Výcvikové metódy - Viktor Dostál

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Lucka00 » Štv 04.12.2008 19:04

ok napr.konkretna vec ale vsetko je to na stranke takze.....Je to podobne ako s "trikem"ucit psa privolaniu na stopovacke,pes neni hlupy a pokial nie je vazba na pana pes uprchne za zverou pretoze je to nauceny trik nesmie ist o poslusnost vynucenu(snura atd.)ale na zaklade hierarchie smecky atd. pan(vodca)nezavelil k lovu tak ani pes nesmie ist "lovit".....necitovala som ho doslava ale pointa tam zostala....kto si mysli ze privolanie sa uci je uplny magor je to vazba na paaaanaaa!!!!
Lucka00
Okoloidúci
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Nitra

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod lusy » Štv 04.12.2008 19:05

vidno, ze s tebou sa neda komunikovat, ty si otvorila temu, tak som cakala, ze sa chces do nej aj zapojit a uviest nejaky konkretny priklad, ked sa ho tak velmi zastavas. ale vidim, ze to nedokazes. ja sa jeho osobne nemam na co pytat. ten clovek ohladom psa mi nedokaze nic dat. ak by som potrebovala radu obratim sa na inych ludi.
s tym klikrom mate v celku pravdu ale urcite sa tym nevychova KO,SAO

a vies mi povedat na zaklade coho si dospela k tomuto zaveru???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod lusy » Štv 04.12.2008 19:09

kto si mysli ze privolanie sa uci je uplny magor je to vazba na paaaanaaa!!!!


ako je zname, pes ludskej reci nerozumie. takze ked on to psa neuci, tak ako to robi??? zasteka na neho a pes pride k nemu??? pretoze ak by pouzil hlasovy povel jeho psy by museli byt iny frajeri, aby vedeli aj bez ucenia, ze to znamena, ze maju prist k panovi.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Lucka00 » Štv 04.12.2008 19:12

lusy píše:
kto si mysli ze privolanie sa uci je uplny magor je to vazba na paaaanaaa!!!!


ako je zname, pes ludskej reci nerozumie. takze ked on to psa neuci, tak ako to robi??? zasteka na neho a pes pride k nemu??? pretoze ak by pouzil hlasovy povel jeho psy by museli byt iny frajeri, aby vedeli aj bez ucenia, ze to znamena, ze maju prist k panovi.



uz som to pisala ak je vodca pes ide za nim aj bez povelu-smecka pokope) ine je ked ho chce zavolat toho uz jasne ze musi naucit....
Lucka00
Okoloidúci
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Nitra

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Nyssa » Štv 04.12.2008 19:14

Lucka00 píše:ok napr.konkretna vec ale vsetko je to na stranke takze.....Je to podobne ako s "trikem"ucit psa privolaniu na stopovacke,pes neni hlupy a pokial nie je vazba na pana pes uprchne za zverou pretoze je to nauceny trik nesmie ist o poslusnost vynucenu(snura atd.)ale na zaklade hierarchie smecky atd. pan(vodca)nezavelil k lovu tak ani pes nesmie ist "lovit".....necitovala som ho doslava ale pointa tam zostala....kto si mysli ze privolanie sa uci je uplny magor je to vazba na paaaanaaa!!!!

som zvedavá, čo ti na toto povedia majitelia napr. takých severanov, a to môžeš vziať jed na to, že väzbu na seba majú, ale tebe niečo také ako PUD nič nehovorí že?
očividne sa zamotávaš sama do svojich výrokov :yes: a to, že kopíruješ jeho výroky ešte neznamená, že im aj rozumieš :nie:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod lusy » Štv 04.12.2008 19:18

uz som to pisala ak je vodca pes ide za nim aj bez povelu-smecka pokope) ine je ked ho chce zavolat toho uz jasne ze musi naucit....


no a ako ho to teda nauci??? zasteka na neho???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Nyssa » Štv 04.12.2008 19:19

neee lusy, zavrčí, aby si dokázal post alfy vo svorke :lol:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Silwuska » Štv 04.12.2008 20:17

K Lucke sa nevyjadrujem uz radsej, bo najprv si chce o dostalovi pokecat a ked sa tu nezvrhne hysteria ako ho vsetci miluju tak prechadzame na utoky a podivne citacie ktore nic nevysvetluju :ach:

Tobin to s tym vrcanim nemyslis vazne :oo: to ze pes zavrci na pana pri tom ked ho tresta nema nic spolocne s tym ci je alfa alebo nie...aj v prirodzenej svorke moze podriadeny pes zavrcat na alfu aby ho upozornil ze jeho natlak je neprimerany...ako to uz napisala lusy...
EDt. aha tak pardon precitala som si prispevok este raz a ano dobre si to napisal ze panicek evidentne niekde urobil chybu, ale nebude to pri utvarani postavenia ale uz priamo pri tom konkretnom trestani...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Lena » Pia 05.12.2008 5:19

Vidím že sa to tu zvrhlo v niektorých prípadoch iným smerom i keď nie OT ale Lucka-nikto ti nepovedal nič zlé. chcela si komunikovať a vymieňať si názory o tomto človeku, ALE to že z neho nie je nik pokakaný neznamená že sa budeš čertiť-prečo si ty z neho tak na větvy to nechápem.....keby mi nejaký človek poradí,stretávam sa s ním, a výrazne mi pomôže pri výchove napr. bojazlivosti môjho Itara tak jasné že by som sa ho tiež takto zastávala, ale prečo ty to neviem pochopiť. Vôbec som nečítala všetko čo má na stránke a ani sa nechystám pretože mi stačilo na čo ma odkázala Lusy v téme CC-a jeho pohľad na môj problém je priam nevyužiteľný pre môj prípad a v niektorých veciach by som ho nazvala scestným. Možno niekomu by bol nápomocný, a ten človek by mal sem napísať a podeliť sa s nami o svoje skúsenosti s týmto pánom, nie na základe prečítaného ale na základe skúseností s ním...... :ahoj:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Sophie » Pia 05.12.2008 8:52

iste ze je blbost pracovat so psami na zaklade konskych metod a naopak, ale pracovat so psami na zaklade prirodzenej psej komunikacie sa predsa da


vidim ze sa tu strhla rozsiahla debata, tak odpovedam az teraz :no: takze amagug zamyslela som sa nad tym a urcite mas v tomto pravdu, ale co povazovat za prirodzenu komunikaciu so psom? vidim v tom rozdiely pretoze vzah kon-clovek je skor partnersky a ovela krehsi - preto ta prirodzena komunikacia, aby ta tak kon zacal vnimat ako partnera.. , zatial co vztah pes - clovek je predsa o tom, ze ty si vodca (nadradeny) a on ta musi posluchat a respektovat, nemylim sa? ci sa mam zaradit ako jeho rovnopravny partner v ramci "smecky"? kam by to dospelo :lol: proste som zareagovala, lebo prirodzenu komunikaciu s konmi som robila a neviem si predstavit, ze by som prostrednictvom tohto dosiahla nieco u psa.. iste aj tu mozu byt ucinne metody ale aspon z toho co som citala, napr to tahanie za kozu mi ako prirodzena komunikacia nepride..
a oznacovat niekoho za boha len preto ze som si precital jeho stranky tak to uz je na mna proste moc :smile:
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Vlado » Pia 05.12.2008 13:51

Mal som tú česť zoznámiť sa s pánom Dostálom (2.4. až 5.4.2007).
A týmto tu mu verejne ďakujem za vedomosti ktoré som vďaka nemu získal. :poklona:

Na to aby ste pochopili jeho "teóriu a prax", je potrebné čítať trochu viac na jeho webovej stránke a nie len povrchne pár otázok a odpovedí. Popripade precitat si jeho knihu - radím aj dva krát. A možno sa mýlim - možno sa s ním treba stretnúť. Nakoniec o sám odporúča aby ľudia prišli za ním ak chcú riešiť vážne problémy.

Pán Dostál to so psami vie - presvedcil som sa o tom pocas 4 dni individualneho "vycviku".
Tolko k teme :ahoj:
Vlado
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Casey » Pia 05.12.2008 13:57

Vlado, som rad ze mas osobne skusenosti s Dostalom...lebo aspon to vies lepsie zhodnotit a nie len na zaklade stranky.
Mozes mi pls trocha opisat ako ten vycvik prebiehal :otaznik: ....nemyslim to ironicky seriozne ma to zaujima...ja mam zase osobne skusenosti s Rudom Desenskym tak by som si rad rozsiril obzor :lol:
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Amaguk » Pia 05.12.2008 13:58

Pán Dostál to so psami vie - presvedcil som sa o tom pocas 4 dni individualneho "vycviku".

mozes teda uviest aj nieco konkretnejsie?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Lena » Pia 05.12.2008 15:02

Vlado som veľmi rada že sa tu ozval aj niekto kto sa sním stretol osobne a komu pomohol.inak človek vezme chváli od niekoho kto vie prečo a inak od niekoho koho to len zaujalo... mňa by tiež zaujímalo s čím presne ti pomohol.
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Nyssa » Ned 07.12.2008 17:44

aj ja to chcem vedieť, a myslím si, zeväčšina by to rada vedela :ach:
vieš ale na čo najprv niečo napíše a potom nechce vyvolať diskusiu? veď tu by sa práve malo diskutovať a keď si za niečim stojím, tak sa to snažím aj obhájiť
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky