Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Poca » Str 25.02.2015 19:59

Takze podla akehokolvek skusobaku je to povolene? Teda bezne prinesenie s predsadnutim?
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Str 25.02.2015 20:02

ano. akurat to oznamujes rozhodcovi pri hlaseni
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Štv 26.02.2015 9:05

Puk píše:dnes je prinášanie predmetu na stope tak raritné, že ti každý rozhodca drobné veci rád "prehliadne"


spis to kazdy bude hodnotit uplne jinak -co jeden vytkne, druhy pochvali :ua: a to se pak supr pes trenuje, kdyz clovek proste nevi, na cem ma zapracovat....

(aby se ji pak nestalo, ze se pes rozcucha a bude chtit pokracovat dal a tohle aportovani ji bude brzdit a brat body...)

nekdy je lepsi delat veci tak, jak je dela vetsina a nebyt prukopnikem slepych ulicek :smile:

treba -znama ma naucenou cubu oznacovat v sede -taky to na zacatku nabizela, tak ji nechala.
ta cuba cucha jako buh - ale druheho psa uz uci zalehavat.
ono dva body dole na FH2 za pomale oznacovani proste potom trosku zamrzi...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Pon 09.03.2015 18:26

dnes prvá stopa tohto roku. keby mu to šlo tak, ako je na ňu nažhavený, tak sme majstri galaxie :aaa: :joint: .
220 krokov, dva lomy, 7 predmetov. nebolo to najhoršie, ale prešvihla som to s dĺžkou.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Nyssa » Pon 09.03.2015 18:30

my sme dali prvú včera. nažhavený sa tešil, ale za výkon by si zaslúžil zavreť do kotca a v živote nepustiť :ua:
ale palicu ešte nelámem :joint:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Pon 09.03.2015 18:32

Ako spoznas ze je presvihnuta dlzka? Lebo ja mam pocit ze ten moj pes je stoparsky terminator. Proste ide, prestopuje mi 400 krokov a keby ho nestopnem tak si to da znova ani nemrkne, este sa tesi ked ide po mieste kde som len presla normalnym krokom ze jej vacsia sranda, menej vydupane a nebrzdi ma ziadne blbe zradlo. A aj tak ide slapa-slapa.

Ako davate pamlsky inac, zacinala som tym, ze stupim nohou a posuniem dozadu a do spicky dam pamlsok. Okej, len takto to proste vydupavam viac nez normalny krok. Robite taketo dvojkroky aj na prazdne slapy, nech to pes nevie rozlisit? Alebo davate pamlsky nejak inac nez takymito dvojkrokmi? Mi neni celkom jasny takto prechod z pamlskovych dvojkrokov do prazdnych jednokrokov.

A ja som zufala z predmetov, ten pes chce ist dopredu a predmety ho nezaujimaju :plac:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Pon 09.03.2015 18:32

tak ja si musím očekovať limity kvôli nosu. takže my už len rekreačne. ale aj tak, nech to nejako vyzerá :lol:
elfinka: otvorená papuľa, začne dvíhať hlavu, ledva fučí, lebo pri stope musí mať tlamu zavretú, tak nestíha dýchať. už len zbalil loptičku a šiel si ľahnúť k autu do tieňa.
predmety ho nauč označovať mimo stopy, a potom až na stope. u nás tiež dlho nič a zrazu raz na jednej stope začal označovať.
nedávam pamlsky, tak s týmto veľmi neviem poradiť. ale podľa mňa rovnako, či dávaš alebo nedávaš pamlsko.
keď som onehdy skúšala cez pamlsky a narušenie pôdy, tak som práveže urobila krok, zakopla pätou a do päty dala pamlskok. ale v tomto veľmo neviem.
ak ide šľapa-šľapa, tak to je len super, tempo reguluj stopkou, nech je kľudne v ťahu. ako pripínaš stopovačku? lebo ak bude v ťahu, tak treba pripnúť zospodu na postroj/obojok, aby si mu nedvíhala hlavu.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 09.03.2015 23:58

elfinka píše:A ja som zufala z predmetov, ten pes chce ist dopredu a predmety ho nezaujimaju :plac:


muj osobni nazor je, ze tenhle "problem" je hodne o poslusnosti celkove.. .
jak rika kamarad -lehni je porad lehni - kdyz prijde k predmetu a dostane lehni - neni dal co resit :joint:

s pamlskama taky nepomuzu -nepamlskuji slapoty.

a jinak jo, chuchame taky-asi tri tydny...
Musim rict, ze tech par dni, co je hezke pocasi a svetlo -hned je mi lepe - a tesim, ze zas muzu s ceckounem neco delat.

nemuzu delat stare stopy -tak cuchame cerstve - tezsi tvary a povrchy.
Sobotni stopa:
2015-03-07.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Uto 10.03.2015 0:10

jeeeejda. ty mas tu appku? :aaa:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Uto 10.03.2015 0:14

ne, nemam. to je kreslene po stope -misto denicku stoparskeho...
porad cekam, az si ji nekdo poridi a da vedet, jak to maka.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Uto 10.03.2015 0:19

aj ja... [emoji38]
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Uto 10.03.2015 10:32

Elis, nádhera :jop: . aká dlhá stopa to bola?
ja tej appke aj tak veľmi nerozumiem. to si zakreslíš tvar stopy predtým, a potom na poli už len šľapeš podľa nej alebo naopak, na poli šľapeš a ono to zaznamená?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Uto 10.03.2015 10:58

Elis píše:
elfinka píše:A ja som zufala z predmetov, ten pes chce ist dopredu a predmety ho nezaujimaju :plac:


muj osobni nazor je, ze tenhle "problem" je hodne o poslusnosti celkove.. .
jak rika kamarad -lehni je porad lehni - kdyz prijde k predmetu a dostane lehni - neni dal co resit :joint:

Jej, tak ja mu nehovorim lahni, len mu ukazem a vtedy sa neokuna a lahne, ale proste cakam kedy mu svitne v hlave a konecne pochopi, ze ma zalahnut sam od seba. A zatial nist :smile: proste mu to zatial nepride zaujimave to zalahnutie, takze je to poslusnost nie samostatna praca.

My tiez nuchame uz niekolko tyzdnov jak je pekne a nemrzne moc :jop:

kives píše:ako pripínaš stopovačku? lebo ak bude v ťahu, tak treba pripnúť zospodu na postroj/obojok, aby si mu nedvíhala hlavu.

Stopku ma odspodu popod nohy, ale spomalovat ho nespomalujem, on ide svojim lezernym hovawartim tempom :ha: ja mu do toho celkovo moc nekecam.
Cakam na kameru nech sa na nas zas bude moc niekto mrknut, celkom sa bojim ake zlozvyky sa nauci pri mne ked stopujeme a ja vlastne neviem co robim :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Uto 10.03.2015 13:05

kives píše:Elis, nádhera :jop: . aká dlhá stopa to bola?


diky :hi: ,
teprve se rozcuchava ceckoun - tak ten projev na stope neni uplne takovy, jaky bych si predstavovala -ale to prijde :yes:
a pulkruh mela druhy v zivote. ucim ji to...
724 metru byla dlouha, cca 1400 kroku

stopu naslapu, zvednu - a pak doma nakreslim -ty mapy jsou docela podrobne -jak je pole se sloupy -dari se mi to kreslit docela presne -pamatuju si na jaky bod jsem slapala...

elfinka píše: takze je to poslusnost nie samostatna praca


on to kazdy dela jinak. a protoze porad nemam predmety dobry - neodvazuju se radit nejak striktne. jde to delat s pomoci i samostatne.

mam predmety delane mimo stopu, samostatne, ale kdyz vidim, ze prechazi -pomuzu ji povelem, necekam moc na chybu. takze kombinuju. ( na stope ukazovat mi prijde hur k odbourani nez slovo -proto povel, pomoc "kde ho mas" -ale neukazuju.)

kdyz ti vychazi od predmetu -tam uz je ukazneny? tj. lezi do pokynu?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Uto 10.03.2015 13:17

ja by som sa v prvom rade snazila vzbudit zaujem o ten predmet - bud teda zan odmeny vyssej hodnoty, alebo rovno do predmetu/pod predmet davat odmeny. a neukladat povelom, ani ukazovanim, skor ho pritlacit k zemi, ked ho zaznamena (kludne aj s tym "kde mas predmetik?")
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia