Veľmi milý k cudzincom

Sem píšte vaše rady a nápady.

Veľmi milý k cudzincom

Poslaťod Alis » Uto 15.05.2018 14:20

Dobrý deň, mám psa labradora, ktorý má 5 rokov. Síce breše cez plot na cudzincov, ale akonáhle k nemu prídu, tak brechať prestane a skôr spozornie čo sa bude diať. Problém je v tom, že mu dosť často kradnú obojok. Mal taký pekný kožený, na ktorom bolo vyryté jeho meno, moje číslo, známka od veterinára no a jasné, že mu to niekto ukradol... Nejak to tomu psovi nevadí, že sa ho dotýkajú. Tento mesiac mu už nejaký idiot ukradol tretí obojok a mňa to prestalo baviť, chcem sa opýtať či je možné nejak toho psa vycvičiť aby nedovolil cudzím ľudom dotýkať sa ho, alebo je to len o povahe psa. Keď mu poviem chyť ho, tak by ho tam kľudne aj dokúsal, ale keď tam nie som tak sa nechá... Nechcem z neho urobiť nejakú krvilačnú beštiu, nedajbože by mi potom utiekol a niekomu ešte ublížil, len nechcem aby bol taký tolerantný k cudzím ľudom.
Alis
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Veľmi milý k cudzincom

Poslaťod elfinka » Uto 15.05.2018 15:46

Och, to je neskutocne. Najprv ked som citala len nadpis a prvu vetu som si vravela ze haha, labrador, mali ste cakat ze bude mily.

Ale aby mu niekto kradol obojok? :oo: By ma v zivote nenapadlo.
Ale riesila by som to uplne inak
1. dat take pletivo na plot k chodniku, aby tam ludia neprestrcili ruky
2. kamera a zlodeja (predpokladala by som ze to bude stale ten isty, lebo tak chorych ludi co kradnu psom obojky po svete nebude chodit vela) potom konfrontovat
3. pes ked je sam na zahrade proste bez obojku. Max na spagatiku kontaktne udaje, nieco co sa neoplati kradnut
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Veľmi milý k cudzincom

Poslaťod sovienka » Uto 15.05.2018 15:54

Suhlasim, bude to jeden a ten isty zaskodnik. Kradne, len aby vam urobil zle - dusevne nespravodlivo obdarovany sused, alebo nejaky vyrastok ktory sa tym bavi. Nas pes je tiez taky, ze by na sebe nechal orechy roztlkat, ak by to znamenalo, ze ho niekto pohladka. Jednoznacne kameru a vycihat. Takto som zistila, ze nasa pribrzdena suseda odtrha menovku zo schranky, pretoze som sa jej raz nepozdravila.

Apropo, odkedy si sused dal na branu ze je pozemok sledovany kamerovym systemom (nie je), tak mu decka prestali oberat od plota maliny. Ale to len tak, do buducnosti. Najprv treba chytit a konfrontovat zlodeja.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Veľmi milý k cudzincom

Poslaťod Sunny » Str 16.05.2018 7:58

A čisto teoreticky nemože niekde prepchať hlavu, kde sa obojok zachytí a vyvlečie sa z neho? Sa totiž stalo mne, tiež som kukala jak puk kam sa psovi stratil obojok a našla som ho na plote.
Ak naozaj kradne, tak ako píšu baby - radšej mechanicky zabrániť zlodejovi, či už pletivom, alebo absenciou obojku, než nejako učiť psa byť zlý.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Veľmi milý k cudzincom

Poslaťod Lindchen » Str 16.05.2018 8:24

Sunny píše:než nejako učiť psa byť zlý.

Zrejme by sa to ani nepodarilo, aby bol zlý žiaducim smerom.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov


Späť na Výchova a výcvik