Kliker

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Kliker

Poslaťod weron » Pon 01.04.2019 18:40

co so stenatom co je take zhave ze steka?
je naklikana,chape ze klik a ide odmena, ale dnes mi zacala stekat pri ponukani spravania (sadania)
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Kliker

Poslaťod Simon-NO » Pon 01.04.2019 19:05

To ze steká je normálne... Je len veľmi namotivovaná a hrozne chce odmenu.... Nie je na tom nič zlé lebo neskôr to budeš môcť využiť/"presmerovať" to na niečo iné... Ale keď ti to tak vadí tak ju len ukludni proste nič viac...
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Kliker

Poslaťod vavrena » Pon 01.04.2019 19:07

Tak jej neodklikávaj hlasné cviky. Môžeš ju aj utíšiť, že ju odlákaš na pamlsok, kúsok pochodíte, odmeníš ticho a potom znova začneš cvičiť niečo čo si chcela. Akonáhle začneš klikať aj za štekavé cviky, bude si myslieť, že má pri cvikoch štekať a už sa toho nikdy nezbavíš. :joint: Môžeš napríklad vtedy chcieť sústredenie na pamlsok/hračku a odkiknúť, že sa na to bude potichu sústrediť. Ak je to uštekané šteňa, tak fakt na toto pozor, lebo si bude aj vyžadovať pozornosť štekaním.

Simon - štekanie je veľmi zlé a nesmie sa podporovať. Ona nejde robiť obrany :no: . Navyše, štekačku môžeš naučiť zvlášť, a vlastne aj musíš, pri bežných cvikoch pes nemá čo bliakať. Ani keď je namotivovaný.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Kliker

Poslaťod Simon-NO » Pon 01.04.2019 19:19

vavrena píše:
Simon - štekanie je veľmi zlé a nesmie sa podporovať. Ona nejde robiť obrany :no: . Navyše, štekačku môžeš naučiť zvlášť, a vlastne aj musíš, pri bežných cvikoch pes nemá čo bliakať. Ani keď je namotivovaný.



Hihi ja som mal problem ze môj bol až veľmi kľudný a potreboval som ho naštartovať cize som bol veľmi rad keď mi zastekal a tak... Nemyslím tým štekačku ale tak všeobecne... A teraz už je ticho a šľape jak ma
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Kliker

Poslaťod wer » Pon 01.04.2019 19:19

Tak, ako vravi vavrena, ooobr pozor na to. Dobytkar je stekavec, urcite to treba ustrazit uz teraz a nepodporovat to v ziadnom pripade. Si myslim, ze s drivom problem mat nebude, takze sa snaz to drzat v co najnizsom vzruchu, robit kludove cviky a sustredenie.
Ja som az doteraz v podstate cvicila len na pamlsky, aj ked aj na tie bol zhavy, ale tak lopta je lopta :heh: a rychlost tam je, len musi byt v tom cviku istota. Vyvaruj sa hektike
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliker

Poslaťod weron » Uto 02.04.2019 6:12

estelen zaciname, vecer som vlastne akoby prvyraz klikala uz za nieco co ponukala. pohlady do oci, hocico pri "krabici" a tak. tendenciu steknut ma ked jej par sekund nic neodkliknem. akoze " hej sak aspon dycham,aj to mi odmen :joint: "
podporovat to urcite nechcem ani nebudem,lezie mi jej stekot na nervy :heh: ale to mne stekot vseobecne, to urcite len na povel.; ale inak ano, pyta si pozornost stekanim, idealne o 5 rano ci o 8 vecer ked aspon jedno deco spi :ach: :heh: odchadzam, ignorujem. ci ?
nejake veci na to sustredenie viete konkretnejsie poradit? cez den jej davam hlavolamy na chvilu,max 10min. (dnes som zistila ze to je hensenwerk :heh: :pac: zrolovany uterak, lopticka s dierkou, pohariky hore dnom ...)
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Kliker

Poslaťod Elis » Uto 02.04.2019 7:41

 vecer som vlastne akoby prvyraz klikala uz za nieco co ponukala. pohlady do oci, hocico

To neni dobre :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kliker

Poslaťod weron » Uto 02.04.2019 7:44

nerozumiem,preco to nieje dobre ?

najskor som ju naklikala,pocas 3 dni cca. a ked som si bola ista ze reakcia je vytvorena, klikala som za aktivitu, hocijaku :nwm: "101 trikov s krabicou" :nwm:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Kliker

Poslaťod pigie » Uto 02.04.2019 9:17

Offtopic: Inak mne na ustekane stenco (Lyo, ktory teda nesteka len tak ako niekto, lebo mucha vo vzduchu, ale pytal pozornost stekanim) brutalne dobre zabralo ho vyvriet. Proste som sa zavrela do izby, sla osprchovat, vyniest smeti. Uz blaci len ked ho vyhecujem alebo ked strasne chce ist za mnou a som daleko, pozornost vyzaduje stuchanim, co mi nevadi, za to mu neodidem, skor naopak :heh: Z neho by sa tiez raz dva stal ublacany fundel nechat to tak, nedajboze podporovat.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kliker

Poslaťod Elis » Uto 02.04.2019 11:15

weron píše:nerozumiem,preco to nieje dobre ?

najskor som ju naklikala,pocas 3 dni cca. a ked som si bola ista ze reakcia je vytvorena, klikala som za aktivitu, hocijaku :nwm: "101 trikov s krabicou" :nwm:


at se ti k tomu vyjadri někdo povolanejsi.

nulova pozice, rikani si klidem o začátek práce atd. - to bych jen nepodcenila u aktivniho, ustekaneho psa, co to predvadi uz na druhé lekci :no:
on ten free shaping není zase takova sranda, kdyz pak clovek s tim psem potřebuje i civilne zit :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kliker

Poslaťod weron » Uto 02.04.2019 11:25

robila som podla Katky Lerlovej ....
dnes som skusila zasa a uz stekala kus menej. uslo jej zopar raz,ale ked vidi ze odmena neprichadza... dufam ze to nebola nahoda :haha:
linduskaaaa,kde siii :joint:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Kliker

Poslaťod moschino » Uto 02.04.2019 21:34

Weron, poznas Lokiho, on tak super dobytkar :love:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Kliker

Poslaťod weron » Str 03.04.2019 5:28

anooo sledujem ho :jop:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Kliker

Poslaťod moschino » Str 03.04.2019 7:13

Oni sice neklikaju, ale ten pes je super :jop:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Kliker

Poslaťod weron » Str 03.04.2019 7:22

poznas aj osobne ? :smile:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky