Stopovačka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopovačka

Poslaťod pigie » Uto 23.02.2016 22:35

Aj ja mam "Tak je hodny" :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Stopovačka

Poslaťod hruska » Uto 23.02.2016 22:38

Offtopic: usagi, u nas toho bolo kopec a aj podobneho ako u vas :no: primarne strach, ten pes bol vysraty z celeho sveta, vence vyzerali tak, ze sa vyvencila a davaj pred branu, odmietala ist spred nasho travnika, neskutocny strach z ciest/aut mala, lenze sme byvali v centre mesta, vsade okolo cesty frekventovane. To bol des, ten pes sa siel udusit na obojku, za mestom ako tak ok, ale cesta spat vyzerala tak, ze pes sa dusil a rval domov po zadnych. Mohla som ja kuratom pred ksitchtom mavat, ona huba stiahnuta, ci vypulene, vnimala iba svoj strach. Raz odmietla vyjst von, lebo ktosi nechal loptu na travniku. Dalsi problem psi. Ked nejakeho videla, zacala jacat na cele sidlisko ako by ju rezali, len pes, pes, chcem za nim, vyvadzala na voditku, vsetci na nas kukali, ze ci ju bijem alebo co, ze tak pisti. A ja opat, iba na obtiaz na druhom konci voditka. Utekala mi za psami. Tiez mi von blacala po ludoch. ALe zaklad bol ten, ze pes nemal absolutne vazby na cloveka, to som si musela odmakat. Trvalo miniumalne pol roka, ked som doma prestala bucat do vankusa :D a zacala si uzivat spolocny zivot. Obcas bolo lepsie, potom zas horsie, ale stalo to za to. Clovek sa casto najma na negativa zameriava, to som si neskoro uvedomila bohuzial. Dnes by som kopec veci inak robila.
Je to najlepsi a najkrajsi pes, ktory vobec nie je najlepsi ani najkrajsi :D
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Stopovačka

Poslaťod hisham » Uto 23.02.2016 23:05

hruska píše:Offtopic: Je to najlepsi a najkrajsi pes, ktory vobec nie je najlepsi ani najkrajsi :D

:jop:
Aj ked samozrejme JE najkrajsia, nas neoblbnes :jazyk:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Stopovačka

Poslaťod usagi » Uto 23.02.2016 23:13

Polroka,to ako my s Charliem.
Tu nezaberá nič.1000x to vzdávam a 1000x začínam odznovu. Fakt už ani neverím, že to má nejaký zmysel. Skôr udržovať aspoň ako tak.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Stopovačka

Poslaťod elfinka » Pia 02.02.2018 10:44

Jak som kedysi tvrdila ze je to prilis drahe, tak mi doma pristala biothane stopovacka. Konkretne 13mm siroka plocha, biothane beta.

Do ruky je prijemna, da sa aj dobre drzat pevne, aj prijemne popustat pomedzi prsty. Nemota sa, lahko sa cisti.
Ale zas zazracna uplne neni - napriklad blato sa na nu stale celkom lepi:
IMG_20180130_082808.jpg

A ked sa omota psovi okolo nohy, tak ho stale treba odmotat.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopovačka

Poslaťod Elis » Pia 02.02.2018 11:52

To jsem teda od ní asi čekala vic :lol:
Na obojky teda nedam dopustit, ty jsou super. Bez stopovačky se asi obejdu i dal...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopovačka

Poslaťod zuzkabluzka » Pia 02.02.2018 12:05

Elis píše:To jsem teda od ní asi čekala vic :lol:

Napriklad?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Stopovačka

Poslaťod gaidheal » Pia 02.02.2018 12:44

elfinka píše:Ale zas zazracna uplne neni - napriklad blato sa na nu stale celkom lepi:

A ked sa omota psovi okolo nohy, tak ho stale treba odmotat.


no a s tým blatom, nebude to tým, že tá slučka už nie je z biothane?

ja teda ju mám už niekoľko rokov a nedám na ňu dopustiť. Blato a exkrementy otriem papierovou vreckovkou, na mokrej tráve a snehu nenasiakava vodu a na jeseň sa do nej nechytajú bodliaky. Aj to vymotávanie nôh je nepomerne jednoduchšie ako z popruhovej. Teraz ju najčastejšie využívam na lonžovanie koňa. Pre mňa jedna z najlepších investícii. (mám aj vodítko, aj to je super)
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Stopovačka

Poslaťod elfinka » Pia 02.02.2018 13:37

gaidheal píše:no a s tým blatom, nebude to tým, že tá slučka už nie je z biothane?

Je to cele jeden kus biothane, akurat tam jak je to znytovane na slucke dokopy sa zachytil prvy kusok a uz sa to nabalilo.
On ten stav je po 700 krokovej stope na takom tom najlepivejsom poli ake si viete predstavit, kde po kazdom kroku pribudne na topanke pol kila blata :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopovačka

Poslaťod Elis » Pia 02.02.2018 14:35

zuzkabluzka píše: Napriklad?


ze se neobali bahnem ? a ze se lepe vymotava pes - skoro sam ze se vymotá :-)

Offtopic: takhle -se priznam, ze jak si na neco zvyknu, nerada to menim. proto i moje lehka averze k novotam. kdyz necham doma svoji stopovacku a nekdo mi pujci -taky to neni ono
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopovačka

Poslaťod zuzkabluzka » Pia 02.02.2018 15:18

Mozno by bolo treba dat foto inej stopovacky z rovnakych podmienok na porovnanie.
Ja som so stopkou spokojna. :smile:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Stopovačka

Poslaťod lucik » Pia 02.02.2018 17:26

tak napríklad je riešenie mať stopovačku bez rúčky.. 5 a viacmetrové BioThane stopovačky vyrábame primárne bez rúčky..

Elis a z akého materiálu si predstavuješ takú samoodmotávateľnú a nepriľnavú stopovačku? :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Stopovačka

Poslaťod Elis » Pia 02.02.2018 18:01

Offtopic:
lucik píše:z akého materiálu si predstavuješ takú samoodmotávateľnú a nepriľnavú stopovačku?


flexinu :ha:
ale zatím - přes moje návrhy - neprosla zkusebakem :haha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopovačka

Poslaťod elfinka » Pia 02.02.2018 18:08

Ono to tak mozno skonci ze proste ustrihnem usko, kedze mi poslali o pol metra dlhsiu :heh:
Ale take usko je prave velmi dobra vec, lepsie sa drzi ked clovek tape tych milion krokov v tahu za psom a lahsie sa tak odhadne koniec ked ho pustam na stopu nez ked snura zrazu necakane skonci.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopovačka

Poslaťod lucik » Sob 03.02.2018 10:06

elfi, ak si urveš rúčku, daj si nabiť nity čojaviem meter od konca 2 vedľa seba, polmetra 1, tak pri púšťaní budeš vedieť, že končí
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky