Aport

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Aport

Poslaťod Lindchen » Pon 18.01.2016 14:09

Nechcem niečo motať, ale nejako mám z minulosti zapamätané, že sa má držať pevne zadnými a neprekusovať. Príp. ma opravte. Ja tak učím a vyžadujem. Nemusí aport nejako stískať stoličkami, ale nechcem, aby bol "voľne položený" v papuli.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aport

Poslaťod Elis » Pon 18.01.2016 15:39

Lindchen píše:, že sa má držať pevne zadnými a neprekusovať.


drzeni zadnimi a neprekusovani ( zejména jakmile da hlavu nahoru) - je hodne tezke.
aspoň co vidim -jakmile ma pes aport vzadu -prekusuje- ale :nwm:

osobne bych asi davala aport za ty spicaky a trénovala pevne drzeni tam.
to je mj. duvod, proc se to dela s tenkými vecmi - a psovi se to z huby vytahuje -uci se ty zuby zatnout.

další pevne drzeni pak dela rychlost -cvalajici pes drzi pevne :yes:

a Elfi, nebud smutna, ze to moc nejde. JE to tezky cvik, snadno se u nej chybuje - a na každého psa v lazde fazi plati něco o trosku jiného. šablona není :no:

Kachne sice drzi -ale odmita se s nim pohybovat a tvari se jak tyrany pes :pac:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod wer » Pon 18.01.2016 16:17

ja mam zafixovane, ze spravne drzanie je za ocakmi (neviem, ci to kedysi daaaaavno bolo tak aj v skusobaku definovane). ono zakonite ked pes zdviha cinku, tak uchopuje za ocakmi a ked si to chce hodit na zadne, proste prekus vznikne - inak sa to neda. takze na zadnych by som to neucila.
a od zaciatku dbat aj na pevnost drzania, nieze mu to visi z huby :nie:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod Elis » Pon 18.01.2016 17:07

wer píše: ked pes zdviha cinku, tak uchopuje za ocakmi


:pac:
tenhle argument me nenapadnul a přitom se nabízí na první dobrou :ach:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod Lindchen » Pon 18.01.2016 17:22

Len tie tenké činky na OB tam tak nejako plantajú, aspoň môjmu to tam hopká. Ale opravujem, pravda je, že úplne vzadu, to by sa asi aj dusil tým, ale proste niekde tam na začiatku zadných zubov, som ako totentót :heh: . Možno aj myslíme to isté.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aport

Poslaťod wer » Pon 18.01.2016 17:29

plantaju, ked nedrzi pevne. a to vedia aj klasicke sportovkarske "plantat", dokonca aj vypadnut pri doskoku z Acka. preto treba trenovat aj pevny uchop.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod Lindchen » Pon 18.01.2016 17:32

Hej, to už vie, len musela som učiť, nech to drží hlbšie v papuľke, nedalo sa mu viac vpredu asi stisnúť alebo čo :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aport

Poslaťod elfinka » Pon 18.01.2016 17:44

Elis píše:osobne bych asi davala aport za ty spicaky a trénovala pevne drzeni tam.
to je mj. duvod, proc se to dela s tenkými vecmi - a psovi se to z huby vytahuje -uci se ty zuby zatnout.

Cize vy trenujete presne to? Aby drzala vyslovene za tymi spicakmi?
Ja som chvilu pochybovala - jak Linda vravi, ze sa mu to tam asi blbo drzi, ze na zadnych to moze chytit pevnejsie. No a v priebehu 1 treningu ako som mu dovolila na zadne to zacal zut a prehadzovat :pac:

Aspon ze tu cinku ma v podstate rad v papuli, presli sme si aj obdobim "kradnem cinku a utekam si ju odniest do pelechu" :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Aport

Poslaťod Elis » Pon 18.01.2016 19:41

KAchne ma predkus -ona ma tu tycku za prednima spicakama :ha: i kdyz to tak nevypada ..
ale do tohohle mista ji vkladam a tam vyzaduju pevne drzeni.
Offtopic: a ty faze co popisujes -nechci, nenavidim, nebudu se hybat, zdrhnu -to vsechno znaaame taky :yes:
Prílohy
IMGP6663.jpg
IMGP6667.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod elfinka » Str 10.02.2016 18:16

Som si prvou fazou nacviku aportu uspesne zrusila privolanie (cvicakove) :pac: pac som nemotora a pes do mna vrazil aj s tyckou v hube tak, ze mu vypadla - teraz sa boji prist :plac:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Aport

Poslaťod Tchor » Str 10.02.2016 18:31

Vrat se z5 na uceni noseni a paralene s tim privolani v ramci her (ale ne pri aportu).
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Aport

Poslaťod Elis » Str 10.02.2016 22:24

elfinka píše:Som si prvou fazou nacviku aportu uspesne zrusila privolanie (cvicakove) :pac: pac som nemotora a pes do mna vrazil aj s tyckou v hube tak, ze mu vypadla - teraz sa boji prist :plac:


Elfi, neco je spatne :-(
tipnu si ze to privolani nebylo OK?
bohuzel, blbe se radi na dalku -tohle je potreba videt.

zesilenim motivace nic nezkazis -ale vic nevim...
Spratecek uz na zradlo aport delal pomalu - musi mit silnejsi odmenu, aby se hybal (peska u nas).
a "ke me" byl nejcasteji odmenovany povel =prvni ho nabizi, kdyz si neni jista...
Prílohy
12656540_10205305436623550_443976940_o.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod elfinka » Str 10.02.2016 23:52

To je tak, ono ze si pes spoji trest s niecim co ta ani nenapadne, to neni len kec :hi
Fido bol rychly az moc, pri privolani to zvykol rozpeckovat na taku rychlost ze ani neubrzdil, no a s tyckou v hube sa tiez moc nekrotil :smile:
Toto bol len taky zblept, nic rozumnejsie nez ho nechat pochopit ze nie to privolanie bolo zle teraz spravit nemozem :yes: len mi ho bolo luto buba maleho jak tam sedel jak hromadka nestastia a nebol si isty ze ci sa teda moze pohnut
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Aport

Poslaťod Elis » Pon 21.03.2016 11:47

Kacenka - před 3 tydny nezvedla nic ze země a odmitala se s aportem v hube pohnout :-)
Ještě ze je hamizna:-)

https://youtu.be/fen9Ldxf3nY

a mam slibene, ze jednou bude mit stejne rychly aport jako Eliska - ted uz tomu i zacinam verit :hi:

Elika aporty bavi moc :-)

https://youtu.be/msVRdO-eaUU
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod wer » Pon 21.03.2016 12:01

:aplause: parada! kacena za 3 tyzdne - klobuk dolu :jop:
no a eliska - ta ma fakt krasne tie aporty :yes:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia