Štekot... nervozita?

Sem píšte vaše rady a nápady.

Štekot... nervozita?

Poslaťod Koricka » Str 25.04.2018 16:50

Ahojte, obraciam sa na vás tu kompetentných s prosbou o radu. Máme doma 6 ročného civaviaka, od malička sa bojí psov, toto priznávam, snažila som sa ho spriateliť a nejakým psom, ale bez úspechu. Na každého psa šteká, rozbehne sa oproti nim so skekotom, ale nepriblíži sa, ak sa priblíži cudzí pes tak šteká, ale schováva sa poza. Bývame na dvore ešte s jedným psom, aj na neho šteká.
Ďalší problém je, že šteká na všetky cudzie zvuky (ak prejde niekto po chodbe, štrngot kľúčov, ak počuje cudzích ľudí...psov...)spustí štekot a rozbehne sa ako zmyslov zbavený, za tým zvukom... utíšim ho jedine keď ho vezmem na ruky a už "držím" mu papuľu. Ako ho naučiť aby nereagoval na zvuky, nestekal a ako ho socializovať s inými psami...neviem si rady. :nwm:
V poslednej dobe začína byť agresívny aj na ostatných členov rodiny. Čo doteraz nerobil...nechal sa pohladkať a teraz keď ho chcú pohladkať, už s obavami, a on sa občas nechá pohladkať, občas "zaútočí", naznačí chnapnutie...
Začína mi to prerastať cez hlavu, viem, že v niečom robím chybu...ale v čom, netuším.
Ďakujem za akúkoľvek radu :nwm: :nwm:
Koricka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Štekot... nervozita?

Poslaťod MisheliQ » Pon 26.04.2021 20:22

Riešili by ste nadmerné štekanie psa, ktorý sa tak proste prejavuje, lebo sa teší? Príde návšteva, pes šteká ako najatý. Prídem domov, pes šteká od radosti, že som doma. Ideme von a pes šteká, lebo sa náramné teší. Prídeme z von, pes šteká, lebo sme boli vonku. Veľa sa prejavuje štekotom a mne to aj celkom začína vadiť, no na druhej strane mu nechcem úplne zaraziť jeho prejav a chápem, že je to pes (je taký vtip na štekanie psa, že ak by bol :kak: tak bude smrdieť, vždy si na to spomeniem). Len pri tej návšteve mi to dosť vadí, lebo, keď prídu deti, tie sa ho potom boja, prípadne nečakajú štekajúceho psa a ich ten štekot vyľaká. Na povel ticho, stačí reaguje, ale chcelo by to ten povel dotiahnuť.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Štekot... nervozita?

Poslaťod wer » Pon 26.04.2021 20:47

Ja k tomu len, ze stekanie je samoodmenujuce, to sa brutalne tazko odstranuje... neviem, aky stary je pes, hoci mna osobne by mrdlo z takeho psa, nechcelo by sa mi to riesit :heh:
Riesenim je drzat ho v nizkom vzruchu, kym sa vie ovladat...
Naposledy upravil wer dňa Pon 26.04.2021 21:10, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Štekot... nervozita?

Poslaťod MisheliQ » Pon 26.04.2021 21:07

Čím samoodmeňujúce? Môžeš rozvinúť? Si to neviem predstaviť, že ako sa tým pes samoodmeňuje. ČO na tomto môže byť samoodmeňujúce (keď je to len štekanie a štekanie a dookola štekanie) :heh: Ale chápem, že tak to vnímam JA. Nie on. On sa rád počúva a to štekanie má fakt rád. Je to 7,5 ročný pes.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Štekot... nervozita?

Poslaťod wer » Pon 26.04.2021 21:10

Ze ho to nakopava, bavi ho to...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Štekot... nervozita?

Poslaťod MisheliQ » Pon 26.04.2021 21:31

Aha, okej, tak aj vyzerá pri tom :aaa: Ono problém je v tom, že sa doma nezhodneme na tom ako s tým pracovať. Mamka si myslí o tom ako pekné sa teší a prejavuje svoju radosť a ja som na vážkach, niekedy mi to vadí, inokedy nie. Ale keď ho chcem tlmiť, mamka prevracia oči a myslí si jak ho hrozne pucujem za to. Ale vyskúšam tomu predchádzať, nenechať ho vzrušiť sa.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Štekot... nervozita?

Poslaťod Elis » Pon 26.04.2021 22:21

nejhorsi kombinace - nekdy mi to vadi...
bud nikdy nevadi neresim, nebo vzdycky vadi a vzdycky resim
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Štekot... nervozita?

Poslaťod MisheliQ » Uto 27.04.2021 6:16

Tak si to musim ujasnit, co od psa chcem. Ja som ho najskor viedla k tomu, aby stekal a hlasil zver, cize stekanie bolo ziaduce. Nechcela som to v nom utlmit a bola som rada za tento jeho prejav.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844


Späť na Výchova a výcvik