Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod ivanpa » Pon 19.10.2020 19:49

Posledný riadok je podiel dlžky stopy v krokoch k maximálnemu času na vypracovanie stopy k príslušnej skúške podľa
príslušného skúšobného poriadku.

Pri SVV1 Ti musí isť pes minimálne 60 krokov za minútu, aby neprekročil časový limit na vypracovanie stopy
Pri IGP 1 Ti musí isť pes minimálne 20 krokov za minútu, by neprekročil časový limit na vypracovanie stopy

Pri SVV 3 Ti musí isť pes minimálne 56 krokov za minútu, aby neprekročil časový limit na vypracovanie stopy
Pri IGP 3 Ti musí isť pes minimálne 30 krokov za minútu, aby neprekročil časový limit na vypracovanie stopy

Pri SPS "A" Ti musí isť pes minimálne 57,14 krokov za minútu, aby neprekročil časový limit na vypracovanie stopy
Pri IGP- FH Ti musí isť pes minimálne 40 krokov za minútu, aby neprekročil časový limit na vypracovanie stopy
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 19.10.2020 20:14

aha :-)
takze jde o vypracovani?

pak tam chybi cas na predmety :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Sob 31.10.2020 20:06

Ked uz som to nahrala, tak to hodim aj sem, aj ked v skratenej verzii - par pravouhlych lomov, dake ukroky na rovnom useku a ku koncu ostry lom. Inak mala cez 800 krokov, 7 lomov, z toho 2 ostre. Akurat bola cerstva, lebo tolko som sa chystala dnes na stopu a nevyleziem o 16 pred zapadom slnka..?! :bum:


A zaroven mam dotaz. Co ak pes spomali vplyvom nejakych okolnosti na stope? Je to chyba...? A dalsie - mozem hladat predmet pod psom? :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Silvuch » Ned 01.11.2020 9:30

takze kedy sa ide na pretek? :stuch:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Ned 01.11.2020 9:38

Ako mi to chyyyyba...
Krasne kyvka chvostikom, raz to mojmu vytkli :heh:.
Velmi pekne lomy, ten ostry ze wauuuuu.
Zmeny tempa su podla poriadku chyba, ma byt rovnomerne, co je podla mna blbost.
Mne sa to velmi pacilo, uvidime, co povie Elis.
Skoda, ze nebol predmet.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Ned 01.11.2020 9:39

Za rok a pol :heh: ale min ifh-v je v plane na jar, ked teraz jesen nevysla :ach: ale aj to zavisi od treningov, lebo stopy zanedbavam :plac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Ned 01.11.2020 9:47

Tu je predmet. Skoda, ze som to tak skoro stopla - aj cumenie na predmet mame vcelku vychytane :lol:


A kyvanie chvostom by mohli vytknut len vtedy, ak je to spojene s nepozornostou, inak je to pekna hovadina. Kazdy pes ma iny styl.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Ned 01.11.2020 9:55

Videla jsem i tu dlouhou verzi :jop:
Moc hezky :yes:
Jede jako masinka.

Zmena tempa - on se jeste vychodi, plus tam nebude zradlo - takze toho nebude tolik.
Ale obecne - protoze zpomaluje, aby overil stopu s vetsi intenzitou- melo by to byt brano pozitivne. Ve zkusebaku se vylozene pise, ze zmena tempa diky terenu neni chybou.
Predmet pod telem muzes dolovat - ale velka ztrata je za to. Ted po novu ti neteknu presne, zeptam se ale.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Ned 01.11.2020 10:02

S tou zmenou tempa nemyslim zradlo - ano, to sa zastavuje a aj mierne vracia, naostro to bude ine. A na tomto videu to ani nebolo, ale on vyslovene niekedy spomali, ked je daky problem a bolo by mi luto, keby sme za to stracali body, lebo on sa fakt velmi snazi :heh: ale si ma ukludnila.
A ten predmet - on ich oznacuje dost spolahlivo, ale stane sa este, ze aj 2 metre pred :pac: alebo ked ho zbada v poslednej chvili, tak sa capne nan... ale tusim sa mi este ani raz nestalo, ze by neoznacil, akurat obcas neviem, kde ten predmet je :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Ned 01.11.2020 10:32

Podle me tyhle "zmeny tempa" na penalizaci nejsou.
Je to naopak zvyseny zajem o stopu.
Ano, muzes narazit na nekoho pip - ale stopari ti to nevytknou.
Ucime psy i zamerne, aby samostatne delali -- mas problem? Tak laskave zpomal a vyres si ho tak :lol:
Na predmetech makni - oboji je problem. Skoda bodu.
Prílohy
Screenshot_20201101-102720_Word.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Ned 01.11.2020 10:35

Tak dnes dostane predmetovku :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Pon 02.11.2020 8:54

ale krásne rýchlo rovno zaľahne :jop:
to si mala vidieť môjho, ako sa bol schopný motať pri probléme, splašene, rýchlo, rýchlo, lebo som stratil stopu. som robila to, čo Elis, stratil si sa, tvoj problém. a sa to utriaslo, vekom prestal byť taký poplašený :yes: .
a vôbec, čo ja tu robím, veď máme len svv1 :lol: .
ale páči sa mi a veľmi mi to chýba. ako som stopy nemala rada, lebo som sa strácala sama (aj vďaka tomu sa pes naučil riešiť trable :heh: ), tak keď som videla, ako ho to baví, tak to začalo aj mňa (a hlavne keď som začala tušiť, čo mám robiť...).
ad kývanie: "nemôže kývať chvostom, lebo sa nesústredí". a čo ho mu mám prilepiť o nohu???? :nwm: A hlavne, sa mi to páči, že nejde ako zmoknutá kura.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 02.11.2020 9:17

kives píše: ale krásne rýchlo rovno zaľahne


když si takhle lehne 2 m před nebo na předmět, nikdo rychlost neoceni :ha:

kives píše: som robila to, čo Elis, stratil si sa, tvoj problém. a sa to utriaslo, vekom prestal byť taký poplašený.


jen k tomuhle doplnim -"vyres sam " u nas znamena, mas na to prostor na delku tvého tela max :ha: pes se ma téměř zastavit na miste a na miste dohledávat. to se samo nenauci hned, ale da se to naucit.

kives píše:ad kývanie: "nemôže kývať chvostom, lebo sa nesústredí"


po pravde se ted vice resi ocas dolu :no: co se zacala mantra "pes pod tlakem" tak dost lidi kouka jen na ocas :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Pon 02.11.2020 10:09

Na dlzku tela nefungovalo, lebo on fakt v tom momente totalne zblbol. Ale ako si pisala, vekom to krasne preslo.
Ad predmet: na videu nevidim, ze kde je :jazyk:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pon 02.11.2020 10:35

Tento zalahol pekne :lol:
Ono zas tak casto sa to zle oznacovanie ani nedeje. Asi 1x zo 100 oznaceni...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia