Výcvikové metódy - Viktor Dostál

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod jenna » Štv 04.12.2008 14:47

ale chcem sa ešte vyjadriť aj k téme "psiskolafalco.cz" - to o spaní so šteniatkom podľa mňa má niečo do seba, aj keď tiež nie každá situácia dovolí nechať psíka spať s majiteľom v posteli :ua: určite sa však chystám prelúskať celú stránku, nakoľko sú to nové názory (u nás), a tak ako sa mi páči prirodzená komunikácia s koňmi a videla som že funguje, myslím si, že môže fungovať aj na psoch. každopádne možno stačí zobrať si niečo z jedného, niečo z druhého a formou kompromisov nájsť svoju vlastnú zlatú cestu výchovy a výcviku psíka :no:
Obrázok
Pes štěká, protože zpívat neumí.(ukrajinské přísloví)
Pes, to je cnosť, ktorá sa stala zvieraťom, pretože sa nemohla vteliť do človeka.(Victor Hugo)
jenna
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 361
Bydlisko: BANSKÁ BYSTRICA

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod lusy » Štv 04.12.2008 15:26

o tom ako tvrdi, ze pes ked nespi s majitelom bude mat skor ci neskor problemy a moze byt majitelovi nebezpecny. toto su veci, ktore sa mi nepacia a nesuhlasim s nimi. co pise tie ostatne veci tak ako som uz napisala, to ti poradi, ktorykolvek iny vycvikar. takze ake ine pozitiva tam ty vidis??? skus uviest priklady.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Amaguk » Štv 04.12.2008 15:43

mna by dost zaujimalo, co ma vlastne pan D. na mysli pod pojmom "prirodzena komunikacia" :no:
akosi sa k tomu na jeho stranke neviem dopatrat. zeby som len zle citala? :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Sunny » Štv 04.12.2008 15:58

Na stránky som kukala - ešte som ich celé neprelúskala. K tomu spaniu - tiež si myslím, že šteňa po príchode do nového domova by nemalo byť odsunuté mimo smečku. Ale po určitej dobe, ak má pes bývať vonku/je veľký/atď., nevidím dôvod, prečo ho postupne nezačať učiť, kde má spať. Svojou pozíciou v smečke si už bude istý a nijako mu to neublíži.
A čo sa týka "prirodzenej komunikácie" - na toto slovné spojenie mám rovnakú averziu pri koňoch aj pri psoch. Raz som človek, nemám 4 nohy a chvost, neviem erdžať ani štekať, takže hovoriť o nejakej prirodzenej komunikácii je hovadina. Som človek. A musím sa naučiť komunikovať so psom tak, aby mi rozumel a ja sa musím snažiť rozumieť jemu. Toť vsjo.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod lusy » Štv 04.12.2008 16:31

Tobin pises, ze psa netreba podplacat, tiez Dostal pise o tom, ze clovek musi byt autoritou, aby ho pes pocuval. ale za co ho ma pocuvat? pre jeho pekne oci? jasne moze. ale ked uz nieco od toho psa chcem tak ho aj za vykonanie odmenim. preco by mal makat len tak pre nic. ked uz sa tu chceme bavit o nejakej svorke a prirodzenej komunikacii, tak v ktorej svorke, alfa jedinec stale cvici podriadenych?? sama hanka niekde pisala, ze nepouziva lopticky a ani moc pamlsky a ze jej psy nemaju pri cviceni taky vyteseny vyraz ako tie co za tu lopticku robia. ja teda radsej uprednostim ten vyteseny vyraz a tu lopticku mu dam. nech aj ten pes z toho cvicenia nieco ma a nie len slepo posluchat, lebo si chcem dokazovat, ze ja som alfa.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod AlicaGGG » Štv 04.12.2008 17:55

lusy: s tymto s tebou suhlasim... - myslim to s Tobinom...
aj to co pisal, ze sa neboji o svojho psa... pochybujem! dobehne k nim rozzureny doberman, zacnu sa spolu bit a chcem videt, ako to je tobinovi jeno, lebo ona sa o svojho psa neboji...alebo ked jeho pes vybehne na cestu, pojde auto ale Tobin sa o Tobina :ha: bat samozrejme nebude, ved jeho pes je mudry...
Naposledy upravil AlicaGGG dňa Štv 04.12.2008 18:02, celkovo upravené 1
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod lusy » Štv 04.12.2008 17:59

Alica s tym nebatim sa to bolo myslene trochu inak. jasne, ze kazdy pan sa boji o svojho psa, ale tu to bolo v zmysle, ze ked si vonku so psom, ty ho nemas stale kontrolovat, ze kde je ci je daleko od teba, ci zaostava, ale ten pes by prave mal stale sledovat teba, ci nie si daleko, ci velmi nezaostavas. :no:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Silwuska » Štv 04.12.2008 18:01

Offtopic: Hm...to by som mala asi po vcerajsku vysvetlit krpatemu...a strucne :ach: :pac: :lol:

Ja to teda zhrniem zamna...pokial je pravda ze napisal to o tom vrcani, ze pes si nemoze dovoli zavrcat na pada, tak je to podla mna obycajny amater a uz by som ani nemala zaujem vidiet jeho pracu, lebo nechcem vediet co robi zo psom ktory nanho vrci zo strachu pred prilisnym tlakom a hrozbou smrti...chcem vediet ako mu v tej chvili "ukazuje" ze on je vodca :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod AlicaGGG » Štv 04.12.2008 18:26

jj
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod lusy » Štv 04.12.2008 18:57

FBI, FEMA, či třeba NASA. Není mnoho psovodů na zeměkouli, které tyto známé instituce povolávají na své akce a zásahy. Kynologický tým tvořený Evou Čečilovou a její fenkou Ness je však jedním z nich.

no ktovie, ci robia dobre ked ich volaju na akcie ved ona pouziva kliker a to rozhodne nie je dobre pre psa. :pac: co ked si ten kliker doma zabudne??? :aaa: :lol:

Použití klikru v jakémkoliv výcvikovém směru, který učí psa rozlišovat a označovat specifické pachy je velmi účinné a výcvik urychluje. Dá se však stejně úspěšně použít i v běžném životě, kde pomáhá při výchově a výcviku všech plemen psů. Zejména účinná je tato metodika u psů citlivých, kteří špatně snáší psychický a fyzický nátlak. Při správném použití zesiluje vztah zvířete a člověka, buduje vzájemnou důvěru a zájem o společnou činnost.

a aby som bola k teme, tak toto chce Dostal vyvratit. co sa tyka zavrcania, ano pes by nemal na vodcu zavrcat, ale ked ho vodca vytrasie za kozu na krku, tak ho pes upozorni, ze to prehnal. takze ano je to zlyhanie psovoda. a v tomto pripade Dostal zle radi ludom.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Lucka00 » Štv 04.12.2008 19:32

Silwuska píše:Offtopic: Hm...to by som mala asi po vcerajsku vysvetlit krpatemu...a strucne :ach: :pac: :lol:

Ja to teda zhrniem zamna...pokial je pravda ze napisal to o tom vrcani, ze pes si nemoze dovoli zavrcat na pada, tak je to podla mna obycajny amater a uz by som ani nemala zaujem vidiet jeho pracu, lebo nechcem vediet co robi zo psom ktory nanho vrci zo strachu pred prilisnym tlakom a hrozbou smrti...chcem vediet ako mu v tej chvili "ukazuje" ze on je vodca :ach:


tak sa ho spytaj ty mudra kontakt tam ma ja sem nebudem uz radsej nic pisat lebo vidim ze to nikde nevedie!
P.S pes si moze dovoli zavrcat na pana-ale to potom aj svedci o postaveni daneho cloveka-to hovorim ja aby sa tu zas neotocila tema....
Lucka00
Okoloidúci
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Nitra

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod lusy » Štv 04.12.2008 19:34

a coze sa ti nepaci Lucka, ze niekto nezdiela tvoju nadsenost pre Dostala??? ty si chcela vediet nase nazory na neho a tak sme ti ich napisali. to, ze sa ti nepacia, je len tvoj problem. :ahoj:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Lucka00 » Štv 04.12.2008 19:48

jedna vec este precitajte si clanok:O vychove,autorite,smečce a psi komunikacii tam to mate vysvetlene viac menej co to je ak niekto nevie co je to prirodzena komunikacia :lol: :pac: .....ako "po psim domluvil 2 NO,kteri ho napadli pri venceni"....hlavne tu poradnu....tsss
Lucka00
Okoloidúci
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Nitra

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod lusy » Štv 04.12.2008 19:51

no moj problem to nebude, ja si psa vychovavam na zaklade svojho uvazenia. a pouzivam pri tom aj kliker, ktory on tak odsudzuje. ale aby sme sa netocili stale okolo toho isteho, napis nejaky konkretny priklad, na ktorom mozem vidiet tu jeho prirodzenu komunikaciu so psami. bavme sa konkretne, co sa ti paci ako on robi a iny to robia inak?
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Lucka00 » Štv 04.12.2008 19:54

paci sa mu mi vsetko a nieco konkretne preco sa ho nespytas sama???ved ide o jeho postup vychovy psa tak sa pytaj jeho ak ta nieco zaujalo....ok s tym klikrom mate v celku pravdu ale urcite sa tym nevychova KO,SAO atd.
Lucka00
Okoloidúci
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky