Aport

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Aport

Poslaťod Elis » Ned 31.08.2014 6:13

Cathie píše:moj oblubeny dogdancing


abych u nej nakonec taky neskoncila :angel:

Kives -depku neni treba mit -vsude je neco :smile:

Offtopic: nemam uplne normalniho psa -ty postupy na ni aplikovane 99% psu ve sportovce asi vubec nepotrebuje a nauci se vsechno i tak.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod Elis » Str 03.09.2014 11:16

kamoska poslala fotky - a je to trosku k tematu:-)
tady je uchopeni aportu a "uvolneni" ( to je asi to same co bridge) hned po otocce - jak se pes narovnal - aneb trenink prave co nejrychlejsiho uchopeni a navratu.

tohle kdyz jsem ukazala na jednom cvicaku, tvrdili mi, ze mi nikdy aport v celku delat nebude, ze ji ho takovouhle blbosti naucim akorat vyplyvovat:lol:

Edit- fotky jsou samo v obracenem poradi:-)
Prílohy
IMG_3950.jpg
IMG_3945.jpg
IMG_3952.jpg
Naposledy upravil Elis dňa Str 03.09.2014 21:44, celkovo upravené 1
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod wer » Str 03.09.2014 20:32

tak, tak - niekedy tie rozrobene cviky vyzeraju katastrofalne :D
ale tak viem si predstavit, ze ked to niekto bude bez rozmyslu bezducho opakovat, dokaze to pekne pokafrat a vyrobit si tazko riesitelne chyby :yes:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod Cathie » Str 03.09.2014 23:02

Elis píše:
Cathie píše:moj oblubeny dogdancing


abych u nej nakonec taky neskoncila :angel:

Offtopic: A ja to vidim tak, ze zrejme skoncim pri niecom inom nakoniec.. :heh: Mna to depta, aky obrovsky rozdiel je medzi vykonom psa v treningu a vykonom na sutaziach/skuskach. Na ruch je zvyknuta, ale to, co sa deje popri vystupovani z DD chce fakt zelezne nervy. Hudba, 100 ludi okolo, potlesk, stekajuce psy, vyskajuce deti.. na mojho psa je to prilis. V treningu zvladne kludne pracu na 10 metrov, pricom som jej otocena chrbtom. Na sutazi z toho vie ukazat tak stvrtinu. A aj to som vela povedala :ach: Nuz a ja tie zelezne nervy asi nemam, o psovi nehovoriac :lol:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Aport

Poslaťod kives » Sob 06.09.2014 9:05

Offtopic: my sme zatiaľ nadobro skončili s nácvikom držania čohokoľvek. dnes som si robila držanie (obyč. odpílené porisko so šnúrkou) a keď som chytila papuľu, nech neprekusuje, tak z nosa vyšli bublinky. kým nevyriešim polyp a zápal tak, aby mal čím dýchať, tak možeme robiť len veci bez držania :ua: .akékoľvek ďalšie skúšky alebo preteky sú asi nadobro v prdeli.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Aport

Poslaťod Elis » Ned 07.09.2014 10:23

Cathie píše:Mna to depta, aky obrovsky rozdiel je medzi vykonom psa v treningu a vykonom na sutaziach/skuskach.


njn. chapu - ale zas -ty zkousky/zavody jsou proste "jen" dalsi level. a pes se to predvedeni musi naucit jinak, nez by mu stacilo na domacim place...
to date :yes:

cim dal tim jsem vdecna za tu particku, co s ni trenuju. oni me pripravuji predem i na tyhle "zaludnosti" -resp. trenink je takovy, ze se tohle moc nedeje.

kives píše: kým nevyriešim polyp a zápal tak


to je mi fakt lito. myslela jsem, ze uz je v poradku.
drzim palce - at se uzdravi co nejdriv. ten nos je svinstvo odolny:-(
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod kives » Ned 07.09.2014 12:30

ďakujem Elis. tiež som myslela, že sme z najhoršieho vonku. znízili sme dávku kortikoidov, trosku som zaťažila a sme v tej istej prdeli. budúci týždeň zase kontrola, tak uvidím. pomaly si zvykáme.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Aport

Poslaťod wer » Ned 07.09.2014 14:09

kives, u nas na cvicaku s tym bosik bojoval asi cely zivot :(
dufam, ze sa da co najskor dokopy a budete moct naplno trenovat.

a co sa tyka trening vs. naostro - podobne ako elis, trenujem s tym vedomim od stenata + mam stastie na psa, co absolutne nic neriesi, cvici naprosto vsade naplno. dokonca, ako som to tu uz pisala, pospajane naostro to vyzeralo lepsie, ako som cakala :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod kives » Ned 07.09.2014 17:24

ďakujem wer. uvidíme, čo bude. len mu už trošku drbká. ale celkom rozdýchal zníženie aktivít skoro na nulu. v podstate z plnej tréningovej predprípravovej záťaže (2x do týždňa obrana, 3x stopa, 3-4x poslušnosť) na iba hranie. prasklo nám to 2 týždne po bonitácii, keď som sa rozhodovala, čo ďalej. ale už predtým sa to zhoršovalo.
ad cvičenie vs naostro:
do mňa celý čas hučia, že mám cvičiť tak, ako to bude na skúške. aby sa to čo najviac približovalo realite skúšky/preteku. plus urobiť si rituál pred poslušnosťou, lebo potom pes nastupuje rovno na obranu (stalo sa mi, mali sme rituál, potom som to zanedbala a na memoriáli som to dostala pekne naservírované). kým zistil, že sme na poslušnosti, tak polka bola za nami :lol: .
ľudí absolútne nerieši, tiež mám asi šťastie. skôr rieši náladu psovoda :au: .
Katka, nie si pred vystúpením/výkonom napätá. veľmi sa to prenáša.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Aport

Poslaťod Buchťa » Ned 07.09.2014 19:19

Kives, uvidíš, že bude vše oki. Moc vám držím pěstičky :ok:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Aport

Poslaťod Cathie » Ned 07.09.2014 22:40

Elis píše:njn. chapu - ale zas -ty zkousky/zavody jsou proste "jen" dalsi level. a pes se to predvedeni musi naucit jinak, nez by mu stacilo na domacim place...
wer píše:a co sa tyka trening vs. naostro - podobne ako elis, trenujem s tym vedomim od stenata + mam stastie na psa, co absolutne nic neriesi, cvici naprosto vsade naplno. dokonca, ako som to tu uz pisala, pospajane naostro to vyzeralo lepsie, ako som cakala

A tak ja som s tym vzdy ratala, kazdemu to rozpravam, ze cvicit a cvicit kdekolvek, zvykat na ruch, nech pes nerobi rozdiel. U nas je ruch v pohode, problem je ta samotna specificka atmosfera = plac, ludia, potlesk a hudba. To je konecna. Nie ze by pes nerobil, len nerobi tak sustredene + je vyhecovana, takze je to na dve veci :lol: Na agi nie je problem, tam zas naopak, ma vykon este o hodne lepsi nez na treningu a je spolahlivejsia, prekvapivo. Aspon niekde no :lol:

Offtopic: a priklad nedocvicenia veci a uz vobec nie na ostro.. som hnusna, ale celkom dobre som sa bavila :haha: :haha:
https://www.facebook.com/video.php?v=69 ... =3&theater
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Aport

Poslaťod wer » Pon 08.09.2014 4:39

OT: podla mna to zavisi od typu psa.
vcera som zobrala paxa na tie nase hody, do davu, ku kolotocom a k dychovke :lol: no, keby som tam postavila figuranta, myslim, ze by ani nevedel, ze nie je na cvicaku... :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod Elis » Pon 08.09.2014 15:51

Cathie píše: kazdemu to rozpravam, ze cvicit a cvicit kdekolvek, zvykat na ruch, nech pes nerobi rozdiel. U nas je ruch v pohode, problem je ta samotna specificka atmosfera = plac, ludia, potlesk a hudba. To je konecna.


kazdy ma neco k reseni:-)
"u nas" se resilo to, aby cuba byla schopna pres pripadnou chybu pokracovat dal a "neslozit se z ni".
nema problem s prostredim, atmosferou, moji nervozitou - ale s tim, ze kdyz se ji neco nepovedlo, vlastne jen na zkousce se pokracovalo dal.
to by me ve snu nenapadlo, ze tohle budu taky muset natrenovat :joint:

aspon se clovek nenudi, ne?
a tyhle veci beru jako vyzvu :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod kives » Štv 11.09.2014 8:27

Offtopic: fasovali sme sprej na striekanie do nosa. ten pes má musí strašne zbožňovať, keď si nechá robiť takéto :censored: 3x denne. furt lepšie ako tabletky . alebo piškoty :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Aport

Poslaťod Feci » Ned 21.09.2014 16:22

Dobrý deň. Chcem sa spytať. Učím svojho bígla aport, ako docela to už pochopil. Na začiatku ho navnadím na hračku, potom mu ju hodím , povel aport a on ju aj donesie ale hneď jak príde kumne tak ju pusti z papule, nechce ju držať. Učím ho na kliker a už fakt neviem jak ho to naučiť aby ju nepúšťal. Ak ho chcem osobitne naučiť aby ju držal v pysku tak ju len okusne a pustí. Neviete mi poradiť čo stým. Ďakujem
Feci
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia