Ako sa vyrovnat so zmenami?

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Ako sa vyrovnat so zmenami?

Poslaťod Cathie » Štv 23.06.2011 17:22

Silvuch akurat tu nejde o to, ze by bezo mna niekde nevedela vydrzat. Mozem ju nechat komukolvek bez toho, ze by z toho chytila stres, nebola schopna normalne fungovat a zit (mame, starym rodicom, sestre so svagrom a koniec koncov aj u viacmenej neznameho cloveka - sama si kdesi pisala, ze s Petou vyzerala uplne ok). Vzala si ju rodina na vikend prec a absolutne nemala problem s nimi niekde byt niekolko dni, jest, pit, spat, hrat sa, behat po turach.. Lenze - sa proste vratila a bola so mnou.
Ide o to, ze sme jej asi uplne narusili jej predstavu toho, kam a ku komu patri.. nie je to o mne a jej zavislosti na mne ako takej. Ale podla mna kazdy pes potrebuje vediet, ze niekam patri a aj to, KAM :nwm:

Popravde, ona sa mne netesi takmer vobec, ked pridem domov :heh: Aspon nie oproti tomu, ako sa tesi z inych. Lebo od jej malicka kazdy moj prichod, odchod bol bez velkych emocii..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Ako sa vyrovnat so zmenami?

Poslaťod Silvuch » Štv 23.06.2011 20:42

ja nehovorim, ze je to len o zavislosti, ale aj o zmene. :no: ale vezmi si vec, ze si sa jej vo velkom venovala a zrazu je to fuc.. dalo by sa povedat, ze zo dna na den.... Si jej omnoho vzacnejsia. Preto, ked si doma, chce ist domov za tebou..

aj ked bol moj psik cecok, vzdy sa citila najlepsie doma.. Ked som si ju zobrala do podnajmu, vobec sa necitila vo svojej kozi.. Proste najradsej by bola s nami doma, ale pre nu bola vzdy lepsia volba ostat doma s tym, ze sa vratim, ako ze ju veznem do cudzieho podnajmu.. A neskor, pri castych odchodoch, presunoch, si na tieto veci uplne zvykla.. Nepotrebovala, aby sa jej niekto venoval, bol to pes ignorant. A tymi castymi presunmi - domov, sestrin podnajom, moj podnajom, u priatela, zistila, ze doma je predsa len doma. :heh:

Dokonca, ked zdrhla z chaty v Cechach, vybrala sa domov na zeleznicnu stanicu do susednej dediny po hlavnej ceste, a nie za mnou k jazeru, ku ktoremu som s nou denno denne chodievala.

Hladovky tiez vedela drzat lepsie ako protestanti pred parlamentom.. :heh: avsak, cim bola starsia, tym bola skusenejsia a vyrovanejsia a pazravejsia a presla na takzvane "mne uz je vsetko jedno". I ked ona bola vzdy anarchista. Chce to len cas, len treba dodrziavat rovnaky psi rezim, a ked - tak postupne prechadzat na iny. Story sa nezmenilo okolie, ale zmenil sa jej domov.. Ja ked strazim psi, je to vidiet na tych psoch, ktory je ako vychovavany.. Tie utulkove nemaju problem, ze sakra zmena rezimu. Su akokeby zvyknute a dokonca niektore boli viac stastne u nas ako u svojich majitelov. Ale tie psiky s pevnym rezimom (napriklad Gaia, alebo aj ten spominany zosednuty pes), bolo na nich vidiet, ze sakra, kde to SOOM, kde maam pelech a nevedeli sa ulozit... Síce Gaia uz je v pohode, ale prve dni poknukavala a vonku hladala sestrine auto z Popradu... Teraz je v pohode, lebo vie, ze bude zabava, furt beha z vychodu na zapad. Ale napriklad sobota je Gain den a ten pes vie, ze je sobota, a ked sestra v sobotu odide z domu bez nej, pes je uuplne mimo, ze HALOOO je SOBOTA nie??? :smile:
Naposledy upravil Silvuch dňa Pon 27.06.2011 11:30, celkovo upravené 1
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Ako sa vyrovnat so zmenami?

Poslaťod janajka » Sob 25.06.2011 10:04

A to este v zivote pocas jej troch rokov nebola Gaia v noci sama (ak nebola u mna, bola aspon u rodicov a sestry - tam to pozna, je tam Bary, to je OK) a tento tyzden v stredu sme museli ist rano prec, s tym, ze sa vratime na druhy den doobeda. Nevedela som co so psom, kedze som sla z PP do Madarska, do BA to bola priliz velka obkluka, moznost dat ju ku sestre odpadla. 24 hodin v byte ju nechat nemozem a tak som ju dala do Smižian na dvor ku priatelovym rodicom (podotkynam, ze u nich pes dnu nemoze kvoli alergii). Poprosila som ich, nech ju daju v noci do garaze - tam som jej dala jej petbox a deku. Nebala som sa, ze zdrhne (nie je zdrhac) ale strasne som sa obavala, ze bude stekat - hlavne v noci, a ze bude priatelovym rodicom iba na starost. ... Ked isiel pre nu moj priatel na druhy den, tesila sa ako nikdy v zivote, vrtela ritkou, knucala od radosti, krutila sa okolo vlastnej osi, robila kolecka. Ale vraj, cely cas bola na dvore ticho - akurat v case nasho prichodu z prace uz cakala pri branke (inak branka taka, ze keby chcela preskoci ju jedna radost) a tak ju priatelov otec zobral na prechadzku (ty brdo :oo: ) V noci v garazi byt nechcela, nevedeli ju tam dostat. Tak ju preniesli hore do domu na horne poschodie (tam oni nebyvaju ale prerabaju ho na byvanie, obcas tam prespime, aj s Gaiou), vraj si hned lahla a bola ticho. V noci sa raz zdvihla, postekala, zaskrabala na dvere na chvilku a potom opat zaspala. Zrat neodmietala vobec ( :lol: ale vzhladom na jej nenasytnu pazravost, som ani nepredpokladala ze odmietne jest).

To bolo ale o Gaii. My tu rozoberame Storynku. No podla mna Story trpi tym, ze sa s nou uz menej hras, ze spolu uz tolko neblbnete. Mozno by pomohlo, kedy s nou obcas blbla aj mama. Alebo ju raz zober ku priatelovi, vobec sa o nu nestaraj, nemaj na nu cas a mozno potom pochopi, ze ostat doma je predsa len lepsie, ako byt nepovsimnuta niekde u cudzich. Alebo uz potom budete musiet ist toho podnajmu. Ak tam budete spolu obaja a uz bude mat ako -taky rezim, urcite si zvykne. My sme s Gaiou vystriedali uz treti a neboli s tym problemy. Zvykla si vsade. Ci to bol 2-izb byt v Dubravke, alebo velky 3iz byt v Spisskej alebo nakoniec malinky 1izbak v PP. A to sme so stahovanim este neskoncili, uvidim kedy a kde sa budeme opat presuvat.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Ako sa vyrovnat so zmenami?

Poslaťod lulu939075 » Sob 25.06.2011 10:37

Baby v piatok sa stehujeme do nového bytu a bojím sa ako to krpci zvládnu. Tu máme maličký bytík garsónku a sťahujeme sa do štvorizbáku. Každý tu má svoje miestečko. Ako postupovať aby si na zmenu čo najjemnejšie zvykli??? Tu ma Angiemka miestečko v peliešku to bude jednoduchšie kedže tam bude mať svoj peliešok ale Chrisko zvykne oddychovať za postelou na kachličkách a postel tu nechávame. A on zvláda zmeny velmi zle :ua:
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik