Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod raky » Štv 07.08.2014 15:04

Myslím, že to trošku prehánate... :lol: A súhlasím absolútne s Tchorom fakt. Ono stačí sa pozrieť do vedľajšej témy socializácia. Aby sme si uvedomili - čo si dakde viem kúpiť. Pre mňa je to inšpiračné a už teraz rozmýšlam čo u mňa pribudne na dvore samozrejme s ohľadom na bezpečnosť... :joint:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod elfinka » Štv 07.08.2014 15:14

moschino píše:len otázka: keď je potrebné nosiť šteňatá ešte aj po schodoch, nedovoliť im zoskakovať napr z postele... je ok nechať ich chodiť po rebríku v takom veku? :nwm: (naozaj len otázka, nechcem :stuch: len vedieť názor iných. Lebo zas na druhej strane, šteňa určite neuchránime od všetkých schodíkov a vyvýšených miest)

Tak u policajnych odchovov nemaju preco to stena chovat ako v bavlnke, ked to ma makat, byt zdrave a zvladat vsetky mozne prekazky potom pri realnej praci. Takze tam asi funguje prirodzena zdravotna selekcia lepsie nez u beznych pet/show/sport psov. Keby mali psa do roka v bavlnke nech sa neprejavi DBK a pritom mal predispoziciu, a potom ho napr. pouzili dalej vo svojom chove (lebo prave vdaka chovaniu v bavlnke o nej proste nevedia), moc daleko by sa nedostali.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod Elis » Štv 07.08.2014 17:52

raky píše:Myslím, že to trošku prehánate


v diskuzi?? :joint: :jazyk:
to ani nejde:-) jen to je takove zamysleni nad tim budovanim vztahu, no :angel:

jedna tematicka pro odlehceni -volenicky zebrik poprve:
Prílohy
1947660_393373447466766_721187737_n.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod raky » Štv 07.08.2014 18:43

Elis - len pre info - moja 9ročná fenka rebrík nikdy nevidela - raz som ,,niečo,, zažil pred X rokmi a tak viem, že mi to za to nestojí... Ale inšpirácia super.... A hlavne už tretí krát budem kvitovať Tchora a to pre...
_že dnes sa chovajú pracovné plemená na gauuč - aby radšej ani neboli problémy
_že dnes sa chová naraz aj 20 šteniat - ktorým nevieš dať ani socializácxiu a nie pripraviť na plochy a prekážky
_že dnes sa skoro všade rieši bonitácia - nový čo prídu chcú mať najľahšiu cestu a veľkochovatelia ich v tom podporujú...
atď...
potom nazriem do témy socializácia a je mi do plaču!!! Tak ako ty si ovplyvnená teraz kĺbmi - ja som asi trochu chovom ako takým, kde sa dakde neguje ten pracovný pes...
Za mňa asi všetko... :joint:
p.s. čo sa teba týka som presvedčený - že by sme si porozumeli - len písané je proste písané... :lol:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod Elis » Pia 08.08.2014 14:23

raky píše: raz som ,,niečo,, zažil pred X rokmi a tak viem, že mi to za to nestojí... :


Raky- asi fakt bude zadrhel v pisemnem projevu protoze proste -nerozumim pointe :nwm:

u fotky, kde kolem psa je hafo lidi a ten pes nesel nahoru bez pripravy to jen tak zkusit, jak to dopadne -varujes.
a u videa, kde se placa stene na dvoumetrovych zebrikach -tam zadne varovani nebylo? naopak -ze inspirace?


raky píše: ja som asi trochu chovom ako takým, kde sa dakde neguje ten pracovný pes...:


tak kazdy piseme pod vlivem momentalniho rozpolozeni, chapu:-) asi je treba resit vzdycky jen to patricne tema, nezabredavat do nejakeho sirsiho problemu.

A kdyz teda k tematu - buduje to teda podle tebe - ty opici drahy at uz jsou jakekoliv - vztah pes x psovod?

za me - se priznam, ze proc se mi nechtelo trenovat zebrik melo krom mozneho zraneni i dalsi duvod -ze mi cuba prestane verit. Zatim to bylo vzdycky tak, ze kam jsem ji poslala, tam bylo bezpecno - u zebriku neni.

Offtopic: k tomu zebriku v narodaku -je pry urcita nadeje, ze by se vzhled zebriku mel menit -tak doufam, ze nez se nas to bude tykat- zmeni se ty pravidla a prestane to byt takova hrozba
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod Bad » Pia 08.08.2014 15:12

Elis píše:buduje to teda podle tebe - ty opici drahy at uz jsou jakekoliv - vztah pes x psovod?

ano, ALE dost reálně hrozí :
Elis píše:ze mi cuba prestane verit

ono je to taky jednak dost o plemeni , a za druhé,jak už jsi psala a já s tebou souhlasím, je to součást selekce....štěně,které neprojde je vyřazeno (můj soukromý náhled)

raky píše:Elis - len pre info - moja 9ročná fenka rebrík nikdy nevidela - raz som ,,niečo,, zažil pred X rokmi a tak viem, že mi to za to nestojí... Ale inšpirácia super.... A hlavne už tretí krát budem kvitovať Tchora a to pre...
_že dnes sa chovajú pracovné plemená na gauuč - aby radšej ani neboli problémy
_že dnes sa chová naraz aj 20 šteniat - ktorým nevieš dať ani socializácxiu a nie pripraviť na plochy a prekážky
_že dnes sa skoro všade rieši bonitácia - nový čo prídu chcú mať najľahšiu cestu a veľkochovatelia ich v tom podporujú...
atď...
potom nazriem do témy socializácia a je mi do plaču!!! Tak ako ty si ovplyvnená teraz kĺbmi - ja som asi trochu chovom ako takým, kde sa dakde neguje ten pracovný pes...

Raky,ani bych nevěřila,že se s tebou tak shodnu....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod Tchor » Pia 08.08.2014 17:45

Elis píše:buduje to teda podle tebe - ty opici drahy at uz jsou jakekoliv - vztah pes x psovod?


Buduje - ohromne, ale jen v pripade ze ji psovod prochazi se psem a dela mu zachranu, napovedu a ze ho mezitim "nezradi". To co je na tom druhem videu, kde je psovod za plotem, rozhodne ne.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod Elis » Sob 09.08.2014 13:53

Tchor píše:ze ji psovod prochazi se psem a dela mu zachranu, napovedu a ze ho mezitim "nezradi".


OK.
to delam ale v beznem zivote. ne na umelych drahach :nwm:

me to porad prijde straasne umele a strasne nachylne k tomu, udelat fatalni chybu.
kolikrat si clovek zadela na problem i pri banalnich cinnostech, ktere proste k zivotu se psem potrebuje.

a tady ty problemy jeste schvalne vyhledavam. je to funkcni asi, to jo, ale...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod raky » Sob 09.08.2014 14:07

Elis - odpoviem teda aj ja.... ten rebrík - ktorý som nerobil beriem ako inšpirácou - pretože aj to čo som zažil, bolo proste zle pripravené... Ak by som svoje šteniatko viedol od malička - možno by som nemal taký rešpekt. A na Tvoju tázku vzťah psovod a pes - odpoviem tiež... Čo by malo robiť vzťah ako spoločné aktivity? Samozrwjmw aj ten rebrík môže mať aj 40cm na začiatku a aj spolupráca a vzťah sa vyvýja za účasti oboch ,,partnerov,, môžem to tak nazvať? Nie je nič lepšie na spoluprácu a vzťah ako podobné hry, vzájomná pomoc atď...
BAD - vidíš ja som vôbec nepochyboval...., len občas musím byť aj diplomat... žiaľ bohu...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod Elis » Sob 09.08.2014 14:30

raky píše: Nie je nič lepšie na spoluprácu a vzťah ako podobné hry, vzájomná pomoc atď..


100% souhlas.
jen neni hra jako hra podle me. nektere jsou zbytecne. ale to uz se cyklim:-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod raky » Sob 09.08.2014 15:12

Elis píše:
raky píše: Nie je nič lepšie na spoluprácu a vzťah ako podobné hry, vzájomná pomoc atď..


100% souhlas.
jen neni hra jako hra podle me. nektere jsou zbytecne. ale to uz se cyklim:-)

Elis - aj ja sa zacyklím...
Niekto sa ani nehrá - a predá štena od 20 dalších- ktoré zažili len jedenie a spánok... aj ja sa cyklím - to je ok...
len som sa snažil priniešť pohšad.... :joint:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod elfinka » Pia 10.10.2014 17:29

Dnes sme sa naucili na cvicaku hru, ktoru teda ja volam pracovne "Fido ham!"
Hodim na zem pamlsok tak aby to videl, a pri tom poviem ham! a ked pes dozerie ten pamlsok tak ho oslovim (Fido!) a hodim dalsi pamlsok na opacnu stranu - ham!
Vrajze sa tym cvici jednak reakcia na oslovenie (reflex otocit hlavu ku mne) a jednak papanie zo zeme len s povelom (aj ked na tom nechapem ako ho to akoze ma naucit ze ked nepoviem ham! tak sa nezerie).
Sranda a staci na to meter miesta a mat vo vrecku nieco dobre, idealne ked pred cvicakom preslapujeme a cakame kym po nas niekto konecne pride :jop:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod vavrena » Pia 10.10.2014 17:40

Podľa mňa to zožerie, aj keď nepovieš ham :joint: . jasné, že individálna to bude, ale myslím si, že veľa psov sa pri tomto spôsobe bude skôr pozerať na ruku majiteľa, z ktorej sa hádže pamlsok, než požadovaný kontakt do očí.
Ja som zas naopak učila, že ak padne pamlsok na zem (napr. ak ho nechytí vo vzduchu), tak už psa nemá zaujímať, iba po povele na hľadanie, lebo mi fakt že lezie na nervy, keď mi niečo vypadne a pes hneď zňucháva..
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod Cathie » Pia 10.10.2014 20:33

vavrena píše:lebo mi fakt že lezie na nervy, keď mi niečo vypadne a pes hneď zňucháva..

presne!!! :aaa: z toho ma urvat ide, lebo to uplne kazi a rusi pracu.. nuz, budem okrem ineho asi musiet zlepsit svoje drzanie pamlskov, nech mi nepadaju :lol:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod elfinka » Pia 10.10.2014 20:51

vavrena píše:myslím si, že veľa psov sa pri tomto spôsobe bude skôr pozerať na ruku majiteľa, z ktorej sa hádže pamlsok, než požadovaný kontakt do očí.

Tak pri tejto hre nejde o to, aby sa pes pozeral do oci - skor len aby ziskal reflex "pocujem meno = otacam hlavu k panicke" a to ci pozera na ruku alebo do oci je jedno, hlavne ze uz necumi na toho psa 100m od nas v tranze. Teda aspon dufam, ze to bude vysledok :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky