Nervozita

Sem píšte vaše rady a nápady.

Nervozita

Poslaťod extreme » Ned 03.06.2012 15:43

Podľa mňa aj iných je moja 6 mesačná fenka až priveľká nerváčka. Aj pri cvičení obrany to dosť preháňa, figurant ju musí skôr ukludňovať ako dráždiť...
A keď sa s ňou naháňam (to som tu už písal) tak naozaj zúrivo šteká :ha: ... proste tak ako na figuranta šteká pri naháňačke aj na mňa ... Mám s tým dačo robiť alebo je to v poriadku?
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Nervozita

Poslaťod wer » Ned 03.06.2012 16:48

to sa neda zhodnotit takto na dialku. :nwm: ono je to dost spojene s drivom, tak tazko ti povedat, ci ju mas utlmovat, ci to nebude skor na skodu. uc ju zaroven aj sustredenie - nech dokaze drzat nervy na uzde, ale zas ked potrebujes, nech sa ventiluje.
pre ovciakov je typicke, ze sa u nich rychlo strieda vzruch a utlm. prave preto su tak lahko cvicitelne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nervozita

Poslaťod extreme » Ned 03.06.2012 17:03

Na cvičisku mi povedali, že by zákus mal byť kludnejší ... možno by jej pomohlo obranu cvičiť častejšie (na cvičisko chodime raz do tyždňa) ...
A k tomu nahananiu, ukončiť hru keď začne štekať ako bláznivá alebo ju v tom nechať a naháňať sa ďalej?
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Nervozita

Poslaťod wer » Ned 03.06.2012 17:17

nervozita v zakuse je nieco ine. to nema so stekanim ani drivom nic. zakus musi byt kludny - bez prekusov a na plnu papulu. ale popritom musi pes aj bojovat, nemoze sa niest ako vrece zemiakov... takze rozvijat treba dve protichodne veci
rob, co ti kaze figurant. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nervozita

Poslaťod extreme » Ned 03.06.2012 18:13

Bez prekusov je aj na plnu papulu takže tam je to v poriadku :)
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Nervozita

Poslaťod wer » Ned 03.06.2012 18:17

tie prekusy su nervozita... :no: takze potom nemas, co riesit. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nervozita

Poslaťod extreme » Ned 03.06.2012 19:05

ok, ja som ako nervozitu skor myslel jej agresivitu akou do toho ide ...
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Nervozita

Poslaťod wer » Ned 03.06.2012 19:17

no agresivny prejav je ziaduci na obrane.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nervozita

Poslaťod Cathie » Ned 03.06.2012 19:59

Skus natocit video idealne obran alebo aspon tej hry, z toho ti tu ludia budu urcite vediet povedat viac :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Nervozita

Poslaťod wer » Ned 03.06.2012 20:38

este mi napadlo - pod tou nervozitou myslis vrcanie v zakuse?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nervozita

Poslaťod extreme » Ned 03.06.2012 22:17

jj, aj vrcanie v zakuse ... hlavne ked sa jej figurant dotyka ...
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Nervozita

Poslaťod wer » Pon 04.06.2012 4:40

tak uz sme prisli na jadro veci. :ha:
hej, to je problem - teda u stenata je to este normalne, len musi dostat istotu, malo by sa to odstranit.
ked sa s nou hras ty, nedrazdi ju uz v zakuse, jemny tahom sa snaz, nech zabojuje aj ona, pretahujte sa - raz zatiahnes ty, potom nechas ju bojovat a zaroven ju zvykaj na dotyky - ako bojuje, pohlad ju po boku a nechaj vyhrat (ked nevrci).
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nervozita

Poslaťod extreme » Pon 04.06.2012 16:01

jj, vrčí dosť v zákuse ona sa snaží pešek figurantovy vytrhnúť tým, že vrčí a trhá hlavou zo strany na stranu (neviem ako to nazvať :ha: ) ....
A tú naháňačku dnes natočím a hodím sem, lebo by ma aj zaujímalo ako mám reagovať keď sa tak rozšteká na mňa či to nechať tak alebo ukončiť hru... ukludniť ju viem asi len nejakým povelom ....
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Nervozita

Poslaťod wer » Pon 04.06.2012 18:25

samotne besnenie pri hre neries. akurat ju uc to striedanie vzruchu a utlmu. strasne ju rozbesni, nech steka na teba (zaklad vystekania) a zrazu jej daj sadni - nech okamzite stichne a sleduje ta v tichosti a napato. a zase ju rozbesni a odmen. neskor zurocis aj pri obrane.
no a plus ju uc ten klud v zakuse - zvykaj ju na dotyky, nech sa po nich neznervoznuje. hlavne do nej nesahaj, ze jej to chces brat.
este ju uc bojovat tak, nech si to stahuje, nie mykslovat hlavou. nech bojuje aktivne celym telom.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica


Späť na Výchova a výcvik