a maju nie? Viac ucastnikov aj tak na zavodoch nebude :lol:
Teda nevidim tam napisane ze to tu cestu moze prekrizit max raz.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia