Ako odučiť psa vítať "na telo"

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Ako odučiť psa vítať "na telo"

Poslaťod Seemani » Uto 20.08.2013 10:07

Ahojte, mám taký dotaz,
mám ročnú fenku dobermana, je veľmi šikovná, veľa vecí sme sa už naučili, avšak mám s ňou jeden problém, ktorý neviem vyriešiť:
Spáva pred vchodovými dvermi a vždy keď vyjdem von si o mňa obtrie čumák. Nie raz ho má špinavý, a hneď som zamazaná a môžem sa ísť prezliecť. Samozrejme, klasické nesmieš nepomáha, lebo ona nevie, že čo presne nesmie. Jediné, čo pomôže je na ňu skríknuť, kde má miesto a len vtedy ide preč. Ale to nechcem, je to kruté, a príde mi to nefér voči nej, že bezdôvodne ju vyháňam. Už som skúšala aj frčku do nosa, ale tiež bez výsledku. Nemáte nejaký nápad, ako jej vysvetliť, že to robiť nesmie? Ona ma ani neoňuchá, iba si oprie o mňa čumák, doslova do mňa narazí nosom.
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Ako odučiť

Poslaťod Cathie » Uto 20.08.2013 11:02

Seemani mne to pride ako uplne normalna komunikacia z jej strany, akysi pozdrav, kontrola, ci je vsetko ok.. Skus sa skor zamysliet nad tym, co ty mozes zmenit, aby si jej nemusela zakazovat pre nu uplne normalnu vec.
Nemusis to "vyhananie" brat ako nieco zle, nauc ju, aby od teba odisla pozitivnym sposobom - normalne ju ako cvik nauc, ze ked povies napr "odchod", ma sa zobrat a poodist dalej, za co bude pochvalena a odmenena (bud iba pochvalou alebo napr hodeny pamlsok/hracka - aby sa nenaucila si po odmenu chodit k tebe, kedze chces, aby v tom momente bola dalej).
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Ako odučiť

Poslaťod pigie » Uto 20.08.2013 11:48

Moj chlap to riesi "naraznikom", lebo pes sa predsa chce zvitat a on chodi v obleku. Takze da medzi neho tasku - vacsinou igelitku. A je po probleme :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ako odučiť

Poslaťod Bad » Uto 20.08.2013 11:56

Offtopic: a já si každý den čistím sliny z kalhot v příslušné výšce, protože se tak velemilého projevu přízně a našeho vítacího rituálu nevzdám :heh:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ako odučiť

Poslaťod pigie » Uto 20.08.2013 12:06

Offtopic: Bad, ved vyskusaj tu igelitku/resp tasku - lahsie sa cisti ako oblekove gate :heh: Moj chlap je v tom uz tak dobry, ze pes si to ani nevsimne, ze nohavice maju umelohmotny povrch :haha: A zhuhnaju sa spolu bezproblemov :heh: A aby sa stihol prezliect, este dostane nieco pod zub, co ho na tych par sekund zabavi :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo


Späť na Riešenie problémového správania sa psov