Halti ohlávka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: HALTI??

Poslaťod Mackie » Uto 28.10.2008 15:25

ok zapojim ten povel (ja mam ze "klud")
..ona zatne krk a ide priamo a voditko je napnute, aj ked to nie je brutalny tah, ale hlavu jej to este neohne - prave preto to tak nemozem nechat, ani ten minimalny tah tam nechcem
a halti budem pouzivat aj na "ucenie" aj na normalne vencenie, jeden den som jej dala len stopovacku a par metrov k terenu kde ma volno ma tahala, ked zistila, ze moze - cize vzdy a vsade, kym sa nenauci
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: HALTI??

Poslaťod Ivanka.P » Uto 28.10.2008 20:29

Mackie :yes: ja Haltinu len doporučujem. Každý vieme, že nie na furt, ale fakt pomáha, neboj sa aj ty sa naučíš aj tvoja baba pochopí :lol:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: HALTI??

Poslaťod Lena » Str 29.10.2008 12:27

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: Ja vám musím niečo prezradiť :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: Keď som posledne tak aktívne kupovala náhubok tak som si zaumienila zohnať všetko možné čo by mohlo byť na to určené....už som tu aj písala že máme dva a taký pásik,teraz tak sledujem a behám po nete a náhodou som narazila na obchod a ponuka-halti-šak to je to čo nám dala tá baba v chovprodukte namiesto náhubku. Som myslela že aké fajn ale keď som mu to vyskúšala tak som si povedala že to je blbosť. Môžem tak uchrániť iných psov od cvakania(o čo mi vlastne šlo ale aj tak som si zaobstarala normálny náhubok). A dnes jak moc šušťal vietor tak sa peso aj plašil čiže mi zas ťahal vodítko tak som si povedala že tiež skúsim to halti. Ľudia šak ja to mám doma ani o tom neviem :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :aaa: :aaa: :aaa: :pac: :pac:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: HALTI??

Poslaťod Bona » Str 29.10.2008 17:24

Je to super.Kúpila som obom dvom a perfektne sa dali ovládať.Doslovne som ich ovládala dvoma prstami
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: HALTI??

Poslaťod Silwuska » Štv 06.11.2008 13:31

Hej strih je uplne rovnaky...akurat na origin halty je este istiaca cast ktora je pripnuta k obojku, takze ak si pes nahodou halti zvlecie tak ho este stale istis obojkom...to je super napad...ale myslim ze uplne staci ohlavka klasicka... :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: HALTI??

Poslaťod Mackie » Štv 06.11.2008 13:38

ano, prave tu istiacu pasku mi prehryzla :D
a na halti je este menovka, ze halti
k povodnej otazke - dopodrobna treba porovnat, ci je to take iste, a aj material a jeho kvalitu, nie ze potiahnes (a v tomto pripade netahas silno) a sa ti to otvori alebo zoblecie alebo roztrhne
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: HALTI??

Poslaťod Rehssi » Pon 17.11.2008 12:09

prosim viete mi niekto poradit aku velkost na weimaraka? Pri naozajstnej haltine, objednavam z Barona no a vaham medzi velkostou 3 a 4
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: HALTI??

Poslaťod Silwuska » Uto 18.11.2008 14:51

Joj moje ja by som ti odporucila zavolat im tam na aky priemer papulky to je a podla toho :yes:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: HALTI??

Poslaťod Rehssi » Uto 18.11.2008 15:00

mno uz som objednala- po vyhladani prispevkov a fotiek na roznych ceskych forach som si spravila (dufam) presnu predstavu- pre weimaratko by mala byt dobra ta 3ka. Objednala som polstrovanu, ani som nevedela, ze aj take su. Doteraz mali havina na ostnaci, ach jaj... chudak taha aj tak ako besny :plac:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: HALTI??

Poslaťod Casey » Pia 21.11.2008 10:17

odvcera ju mame aj my...moj krpec sice moc netaha (iba vo vynimocnych pripadoch ako ked zbada psieho kamosa atd....) ale pouzijem ju aj na doladenie niektorych cvikov.....je to pomocka pri ktorej plati ze za malo penazi vela muziky ( pokial clovek vie ako ju pouzit) :lol:
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: HALTI??

Poslaťod Rehssi » Pia 21.11.2008 15:08

Ohlavka pomoze, ak majitel nie je total "negramotny psickar". Co majitelia weimara su, takze im ani len ta ohlavka nepomohla :plac: Este sa k tomu psovi pokusim dostat ja, behom jednej prechadzky bude chodit vzorovo, o tom nemam najmesie pochyby. Len ci mu to vydrzi s panickami... Tak ale dufam, ze ked im ukazem, co ten pes dokaze, tak snaaad sa uvedomia. :pac:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: HALTI??

Poslaťod lusy » Pia 21.11.2008 15:30

Ohlavka pomoze, ak majitel nie je total "negramotny psickar".


tak asi aj ja som negramotny psickar. nam totiz nepomohla.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: HALTI??

Poslaťod Rehssi » Pia 21.11.2008 15:41

vazne? v com bol problem? Asi som to mala viac rozpisat- ide o ludi, co si kupili psa ako doplnok do zahrady. Vobec nic s nim nerobia, akurat ho poslali sameho na vycvik. Problem je, ze vycvik potrebuju oni.
Pes si robi co chce a je naozaj nebezpecny. Nie k inym psom, ale voci psovodovi, cestnej premavke a pod. S majitelkou niekolko krat pooral pole, oplieskal ju o obrubniky,.. taha ako besny, staci chvila nepozornosti a prekusne si voditko... Vencia ho na ostnaci a to ma dost trapi. Vseobecne mi je psika luto, weimaraci su fantasticke sikovne psiky a potrebuju zamestanie. Tak som mu chcela dopriat aspon poriadnu vychdadzku- s takym diablom uz nikto nikam nechodi. tak som im kupila Haltinu, ale zatial bezvysledne. Ako nema co na priaci, systematicky im demoluje dom aj zahradu...
No a hlatina- nam pomaha. Moj pes ju dostava ku bicyklu alebo na korcule. Je sialeny stastim a taha ako besny. Obcas ju vezmem, ked vencim aj dakeho cudzieho psika, nech sa te moj nepredvadza a mozem sa sustredit na cudzinca. Ako korekcnu pomocku ju nepouzivam, netreba.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: HALTI??

Poslaťod lusy » Pia 21.11.2008 15:49

no haltina je super vec, ak mas tazsieho psa. to ho naozaj dokazes udrzat na jednom prste. ale co sa tyka odnaucenia netahania tak az taky efekt nema. myslim, ze ten co nedokaze odnaucit netahat na normal voditku tak to nedokaze ani s haltinou.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: HALTI??

Poslaťod Rehssi » Pia 21.11.2008 15:55

s tym nejde nesuhlasit, aj ked ako pomocku by som ju aj tak odporucila pre velkych a tazkych psov. Jasne, ze to ide aj bez nej. Len cisto z pohodlnosti- havina dat na voditko s dvoma karabinami- jednu na obojok, druhu na haltinu a ide sa. Haltina potom sluzi len na korekciu, primarne by mal pes kravat na obojku. Za to ju mam rada- da sa s nou velmi jemne pracovat, svojho stupla som tak konecne naucila presnu chodzu pri nohe. Pred tym nebola zla, ale doladovanie bez haltiny by bolo dlhsie.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky