Sťahovací, retiazkový obojok

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ostnáč

Poslaťod Mackie » Pon 06.02.2012 17:07

Offtopic: pokial pamatam, aj ostnac je v CR zakazany
ale plati stare zname who cares, nikto to neriesi
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Ostnáč

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 06.02.2012 17:13

Offtopic: tak áno, oni sa poistia formulkou, že sa musí pes zapnúť na nesťahovanie a je to vybavené :ach: Takto je to formulované v skúšobákoch aj u nás. Jednoradová retiazka zapnutá na nesťahovanie.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ostnáč

Poslaťod Haleth » Pon 06.02.2012 17:15

Offtopic: V Čechách aj všade inde je zakázané všeličo a aj tak sa to robí...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Ostnáč

Poslaťod Bad » Pon 06.02.2012 17:21

Mackie píše: pokial pamatam, aj ostnac je v CR zakazany

Tchor píše: Mimochodem pouzivani nelimitovanyho stahovaciho obojku zakazano zakonem na ochranu zvirat (v Cechach -jak je to na Slovensku nevim).

Teď jsem se brouzdala zákonem na ochranu zvířat proti týrání a nějak to tam nemůžu najít, je tam nějaké obecné : "používat podnětů, předmětů nebo bolest vyvolávajících pomůcek tak, že působí klinicky zjevné poranění nebo
následné dlouhodobé klinicky prokazatelné negativní změny v činnosti nervové soustavy nebo jiných orgánových
systémů zvířat" (zákon platil v r. 2009, na novele se snad momentálně pracuje)
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ostnáč

Poslaťod Tchor » Uto 07.02.2012 5:33

K tomu zakonu je vysvetleni UKOZ kde to je specifikovany.
Retizek zapnutej na pevno se za stahovak nepovazuje a jako limitace staci jakakoli zarazka zabranujici plnemu stazeni - treba krouzek se znamkou.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Ostnáč

Poslaťod Elis » Uto 07.02.2012 9:45

Tchor píše:K tomu zakonu je vysvetleni UKOZ kde to je specifikovany


tady je to vyjadreni k precteni:
http://eagri.cz/public/web/mze/ochrana- ... ry/?pos=10

ale cemu nerozumim -kdyz jsem si to ted znovu cetla - vyzniva mi to tak, ze ostnac neni zakazany jako ostnac, ale jen jako plne zatahnutelny obojek? tj. polostahovaci ostnac neni zakazany?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ostnáč

Poslaťod Bad » Uto 07.02.2012 9:55

Děkuji.
U toho ostnáče taky nevím.
Jinak na závěr je uvedeno, že stanovisko UKOZ není právně závazné, je to jenom názor.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod nikasik » Pon 21.01.2013 0:26

kazdy pisete ze ked naucite psa netahat tak netreab ani ostnac, haltinu a ani stahovat nato aby netaha..ale nik nenapisal ako naucit psa v zakladoch netahat... moj taha ako blazon... ja neviem pracoat ani s otnacom, ani zo stahovakom a mojmu ani haltina nevyhovovala lebo bol z nej hrozne nervozny... hlavn epri strete zo psom takze usudila som z toho ze ani s haltinou neviem pracovat a mozem sa dostat len do problemu takze aj haltinu som prestala radsej pouzivat... mame klasicky kozeny obojok pevny a voditko na kratko no dnes ma skoro vlacil po ceste a keby tam bol lad tak letim.... ako ho naucit aby netahal respektive nesiel predomnou meter?... viem ze chybu robim ja ale neviem kde... :(
nikasik
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod gaidheal » Pon 21.01.2013 7:36

nikasik píše:..ale nik nenapisal ako naucit psa v zakladoch netahat... moj taha ako blazon...


skús preštudovať túto tému: viewtopic.php?f=9&t=780
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod Tchor » Pon 21.01.2013 12:26

nikasik píše:kazdy pisete ze ked naucite psa netahat tak netreab ani ostnac, haltinu a ani stahovat nato aby netaha..ale nik nenapisal ako naucit psa v zakladoch netahat... moj taha ako blazon... ja neviem pracoat ani s otnacom, ani zo stahovakom a mojmu ani haltina nevyhovovala lebo bol z nej hrozne nervozny... hlavn epri strete zo psom takze usudila som z toho ze ani s haltinou neviem pracovat a mozem sa dostat len do problemu takze aj haltinu som prestala radsej pouzivat... mame klasicky kozeny obojok pevny a voditko na kratko no dnes ma skoro vlacil po ceste a keby tam bol lad tak letim.... ako ho naucit aby netahal respektive nesiel predomnou meter?... viem ze chybu robim ja ale neviem kde... :(


Stav je, ze pokud to neumis odnaucit bez tech pomucek bude ti tahat i na nich akorat ho to bude vic bolet. Princip odnauceni tahani je v tom ze dokazes reagovat jeste pred tim nez pes napne voditko - pak se to bez problemu odstrani i na sirokym kozenym obojku - a celkem rychle.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod nikasik » Pon 21.01.2013 21:04

Lenze my kym prejdeme jedinou ulicou tak mame v susednych domoch zrazu 4 vlciaky a jedneho labradora, pudla a retrivera.. estelen vyjdeme pred branu a on uz taha k sesednym psom... ked prejdeme ulicu a nestretneme ineho psa tak pohoda... tahanie je jemne a sama vidim ze korigovat sa da... len nie pri strete zo psom.. hroza :aaa: :aaa: :aaa:
nikasik
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod kives » Pon 21.01.2013 21:36

ťahá, zmením smer, cuknem, musí sa naučiť sledovať ťa. Zmením smer x krát, kým neprestane, nie že by moj neťahal, ale keď mu robím toto, hneď sa spamatá a za druhé neťahá ako koň. A ešte ho mám namotaného na loptu, tak sa mi stačí len slizkým hlasom spýtať, kde je aportík a mám vystarané.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod jurm » Uto 22.01.2013 8:43

moji ked zacali tahat, okamzite som zastal alebo zmenil smer uplne opacne ... za par dni boli v pohode ... spojili si, ze vzdy ked potiahli, malo to uplne iny efekt ako chceli :-) takisto ked streneme psa ... zostanem stat odvratim pozornost, ked vidim, ze ich cuka, dam povel nesmies a po splneni pochvala ... na 99% netahaju a ignoruju psy za plotmi aj co idu oproti alebo popri nas ...

Ostnac pouzivam len na vychadzkach, nie na cvicenie, ostnami von a to maju este pogumovane hroty ... mam to kvoli ochrane, nikdy nevies s kadial dobehne nejaky srdnaty utocny pes a takto mi ich necvakne do krku, resp nie tak aby im vazne ublizil ... i ked skor si myslim, ze len maloktory pesan by sa pri nich dostal az k tomu :lol:
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod Bad » Uto 22.01.2013 9:08

a k tomu výše napsanému, respektive speciálně pro procházení kolem štěkajích jedinců - zcela jednoduše průchod s povelem "k noze" - tento povel totiž pro psa znamená : jdu v předepsané poloze, s očním kontaktem a se zavřenou pusou - to poslední až tak platit nemusí, protože si ho v této situaci klidně povedu za piškotem (piškot mezi prsty a pes může uďobávat) - prostě klasický nácvik chůze u nohy za ztížených podmínek (podmínkou samozřejmě je, že pes chůzi u nohy ovládá). Po čase už se ti pes v daném úseku začne k noze řadit sám (teda měl by :ha: ).
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod kives » Uto 22.01.2013 9:18

no, ja mám v tomto trochu problém so strachovou agresivitou, tak sa mi úplne očný kontakt nedarí, ale spacifikovať ho viem v pohode, namotám na loptu a hotovo.
Jedine keď sa chce hrať s kamoškou, tak mám iný postup: privolám k sebe (aj keď je na vodítku), dám sadnúť (niekedy nie), počkám na očný kontakt (bez neho nepustím) a dám voľno.
Chôdzou pri nohe hlavne okolo plota so psom, teraz už ignoruje, tak v pohodičke prejdeme aj bez.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky