Switch to full style

Pravidlá fóra

Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<
Odoslať odpoveď

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Uto 11.06.2019 18:31

to mi pripomina, ze som stretla kedysi s mladym Fidom majitela mladej kokrice. Som sa Fidovi schovala, on ma bezal hladat a pan len krutil hlavou, ze "to som skusal s nasou tiez a potom sme ju polhodiny hladali ked sa vydala na vlastnu prechajdu" :haha:

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Uto 11.06.2019 18:38

Ono niečo na tom bude aj cigánske psy a psy bezdomovcov ich nasleduju a neutecu,ale tak keď ich zrazi zozenu si ďalšieho

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Uto 11.06.2019 18:45

:lol: když to uz je schovavani, to uz je jiny level...

ten muj pidizvik od mala chodi na vycházky s mamou i bez. stenda byly zvykla nasledovat lidi od 4? tydnu.
normalne se vencili v lese.
a do ted jsou moje nohy TOP k nasledovani.
tak jen doufam, ze mu to vydrzi ještě dlouho :lol:

ale v nedeli mi to rikala i kamoska -ze se me ten pes drzi. ze to jeji stene nikdy nedělalo. tak by me zajímalo, kolik je v tomhle vliv odchovu a kolik povahy stenat?

Offtopic: jo a jinak me bavi sledovat vyvoj tyden po tydnu - jak jeden tyden jsou stenda lhostejne, druhy namachrovana a treti stahnou ocas a zdrhaji v jedne a te same situaci :yes:

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Uto 11.06.2019 18:52

Ciganske psy si behaju kludne po celej dedine... a ja teda nechcem mat psa z dohladu, kedze som zan zodpovedna, im je to 10.

Ono je to silno individualne. Ja mam interaktivneho :lol: psa, ale ma velky radius, lebo je taky behavy. Pax takto nebehaval daleko.

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Uto 11.06.2019 18:53

Tak aj ja som si uzivala, ze sa ma Lyo drzi a on sa fakt ze drzal velmo. A potom ho to zrazu opustilo a teraz je to totalna samostatna jednotka, s radiusom asi o 5m viac, nez mne je mile, teda on by dal aj isto viac, ale to nedovolujem :heh: Ale je fakt, ze hladat ma ide, ale pochybujem, zeby siel, keby videl ineho psa, by si ani nevsimol, ze ma zrazu niet :haha: A to teda od mala ho odmenujem za to, ze pri psoch venuje pozornost mne :heh:

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Uto 11.06.2019 18:56

wer píše: ale ma velky radius, lebo je taky behavy


od malickeho stenete to tak mel?

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Uto 11.06.2019 18:58

wer píše:Ja mam interaktivneho :lol: psa, ale ma velky radius, lebo je taky behavy. Pax takto nebehaval daleko.

A ty ten radius zvladas dobre? :heh: Kolko ti odbieha?

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Uto 11.06.2019 19:00

pigie píše: A potom ho to zrazu opustilo a teraz je to totalna samostatna jednotka


tak ja neočekávám, ze mu to vydrzi nadosmrti :heh:
ale zatím je to fajn.

Offtopic: samostatne jednotky se zatím staly z tech dvou starsich :pac:

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Uto 11.06.2019 19:01

Ja len s tymi malymi rychlymi vecami ala zajac, holub mam problem :heh: ale vlastne uz nemam, ale vdaka hram to nebolo :ha:
Pigie, zvykla som si... pax max 10 metrov, toto kludne 50. Preto stopovacka bola nepouzitelna... Ale on bezi tam a spat, nebezi ze za niecim.

Elis, ano. Oproti paxovi min 2x taky akcny a behavy. On sa pri nohach vobec netmolil - predosle dva psy ano. Ale nie je vobec ze samostatna jednotka, ja som stredobod vzdy pre neho. :lol:

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Uto 11.06.2019 19:05

No presne... Moj ma cca 50m, ked vidi, ze ho nevolam, tak sa za mnou pusti, ale kludne to moze byt aj 100, nemam odhad. Musim zmerat niekedy :heh: Ja to neznasam. Ale odmietam ho furt privolavat a on sa v tom vyziva, bo vidi, ze mi to nerobi dobre hajzlik. Dopredu malokedy to urobi, zeby tak daleko odbehol, ale zato zastat a nechat ma odkracat a cakat, ci ho zavolam... To mu robi dobre doteraz :haha: Dopredu sa drzi na tych 20-30m maximalne. Stopovacka ma 10 :haha: Ale zas je fakt, ze ked mi vybehne za hocicim od noh, ze je pri mne, este sa nestalo, zeby sa neobratil. Horsie je to prave vtedy, ked vybehne na tom maxime... :au:

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Uto 11.06.2019 19:11

Ale teda ja hodne vyuzivam to, ze pohyb ho laka... Takze pobehnem... A zrazu je po probleme. Ale aj tak ma rozculuje :haha:

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Uto 11.06.2019 19:13

Vsak ta vzdialenost je rizikova, nedopocuju :haha:

A ja mojho nemam za sebou nikdy :lol: a ja ho v podstate nemusim privolavat, lebo on len bezi dopredu, stoci sa a hned bezi na mna naspat, alebo bezi dopredu, lahne si tak, ze sa schova akoze a ciha na mna a ked sa priblizim, vybehne do mna... Toto robi prakticky celu prechadzku, aj 4 hodinovu :haha:

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Uto 11.06.2019 19:33

Bud rada, moj to robi zriedka a prave preto, bo chce, aby som ho zavolala, bo ked je vpredu malokedy privolavam, len ked sa zacucha vzadu... No a ked privolam, tak dostane maso... Tak preco nevyzobravat maso tymto sposobom. On normalne proste caka na privolanie. Cumi na mna a caka a tu vzdialenost medzi nami necha fakt obrovsku v pohode, ale musi teda na mna vidiet, ked mu zalezem, tak sa rozbehne...

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Uto 11.06.2019 19:40

Pax mal tieto tendencie, ale rychlo som mu na to prisla :lol:

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Uto 11.06.2019 19:55

To cakanie na privolanie sme mali tiez.
Aj tych 20-30m. Proste to je pre neho okej vzdialenost, obcas pobehne obcas sa vrati, ale na 10m sa drzat proste nevie, to bol ako jojo, furt sa zasekol o koniec snury.
Odoslať odpoveď