Výcvikové metódy 2 - diskusia o videu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Ulfheiðr » Str 16.06.2010 14:41

Osobne tam vidím od začiatku do konca to, že ten pes konejší. Pri nasadzovaní struny žmurká a olyzuje sa, pri samotnom "cvičení", žmurká, sklápa uši a pomaly vrtí chvostom. Povedala by som, že je to odstrašujúci príklad. Pretože pes je z celého toho nervózny a snaží sa situáciu utlmiť. Pes v takomto stave rozhodne nemá radosť z toho, čo sa okolo neho deje.
Kedy sa už konečne ľudia naučia, že to že pes točí chvostom nemusí znamenať, že sa teší? :ach:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Silvuch » Str 16.06.2010 15:19

júúúj, moj pes nema radost ani ked ho pripinam na voditko, tiez dava usi dozadu, olizuje sa, a tiez to nie je tyranie ani odstrasujuci pripad... A ked vidim, ako hodi aport tomu psovi a ako s nadsenim uteka a skoci na cvicitela, nepride mi ako chudak tyrany pes, co nema radost z toho, co sa okolo neho deje.. V tomto pripade bol obojok pouzitý na korekciu, nie na trest (i ked o jeho pouziti dost povedal tchor ci wer, ale taktiez si nemyslim, ze ten zmatok bol hlavne kvoli obojku).
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod mirka22 » Str 16.06.2010 15:32

Silvuch píše: :oo: lanko pouzit pri psovi, co nema chut pracovat? :oo: to by bol odstasujuci pripad, alebo taky, co popisala hanka 1..



myslela som to inak.mandlák by sa mal použiť na korekciu,keď pes už ovláda povely a tento psík rozhodne nerozumel psovodovi a tak ten mandlák bol uplne zbytočný,nesplnil svoj účel.
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod wer » Str 16.06.2010 17:01

ano, pozadovany efekt to nemalo, ale takto rozhodne nevyzera tyrany pes. prave aj vdaka svojmu drivu, s ktory sa lahko cez ten stres prenesie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Mackie » Str 16.06.2010 17:10

tak ak to nie je odstrasujuci priklad tyrania, rozhodne je to odstrasujuci priklad pouzivania "tyracej" pomocky na vycvik, v tom ste sa vsetci zhodli :nwm:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod lusy » Str 16.06.2010 17:13

ako uz bolo pisane, aj moj pes klopi usi ked mu nasadzujem voditko a to neznamena, ze ho tyram. :lol: a ja sa budem opakovat poslednykrat (dufam :lol: ), ze tam tyranie psa nevidim.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Silvuch » Str 16.06.2010 17:29

osobne si myslim, ze to video by vyzeralo nejak podobne aj s pouzitim obycajneho obojku.. a tu uz to pomaly zachadzalo do roviny tyrania, dusenia, krvakov, a dokonca zalovania. Zachvilu sa ja objavim takto na nete ako odstrasujuci priklad, pri tom mojom zmatkovani pri cviceni pred kamerou :hi:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Mackie » Str 16.06.2010 17:56

osobne si myslim, ze to video by vyzeralo nejak podobne aj s pouzitim obycajneho obojku

dost mozne
otazkou je, preco namiesto obojku obtocil psovi okolo krku drot
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod šeltie » Str 16.06.2010 18:10

tak mne osobne pride odstarsujuci pripad aj cela obrana takže trošku nechapem :lol: ved ten pes sa tešil a myslim že až extremne čo by niektorí z vas dali zato keby sa pes pri praci tešil takymto štylom
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Mackie » Str 16.06.2010 18:16

preto opakujem, naco davat psovi okolo krku drot, ak sa na pracu tesi :no:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Lindchen » Str 16.06.2010 18:21

No predsa, aby bol sik a in, ake pouziva high tech pomocky a aky je fundovany :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Hanka 1 » Str 16.06.2010 18:38

wer píše:ano, pozadovany efekt to nemalo, ale takto rozhodne nevyzera tyrany pes. prave aj vdaka svojmu drivu, s ktory sa lahko cez ten stres prenesie.


To si děláš legraci? Díky drivu?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod lucik » Str 16.06.2010 22:55

moj nazor - video bolo natocene ako demonstracia pouzitia lanka (struny), no dost nestastne (na nespravnom psovi).. poznam dotycneho vycvikara osobne, videla som jeho pracu so psom a nemam pocit, ze by bol nuteny cvicit ho tymto sposobom..
suhlasim s tym, ze povely na videu su pricasto opakovane, pre psa je psovod necitatelny, no pouzitie toho lanka tam takmer ani nie je vidno..
rozhodne by som sa takym videom teda nechvalila :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod wer » Str 16.06.2010 23:03

a je to vobec lanko? nie je to nahodou tenka snurka..? :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Hanka 1 » Štv 17.06.2010 5:32

lucik píše:moj nazor - video bolo natocene ako demonstracia pouzitia lanka (struny), no dost nestastne (na nespravnom psovi).. poznam dotycneho vycvikara osobne, videla som jeho pracu so psom a nemam pocit, ze by bol nuteny cvicit ho tymto sposobom..
suhlasim s tym, ze povely na videu su pricasto opakovane, pre psa je psovod necitatelny, no pouzitie toho lanka tam takmer ani nie je vidno..
rozhodne by som sa takym videom teda nechvalila :nwm:


Prosím tě, proč teda ten dotyčný vůbec bere do ruky takovou věc? Copak je výcvikář od toho, aby učil lidi dělat s takovými pomůckami? Dobrý výcvikář je od toho, aby je naučil se bez toho obejít, ne?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky