Národný skušobný poriadok a jeho rekodifikácia

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Národný skušobný poriadok a jeho rekodifikácia

Poslaťod kives » Štv 17.10.2019 12:01

Tak potopili...
Ak by ostali bezpp, aj tak si nemyslim, ze byde velky narast, lebo ak niekto chce dd alebo agility, pochybujem, xe mu bude imponovat obrana alebo stopy, este tak poslusnost mozno.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2742
Bydlisko: Košice

Barfer.sk

Re: Národný skušobný poriadok a jeho rekodifikácia

Poslaťod elfinka » Štv 17.10.2019 12:18

Vsak nie IPO. Ale OB kvoli tomu ma samostatny skusobak mimo FCI a z BVK ktore cele ozivil a rozbehol jeden clovek ten jeden clovek odisiel.
A nemyslim tym to, ze by sa bpp nahrnuli do narodaku, len ze bud vsetci alebo nikto, nie ze potopim 3 ine sporty ale svoj sa pokusim bezpapierakmi zachranit.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3061
Bydlisko: Brno

Re: Národný skušobný poriadok a jeho rekodifikácia

Poslaťod Puk » Pia 18.10.2019 5:27

elfinka píše:Nemyslim si, ze by rozkladanie skusok "kazilo" skusobak. Naopak, cez rozlozenu skusku robia so psami aspon nieco aj ludia (a psy), ktori by inak necvicili vobec.


Ja si toto skutočne nemyslím. Rozkladanie všestranných skúšok NSP je skutočne nezmysel! Pokiaľ sa jedná o pachovky, je predsa dostatok skúšok či už ide o IGP, alebo záchranárinu. Pokiaľ ide o poslušnosť, je tu BH a Obedience. A kto by už rozkladal skúšky kvôli obrane? Nároďák v pôvodnom zámere mal zvýrazniť VŠESTRANNÝ výcvik a ten nebol samoúčelný - aspoň istou formou udržiaval pracovnú selekciu plemien. Takto? (Vezmite si PP dnešného NO - 4 generačný rodokmeň, všetci predkovia uchovnení na základe jednotkovej skúšky - to znamená, že 4 generácie predkov sa nestretli s cudzou stopou - cca 20 rokov dozadu. Pre mňa je to zvyšovanie úrovne chovu, rozvoja pracovných schopností a vycvičenosti ako sviňa!!!) "Chovom k výcviku, výcvikom k chovu! Takto? Ten nároďák poskytoval priestor aj špecialistom na skutočnej úrovni. Nechápem dosť dobre, načo by mal byť "špecialista" na polhodinovú vlastnú stopu? :oo: Znovu, čo je účel? Nasrať do PP čím vyšší počet skúšok (poznám pani, ktorá má všemožné skúšky aké sa len dajú dosiahnuť v prvostupni, ale ďalej ani ťuk - no, ešteže ju to baví :heh: ), lebo to dobre vyzerá, alebo "zvýšiť" účasť na skúškach, lebo čo účasť, to peniaze do kasičky - iný dôvod nevidím a on ani nie je. Tam, kde by povedzme ZŠK malo mať starosť o to, aby sa úroveň výcviku keď nie zvýšila, ale aspoň udržala, tam to ide dolu vodou (napr. aj ten Tóno Šabík asi mal dôvod - a keď padnú takíto ľudia a ľudia zo základných organizácií, ktoré sú ešte vôbec ochotné niečo robiť a ťahať gaštany z ohňa za ZŠK, potom sa "rekodifikátori" Štaudinger aj s Danekom môžu ísť pásť aj s celým ich ZŠK! . A "rekodifikácia" NSP z titulu novej metodiky a "poznatkov" je taká pekná, ale nechutná omáčka, pripomínajúca zdôvodňovanie dnešných, prepytujem, politikov.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1713

Predchádzajúci

Späť na Športová a služobná kynológia