Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Str 17.04.2019 22:02

No len on sa prave drzi dobre a nechcem ho nechat sa stracat rovno na lomoch... to uz nepreucim, nechcem ho ucit tymto stylom vypracovavat lomy - ze neprichadza pach spredu, ide to do strany, jednej, ci druhej a triafa sa.. a jemu len staci, ked jedna, dve slapy su nie pravouhle prosteba vtedy to vyberie fajn.
Ale ano, ponahla sa. Nezapodieva sa zbieranim, aj ked sa ho snazim spomalovat, drzat ho nad tymi pamlskami nemozem, lebo on tam zdviha hlavu, hrabe sa vpred a to mi pride este horsie.
Ja tam vidim potencial (mojim super objektivnym pohladom :heh: ), ten psik je dobre namotivovany, strasne ho to bavi. Takze uvidime, ci sa nestratime dakde po ceste :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Štv 18.04.2019 8:53

wer píše:a nechcem ho nechat sa stracat rovno na lomoch..


jen upresnim, ze to vyhledani lomu je v ramci jedne slapoty -tak jsem to myslela.

ale ano, je ještě maly na to, aby nejak extra premyslel.

jsem včera byla po pauze na stope - a ja toho spratecka snad zacnu mit rada i na stopach :-)
trapili jsme ji na krizenich ted -nalozilo se ji.
Nechtěla ani vychazet :angel:
a ted uz to vypada, ze si to sedlo.
ona mi tu fh2 letos da, uz ji zase zacinam verit :-D

strasne pomohly kratke motivacni stopy a vyhledavani naslapu.
Uplne jsem to zapomněla delat :pac:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Štv 18.04.2019 17:35

wer píše:Ale ano, ponahla sa. Nezapodieva sa zbieranim, aj ked sa ho snazim spomalovat, drzat ho nad tymi pamlskami nemozem, lebo on tam zdviha hlavu, hrabe sa vpred a to mi pride este horsie.

môj robil to isté, čistá radosť z činnosti, s brzdením somm sa natrápila aj ja, pomohol vek.
a podvliecť stopovačku pomedzi nohy? či aj tak dvíha hlavu, keď ho brzdíš?
u môjho pomohlo zvýšenie času stopy, ale zase, nemôžete robiť dvojhodinovky a na skúške bude 20min, to preletí.
Elis, super, veľa trpezlivosti a ono sa to uleží :smile:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Štv 18.04.2019 17:45

Ja nevidim zmysel v tom drzani.. :nwm: mozno casom... akoze bojovat tam s nim, lebo ho chcem prepnut na pamlsky a potom ho zas budem pracne prepinat na stopu a odburavat mlsky? :ha:
On sa musi vychodit, si myslim. Scukavam ho, to ho pribrzduje. Plus mu tam robim rozne kulehy - vsak sa pytam na dalsie tipy, lebo ho to moc neprekvapuje :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod pigie » Štv 18.04.2019 19:09

Offtopic: Ako to vy robite s tymi stopami? Mna dnes hnali z pola, ze tam nemam co robit so psom, pricom som sla v care traktora, hned na kraji role, cize ani nie cez nu. Zdrbana som bola ako sirota, ze so psom tam nemam co hladat. Krical na mna cez pol pola, ze nech idem s tym psom okamzite prec. Tak som sa vratila, ze co krici, bo som videla V ZELENOM chlapa, pes mal snuru, takze som len cakala, az si zgustnem, samozrejme po mne reval, ze pes tu nema co robit navolno. Tak som zdvihla snuru, ze ake navolno, sak je celu dobu na snure, tak zakoktal a potom zase, ze to je sukromny pozemok a vlastne tam nemam vobec co robit. Hovorim, nie je tu tabula, ako mam vediet, ze tam nemam ist? No skoro ma zozral :pac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Štv 18.04.2019 19:13

Zrovna tento tyzden sa mi stalo :lol: len som kladla stopu, vidim, ze zastavuje auto, sipim problem... taky mlady chlapik, vcelku milo sa pytal, ze co som robila. Pozeram ECV NR, ze to sa len zaujima, som si myslela... :ha: tak bol to asi majitel, lebo ze maju posadene.. :angel: ale v pohode bol.
My sme sa kedysi dohadovali ako klub s hospodarmi, vedeli o nas. Ale menia sa ti majitelia a uz to moc neriesime. Akurat na skusky to ide oficialne, aj s polovnikmi.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod pigie » Štv 18.04.2019 19:25

Ako chapem, ked niekto povie, ze dobre, je to moje a nezela si to. Ja nemam problem, ma na to pravo. Mne staci aj cedula pri tom vjazde, ze sukromny pozemok vstup zakazany (take tu mame a respektujem to odkedy tam ta tabula je) , ja som chapava. Ale neskutocne mi pokazilo naladu, akoby gezoval 12 rocne decko... Ako keby ma tam chytil druhy krat tak nepoviem, ale jak videl, ze mam psa na snure, tak okamzite stocil, bo krical, ze tam nemozeme byt s tym psom najprv, jak videl, ze je na snure, tak tam nemame byt vobec, lebo sukromny pozemok, proste len aby si kopol. Na toto by som teda ja nervy nemala... Mne by stacilo zo 2x, aby ma takto niekto polaskal a kaslem cele cvicenie dozivotne :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Štv 18.04.2019 19:28

Mne kedysi daaaaavno, hadam aj 15 rokov dozadu, jeden majitel takto ziapajuc vysvetlil, ze to uz nie je statne, ze co si myslim... :joint: tak by si mala vediet, ze uz nemame socializmus a uz to nie je vsetkych... :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod pigie » Štv 18.04.2019 19:34

Socializmus nemame, ale dobre viem, kedze mame role, ze niekedy ta rola ma vlastnikov aj 300, ako moze vediet, ze nie som jednou z nich? :joint: Hovorim, mna len pristup stve, staci slusne...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Štv 18.04.2019 19:58

Ja som sa kedysi bala ze ma niekto bude s vidlami na traktore nahanat :heh:
Ale nejak zacinam mat v pazi casom a ta skoda ktoru spravime na stope je nic oproti tomu co tam povalaju diviaky napriklad, tam kam chodime. Alebo vietor. Snazim sa chodit ale aspon na velke polia a tak aby som nic neponicila, cize ked je to vyssie ze by sa pomalo tak nechodim. A preferujem hlinu na ktorej neni nic, alebo luku. Nehlasim nikdy nic :nwm:

Inak kto to vlastni je pomerne jedno, podstatne je kto to ma prenajate by som povedala.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Štv 18.04.2019 20:05

elfinka píše:Ja som sa kedysi bala ze ma niekto bude s vidlami na traktore nahanat :heh:
.

Ono vlastne aj take podobne sa mi stalo... stopovali sme tiez, luka na hraniciach, nevyuzivana - proste ziadne pasienky, len hranicne pasmo, hranice davno otvorene a normalne taky :censored: nas ohrozoval autom. Nas tam prisamfakt nahanal a zjapal. Madarsko... tam sa mi viac takych negativnych zazitkov prihodilo, uplne neznasaju psov... uz tam vobec nechodim
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Štv 18.04.2019 20:08

wer, tak len vydržať a pomedzi to mu to spestrovať :nwm: . mne napríklad scukávanie veľmi odrádzalo psa, lepší bol súvislý ťah, ale som aj od toho upustila, lebo na skúške má byť vodítko voľne a po čase som zistila, že keď nemá napnuté vodítko, tak zisťoval, že prečo. ťažko s nimi, človek veľmi rýchlo vyrobí blbosť :smile:
elfi, sa mi stávalo, nielen na poli. zakomplexovaní idioti, na chlapa si netrúfnu, ale na samu ženu hocikedy. ak som mala za zadkom chlapa a stretla opakovane toho istého ...., ani nepípol. ja som si potom zistila vlastníctvo pozemku, ak jeden majiteľ, tak jasné, ok, ale ak 135487 na jednej parcele, pohoda, z mojej strany ponuka: voláme políciu?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Štv 18.04.2019 20:19

Tak na seminari mi s nim tak cukali, ze letel vzad 5 metrov a asi 10x po sebe takto... Neodradilo ho to voobec, drapal sa rovnako. Vtedy mal dakeho pol roka? Ale zas tento extrem mne je proti srsti, aj som to tu tusim riesila... chvilu aj chodil na ostnaci, ani to sa mi nelubilo...
Motivaciu ma fakt megasilnu, on je aj fakt pazravy, ale ta stopa je este viac pre neho :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Štv 18.04.2019 21:20

kives píše: lepší bol súvislý ťah, ale som aj od toho upustila, lebo na skúške má byť vodítko voľne


??
a to kde pisou, ze voditko ma byt volne ? :lol:

diskuze s myslivci jsou zajimave vždy.
ale i na myslivce funguje elektrika :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Pia 19.04.2019 8:29

ok, tak nie volne, ale nemozes napnutym ovplyvnovat psa, asi to blbo vysvetlujem, proste mu nemozem robit kotvu na spomalenie postupu.
a chyba mi to. pes bol taky stastny a spokojny :ua:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia