Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Ned 08.12.2019 22:43

:lol: zákon DF? po pochvale se zakonite prestane dařit :-)

ale asi jo, i tak vam tady o tom budu vypisovat :joint:
boze, to zviratko chce delat :love:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod vavrena » Str 11.12.2019 20:44

Ja sa tomu nerozumiem, viete mi niekto objasniť toto, a či fakt má ten pes ostnáč na krku?
https://www.facebook.com/bohuslav.krivosik/videos/3227131497361178/
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Str 11.12.2019 23:45

jo, ma ostnac,

a co na tom chces vysvětlit? proc ho ma? nebo co?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Štv 12.12.2019 10:55

Ja tiez nechapem to video.
Najprv som si myslela, ze okej ma ostnac proste nato, aby nanho bolo stena zvyknute, keby ho bolo treba pouzit raz neskor. Ale ked na nom zacal pocukavat, tak to nechapem vobec :oo:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Štv 12.12.2019 12:10

kdyby pocukaval jinak, tak je to urcita metoda, co se pouziva :lol:

ale tady proste - kdyz pes opusti stopu cukne - a ukaze mu na pamlsek.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod ivanpa » Ned 15.12.2019 21:04

ak má to šteniatko ostnáč na krku..........
To už niekomu fakt ....
pre pár bezvýznamných bodov robiť v tomto veku toto

och joj................. nechajte tým naším psíkom pekné a šťastné detstvo a mladosť.



Potom, sa mnohí "výcvikári" a majitelia takých psov čudujú, že psíky sa" rozsypú" .
Ktovie kam to šteniatko v pachových prácach dosiahne .......???

Radšej by mohli porozmýšlať o tom prečo:dávajú na stopy viditeľne svetlé pamlsky ...
: keby ich pri kladení aspoň skryli pod stebielko trávy
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod vavrena » Pon 16.12.2019 7:41

ivanpa píše:Radšej by mohli porozmýšlať o tom prečo:dávajú na stopy viditeľne svetlé pamlsky ...
: keby ich pri kladení aspoň skryli pod stebielko trávy


Toto mi napríklad nebolo jasné, či je to ok, dík za objasnenie. Yasku učím rozlišovanie predmetov, a čuchanie som ju učila tak, že daný predmet schovávam vždy, inak ho nájde očami. Rovnako ju "ukľudňujem" hľadaním pamlskov, ktoré ale musia byť schované (napr. v tráve), inak ich proste hľadá očami, síce s nosom na zemi, ale očami. Keďže sa v stopách nevyznám, prišlo mi zváštne vyslať malé šteniatko na hľadanie pamlskov, ktoré je vidno, a cukať ho, keď nejaký prehliadne. A tiež som nevedela, že také malé šteňatá už môžu takto stopovať, minule som videla malé šteniatko čuchať priamu stopu, ale to vyzeralo úplne inak.

Btw, ĎAKUJEM, že pridávate hodnotné príspevky do tejto témy, ja sem chodím čítať a učiť sa z tých príspevkov :smile: . A fakt ma na základe toho láka ísť znova šliapať stopy, keďže moja stopárska kariéra skončila na pachových štvorcoch a potom ma to už nebavilo :heh:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pon 16.12.2019 8:12

Stvorce su nuda, treba ist dalej :ha:
Inak puk tu daval raz paradne video so stopujucim.stenatom... toto s tym stenatom na ostnaci je skor na zaplakanie ako obdiv.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 16.12.2019 8:51

Me tohle video ani neoslovilo, ani nepohorsilo.
Jejich pes, jejich volba.
Tohle, co delaji, urcitym zpusobem dava smysl.
Vek, ostnac a ty viditelne :yes: pamlsky maji svuj vyznam a patri to k sobe.
Uz jsem par lidi videla stopovat na piskoty a o jejich vysledcich se neda pochybovat...
Jen teda - je to jen urcita faze v priprave! na stopy.
Tak jako ty ctverce. Neni to jeste stopovani
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Sob 21.12.2019 14:07

To stopovanie navolno ma nieco do seba, taka pohodicka, nemam psovi co pokazit :smile:
Tymto Fida prehlasujem za uz nie zaciatocnika, lebo bez snury ide rovnako pekne ako s nou (= nie prilis pekne, ale nic nevyzera ze by to pokazilo). Bavi ma to :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Ned 22.12.2019 8:04

elfinka píše:To stopovanie navolno ma nieco do seba, taka pohodicka, nemam psovi co pokazit :smile:


Nechcem sa nikoho dotknúť, ale... Za X rokov som videl "navoľno" stopovať reálne len troch psov. Jedného strašne dávno, ale to bol pes vyslovene pokazený, z ktorého bol vyslovený Filmárik. Napriek tomu psovod bol veľmi šikovný "pozorovateľ" a lepší "čítač" stôp, ako pes. Keď bolo stopu vidno, vždy došli na koniec. Pes išiel v konštantnej vzdialenosti od psovoda a keď sa psovod zastavil, pes zastal tiež, do ktorej strany sa psovod "podľa očí" otočil, do tej strany vybral pes lom a šlo sa ďalej, predmety zavetril :heh: ... Psovoda podozrievali neznalí veci, že psa riadi vysielačkou :) Druhého psa som pískal na MS FH, bol to Francúz a keď mu na stope vybehli srny, cuklo to s ním vyštartovať za nimi, ale psovod ho položil a keď srny odbehli, pokračoval ďalej. A veľmi pekne. čo ale viedlo psovoda k takémuto štýlu som sa nedostal opýtať sa. Celkom dobre sa taká práca hodnotí, lebo odpadá sledovanie psovoda... :yes: Tretí pes bol zmršený a výsledok bol negatívny asi v 80%. Štvrtým som bol ja, ale to bolo len raz (a tak sa to neráta!) a na ZM - dôvody boli pochopiteľné (ale radšej ich nespomeniem) - keďže išlo o ZMku, s výsledkom nebol problém... :hi: Osobne si myslím, že ak po niekoľkoročnom tréningu psovod musí prejsť "navoľno", je to jeho zlyhanie v komunikácii so psom. Pes vie čuchať sám, len ho netreba prerábať v jeho štýle a ak ho "prerábať" treba, niečo sa po :kak:

Čo vedie ku "stopovaniu" so šteňaťom na ostnáči, presahuje môj zmysel chápania výcviku. Hlavne keď je stopovanie o niečom inom ako o drile a 99 bodoch... Dolámal by som takému človeku ruky!
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Ned 22.12.2019 8:25

Puk - ty znas ty lidi z videa?
trenuji na vysoky sport -nebo proste jen trenuji ?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Ned 22.12.2019 8:40

a k tomu (ne)vedeni stopovačkou.
stopy dela hafo nezkusennych lidi. hodne toho nachodi sami a vůbec si neuvedomuji, ze s tou stopovačkou a jak moc ovlivnuji psa. není to zase takova sranda -když není, kdo by člověka ohlidal.
pustit ji občas a sebrat si tu moznost ovlivnovani - je způsob, jak se sam zkontrolovat. aspoň pro me.

jak často je videt na trénincích - necitlive vedeni snurou při rozchazeni, ovlivnovani na lomech, predmetech, nepusteni psa do chyby na useku - a presto se lidi hadaji do krve, ze to nedelaji :lol:

me, konkretne u Kaci strasne otevrel oci jeden praktik letity, co se tyka snury. Jsem mu za to do ted vdecna.
Sla jsem s nim na stopu a on mi po chvili - sebral snuru z ruky a dosel to s ni on.
a jakoby vymenil psa.
to jsou takove situace, kdy je to slovy nepopsatelne - co se vlastne deje, co je jinak -nebylo to nic viditelneho na první pohled -Kaca chodi na volne stopovacce - ale pes na to reagoval - pro me naprosto neuveritelne -v projevu.
prozreni to bylo, ze se musim ještě hodne ucit :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Ned 22.12.2019 9:51

Elis presne popisala, preco sa mi to navolno zapacilo :yes:
Si tak simulujem to, ze psa nemozem ovplyvnit na lome a na predmete - takze potom nebudem prekvapena ked pojdem cudziu stopu na ktorej neviem presne kde co je.

Takze, my navolno chodit urcite nemusime, ani na skuske neplanujem, ale dava mi to zmysel ako jedna z moznych veci ktore pouzit v treningu.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Ned 22.12.2019 10:05

elfinka píše:y navolno chodit urcite nemusime,


ono to ani není uplne prijemne, nastoupit na první oddil a modlit se, aby to cele klaplo a ten fig nejel tech xy km uplne zbytecne :lol:
to vazne clovek nedela, kdyz uplne nemusi :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia