vozi sa na nom vo vode a buda

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod Matica » Sob 19.09.2009 10:32

jakut, nemyslela som, že všetky psy musia mať všetko oddelené, u nás to tak je, lebo im to vyhovuje, ale ak by chceli spávať, jedávať spolu nevadiilo by nám to, takto predchádzam u nih roztržkám a tomu, aby bol jeden ako vydedenec :lol: niekde mimo, majú proste každá svoj priestor a páči sa im to.
Pokiaľ by chceli spávať spolu, jedávať a fungovali by lepšie, absolútne by mi to nevadilo. Len nechcem, aby jeden bol neustále obmedzovaný, či už jeden alebo druhý.
Myslím, že nápad dať im jednu búdy by sa asi neoplatil, lebo starý hafan by mladého vytlačil presne ako z jeho vlastnej búdy, nieto zo spoločnej. Ale možno sa mýlim :no:
Per Aspera Ad Astra
Matica
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 428
Bydlisko: Prešov

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod jakut » Sob 19.09.2009 19:29

no bol to len napad, ja som to takto riesila, ale nie s budou ale s pelechom. Starsia vytlacala mladsiu a nechcela ju pustit ani do jedneho pelechu, tak som male pelechy nacas zhabala a kupila jeden velky, aby sa tam ak by bolo potrebne pomestili vsetky tri a odvtedy male zaspavaju spolu. Neskor som im dala spat aj mensie pelechy ale teraz uz nikty nikoho nevytlaca. Mozno s budou je to trocha tazsie :lol: Ja som moje naucila, zrat spolu, spat spolu, vsetko spolu :lol: aby si im nekrivdilo. Aj ked nieco vyvedu tak ich trestam kolektivneu . Ale mas pravdu nie vzdy sa to da. Ja mam male spolocenske plemena, tak to bolo jednoduchsie. Urcite vsak je to individualne a zalezi od plemena a od povahy psa.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod Sunny » Uto 22.09.2009 13:17

Offtopic:
lucik píše:olizovacie a vitacie tanecky moja predvadza zase na spolubyvajucej bosicke toho bosika, co pise Hanka.. hadam u ziadneho ineho psa som nepostrehla, ze by mu Gipsy tolko olizovala kutiky ako u nej...


No ak sa nemýlim, tak z tej istej bosíčky bola úplne mimo aj Gilina :heh:


K tej téme - ak ti raz starý mladého riadne dá do laty, tak sa nečuduj. Lebo jemu tie nervy raz dojdú a bude zle. Jak to, že neveš mladému zabrániť, aby starého otravoval a buzeroval? Riešila som toto už 2 krát - vždy, keď som videla, že starý má šteňaťa plné zuby, šteňa som z neho odpratala a zaujala ho niečim iným a nedovolila mu starého ďalej otravovať.
Čo sa týka búd - sám píšeš, že mladý v búde spávať nechce, tak načo ho tam nasilu pchať? Keď si bude chcieť do niektorej zaliezť a starý ho začne vyháňať z obidvoch, tak by som pre zmenu zbuzerovala starého a nedovolila mu to a bodka. :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod Faust » Uto 28.02.2012 15:59

nasla som tu tuto temu a pripomenulo mi to tak torchu nas problem. Stara stale obsadzuje mlademu pelech a on ked nechce spat na studenej zemi tak sa musi natlacit do jej (co by nebol ziadny problem, keby stara nebola koker a mlady AUO) co znamena ze sa v tom jej pelechu dost tlaci, alebo spi na zemi a potom je nachcipany. Ako by ste to riesili? vyhadzovat ju z jeho pelechu nepomaha, aj tak sa nasackuje naspet, a ked je v nom mlady a chce donho ist tak bud si lahne nanho, alebo nanho zacne stekat, proste to vyzera ze sa ho odtial snazi dostat.
obidvaja maju pelechy tak isto vystlane, nikto nema nicoho viac ani menej, takze si to naozaj neviem vysvetlit preco to robi. (zeby pomsta za to ze som ho doniesla? :angel: )
Faust
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 529
Bydlisko: BA, PK

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod mint_blossom » Uto 28.02.2012 16:03

Offtopic: Najprv som absolutne nechapala nazvu temy, potom ma strasne pobavil :heh:
mint_blossom
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod Faust » Uto 28.02.2012 16:08

Offtopic: ja som si tu len tak v ramci nudy na prednaske listovala, nasla som tuto temu dakde nakonci, tiez som nepochopila nazov az jak som otvorila, a tak ma napadlo potom ze problem mame podobny, az na to ze by sa mi niekto na nikoho vesal vo vode :smile:
Faust
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 529
Bydlisko: BA, PK

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod hriva » Uto 28.02.2012 16:13

naáš hovawart Aron sa tiež vozi vo vode na chrbte iným psom :pac:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod lucik » Uto 28.02.2012 16:48

fausty, s tým asi nemôžeš urobiť nič iné, len zjednotiť veľkosť pelechov :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod Faust » Uto 28.02.2012 16:54

nie ze by som teraz hladala priciny ako sa to neda, ale mat dva velke pelechy v chodbe, ledaze by som sa naucila lietat, lebo sa uz naozaj nebude dat chodit tadial, v najvacsej zime mali koberec, co bolo celkom fajn riesenie ale kokrica mi ho zrala (nechapem preco) cize som ho radsej zrusila
Faust
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 529
Bydlisko: BA, PK

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod merri » Uto 28.02.2012 17:29

A co tak jeden velky pelech kde budu obaja? Ci spolu spat nechcu?
U nas odjakziva psy spia spolu. Ak by mali dva pelechy aj tak sa nasackuju do jedneho.. A druhy roztrhaju :lol:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod Faust » Uto 28.02.2012 17:52

stara je asocial, autista a schyzofrenik v jednom a od vtedy co ju mam v laske inych psov nema, ale asi to poriesim dvoma pelechmi rovnakej velkosti, alebo neviem
Faust
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 529
Bydlisko: BA, PK

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik