Stopovačka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopovačka

Poslaťod elfinka » Uto 23.02.2016 16:24

Elis píše:většina lidi resi uteky, ale nemá vyreseny zaklady o xy kroku drive

A potom su ludia co riesia veci ktore by riesit nemuseli, az si z neproblemu spravia problem :haha:
To je proste ohubu ked pes neda nic zadarmo. Alebo teda ked neda zadarmo tie zakladne veci, ktore vacsina psov da, a majitel musi vkuse nieco riesit miesto toho aby so psom proste normalne zil :ach:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopovačka

Poslaťod Elis » Uto 23.02.2016 16:34

elfinka píše: Alebo teda ked neda zadarmo tie zakladne veci, ktore vacsina psov da, a majitel musi vkuse nieco riesit miesto toho aby so psom proste normalne zil


sice chapu, co chces rict - ale ...
ani zakladni věci nejsou často zadarmo. ono to jen tak vypada :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopovačka

Poslaťod usagi » Uto 23.02.2016 16:52

Proste sú psy a psy. Niekto kto ma submisivneho psa, môže oči pucit a vypisovať ako to,že to nejde keď u neho to ide. S Charliem keď som riešila prsenie sa na psov a bitkarske chúťky, riadila som sa všeobecnými radami + prispôsobenie aktuálnej situácii. A ľaľa,krok za krokom a nabralo to správny smer,ukážkovo ako z knižky. Tu nezaberá nič,ak aj tak len čiastočne,bez trvalej pečiatky v hlave,bez akéhokoľvek spolahnutia sa na tzv. osvojenu vec.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Stopovačka

Poslaťod elfinka » Uto 23.02.2016 16:54

Elis píše:ani zakladni věci nejsou často zadarmo. ono to jen tak vypada

Proste nie a nie a nie. Ked si zoberie clovek zrave hrave stena, ktore hlada u svojho cloveka utechu od chovatela tak ma proste milion veci zadarmo oproti stenatu ktore je frfna, o hracky moc zaujem nejavi a uz od malicka cloveka nepotrebuje.

Proste ja take stena nechcem, nezvladam ho, a dakujem pekne nepotrebujem stale pripominat ze som neschopna a skuseny clovek (alebo taky co ma dar od boha, cit, pomenujte si to ako chcete) by to zvladol lepsie. JA niesom skuseny (empaticky, etc) clovek a viem to, nepotrebujem to mat stale dookola na ociach :ach:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopovačka

Poslaťod wer » Uto 23.02.2016 16:56

a mna zas uraza, ked mi niekto neznaly tvrdi, ze som mala vsetko zadarmo :no: nemala a fakt som sa namakala a rok to bola tvrda drina, nieze lazo-plazo vencenie steniatka...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopovačka

Poslaťod pigie » Uto 23.02.2016 16:57

usagi píše:bez trvalej pečiatky v hlave,bez akéhokoľvek spolahnutia sa na tzv. osvojenu vec.

My mame rovnake tie psi :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Stopovačka

Poslaťod pigie » Uto 23.02.2016 17:01

elfinka píše:
Elis píše:ani zakladni věci nejsou často zadarmo. ono to jen tak vypada

Proste nie a nie a nie. Ked si zoberie clovek zrave hrave stena, ktore hlada u svojho cloveka utechu od chovatela tak ma proste milion veci zadarmo oproti stenatu ktore je frfna, o hracky moc zaujem nejavi a uz od malicka cloveka nepotrebuje.

Nezrave a nehrave ako Hugo? :heh: :angel: A aky skvely pes z neho vyrastol. Najsamlepsi :pusa:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Stopovačka

Poslaťod Elis » Uto 23.02.2016 17:02

elfinka píše: tak ma proste milion veci zadarmo oproti stenatu ktore je frfna, o hracky moc zaujem nejavi :


dtto co usagi - prestan fnukat :ha:
taky ho pryc nedas :jazyk:

chápu, ze to nemate jednoduche -ale fakt se snazim vas navest, jak by to mohlo jit lepe.
nekritizuju :angel:

všímejte si detailu a naznaku a nehaste az obr problém. cvičte si na to postreh, oko.
to, ze se pes drze snazi vyhnout pusobeni obojku je k reseni mnohem drive nez utek na stopovacce.
a kdyby se resila tahle "drobnost" -mozna by k uteku nedoslo ? :nwm:

chapeme se?

vychova a vycvik jsou v tomhle stejny.
když mi pes dvakrát udela stejnou chybu - udela ji i po treti, když ji nebudu resit. a bude to stupnovat ...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopovačka

Poslaťod elfinka » Uto 23.02.2016 17:03

Elis píše:dtto co usagi - prestan fnukat

okej, idem si fnukat do oficialnej fnukacej temy :hmm: :hmm: :hmm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopovačka

Poslaťod pigie » Uto 23.02.2016 17:07

Baby, nepaprcte sa. Ani jedna, ani druha. Ved o nic nejde. Ja tiez furt funkam, pes nie je podla mojich predstav :heh: Ale je fakt, ze 5kg sa ukociruje lahsie :heh: Urcite to ani jedna z nas nemysli zle :smile:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Stopovačka

Poslaťod Elis » Uto 23.02.2016 17:13

elfinka píše:okej, idem si fnukat do oficialnej fnukacej temy :hmm: :hmm: :hmm:


:jazyk:
ti tam pujdu delat společnost :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopovačka

Poslaťod hruska » Uto 23.02.2016 17:15

U imana mam toho dost zadarmo, ake u foxe ani omylom. Tiez som sa cosi nafnukala :ha: A narevala. Doslova. Ani vencit som ju nechcela chodit, zaludok stiahnuty, krce, co zas bude. A dnes fajne.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Stopovačka

Poslaťod Elis » Uto 23.02.2016 17:19

chodíme v parte na stopy - a dam priklad, proc se nekdy muze pomoci jiny pohled na vec.

odstopuje pes, co nedosel dobře konec stopy.
na to mi majitel zpravidla rekne nejakou omluvu psa, proc mu to neslo:
ze to bylo rozryte od prasat, foukal vitr, tezky teren, tezka stopa atd. a on je o tom opravdu presvedceny a mysli to dobře.

a na to odpovidam, ze pokud si pamatuju, tak to byla: treti stopa po sobe, co sel spatne konec, pripadne ze to dela jen na tomhle terenu a opakovane, pripadne ze to ten pes dela vždycky, když den předtím hodne trenuje a je unaveny...

to, co mi rekne majitel nemá reseni - to muzu jen prijmout jako fakt.
to ceho si vsimam ja reseni ma -v jinak postavenem treninku. muzu na to reagovat, opravovat.
ale jen když si toho vsimnu.

a majitele psu jsou často v zacarovanem kruhu - nevidi jiné reseni.
Offtopic: a pak nechapou ze je to nenapadlo samotne

mam to uplne stejne- v jinych vecech -ale mam.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopovačka

Poslaťod hisham » Uto 23.02.2016 17:24

Elis, ty nechces byt vycvikarka? Ja viem, asi si si na to neveris, ale... Vies dobre vysvetlit veci :ano:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Stopovačka

Poslaťod usagi » Uto 23.02.2016 17:31

wer píše:a mna zas uraza, ked mi niekto neznaly tvrdi, ze som mala vsetko zadarmo :no: nemala a fakt som sa namakala a rok to bola tvrda drina, nieze lazo-plazo vencenie steniatka...


Toto by som si nikdy nedovolila povedať :nie: Ja vôbec nehrám formu, že všetci to majú ľahké a ja chúďatko mam satanaša (aj keď som musela byť sakra zlý človek,keď na mňa sadla takáto karma :fizel: ) jediného na svete :nie:
Nie,len proste ja už mám niekedy pocit akoby som si vymyslala alebo co,proste druhá strana nie a nie pripustiť než to,čo vychádza z ich skúsenosti. A úprimne byť Graffca prvý pes, ďalšieho nechcem.
A pritom naozaj,zobrať si ju niekto na týždeň neviem ci by mi ju vrátil celú :heh: to ja som ešte max. tolerantný vlovek, ani nároky na ňu nemám prehnane ako tvrdia koliaci.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky