Výcvikové metódy - Cesar Millan

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: agresivita

Poslaťod Lindchen » Ned 20.03.2011 20:13

Hanka, nerob sa, že si nikdy nepočula o prebratí psa z tranzu štípnutím, šťuchňutím a pod. XY-krát to píšu viacerí orpávnení poradci ako prebratie z tranzu. Či tvrdíš, že nie? A aký je rozdiel, nedzi tým, keď to šťuchnutie urobím nohou a keď to urobím rukou, nie každý má psa vysokého 70 cm... Ja nehovorím o výcviku pomocou kopancov, hovorím o 4-ročnom psovi, ktorý bežne bez problémov funguje a reaguje na psovoda, ale stane sa mu, že stojí, čumí, celý sa trasie a nereaguje na oslovenie. Tak ho šťuchnem, nch sa preberie. A normálne pokračuje ďalej v ceste. Čo je na tom také príšerné?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: agresivita

Poslaťod meridia » Ned 20.03.2011 20:28

. Čo je na tom také príšerné

Nic :smile: .Je úplně stejné,jestli ho štouchneš rukou nebo nohou,ale někteří lidé reagují poněkud hystericky dle mého názoru na některá slova :joint:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: agresivita

Poslaťod Hanka 1 » Ned 20.03.2011 20:28

Víš, jaký je rozdíl mezi štípnutím, zataháním za chlupy, "kousnutím" rukou, a mezi nápřahovým trestem, bitím? Určitě ano. Tak přesně takový rozdíl je mezi tím a kopnutím. Můžeš si tak vypěstovat reakci na pohyb nohou u psa i když do něj jen šťouchneš. Dobře partné je to u psů, kteří byli do přesné polohy např. při předsedání , upravováni šťouchnutím v lepším, kopanci v horším případě. U takového psa pohneš rychleji botou a vidíš reakci. Já dávám přednost jiným způsobům.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: agresivita

Poslaťod Lindchen » Ned 20.03.2011 20:34

Áno, isteže poznám. Ale kto píše o bití? Takže podľa teba šťuchnutie nohou je náprahový trest a bitie, ale šťuchnutie rukou je ok? Na to pes nebude reagovať? Je to to isté, pri jednom sa zohnem k psovi, pri druhom nie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: agresivita

Poslaťod meridia » Ned 20.03.2011 20:44

Hanka 1 píše:Víš, jaký je rozdíl mezi štípnutím, zataháním za chlupy, "kousnutím" rukou, a mezi nápřahovým trestem, bitím? Určitě ano. Tak přesně takový rozdíl je mezi tím a kopnutím. Můžeš si tak vypěstovat reakci na pohyb nohou u psa i když do něj jen šťouchneš. Dobře partné je to u psů, kteří byli do přesné polohy např. při předsedání , upravováni šťouchnutím v lepším, kopanci v horším případě. U takového psa pohneš rychleji botou a vidíš reakci. Já dávám přednost jiným způsobům.

je-li pes v rauši a ty ho probereš štouchnutím nohou(o tom píše lindchen,tak sem netahej zas nějaký výcvik zcela mimo mísu),dozajista vůbec nepostřehne jakýkoli pohyb :jazyk: Nebo ty se psa dokážeš dotkout bezdotykově při zatahání za chlupy či štípnutí?? :haha: :haha:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: agresivita

Poslaťod lusy » Ned 20.03.2011 21:17

hanka predstav si, ze upozornenie nohou alebo podkopnutie zadnych noh mam od rei. to je co???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: agresivita

Poslaťod Hanka 1 » Pon 21.03.2011 7:38

lusy píše:hanka predstav si, ze upozornenie nohou alebo podkopnutie zadnych noh mam od rei. to je co???


A co má jako být? Ona tento druh upozornění popisovala na veřejném internetu a obhajovala ho nebo ti přesně ukázala, jak postupovat? Nechápu smyslo tohoto tvého příspěvku.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: agresivita

Poslaťod lusy » Uto 22.03.2011 1:20

Hanka 1 píše:
lusy píše:hanka predstav si, ze upozornenie nohou alebo podkopnutie zadnych noh mam od rei. to je co???


A co má jako být? Ona tento druh upozornění popisovala na veřejném internetu a obhajovala ho nebo ti přesně ukázala, jak postupovat? Nechápu smyslo tohoto tvého příspěvku.

evidentne toho nechapes viac, ale nevadi. ty tu stale pises o tom, ze ked ma niekto problem ma ist za reou. a ja som bola. a ano presne mi ukazala ako postupovat. takze ked napisem, ze podkopnem psa a ty mi na to odpovies, ze pouzivam praktiky, ktore sa tebe nepacia a odsudzujes ich, tak je snad normalne ked sa ta pytam, ci ti vadia sposoby, ktore pouziva rea. samozrejme, ze clovek musi vediet ako a kedy to robit. este nieco nechapes? dovysvetlim.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Cesar Millan - kopanie do slabín

Poslaťod Siminimie » Pon 01.08.2011 18:21

Prednedávnom som sa stretla s videom uznávaného Cesara Millana a neviem čo si mám o tom myslieť, nechávam to teda na skúsenejších. Aký máte na to názor? Je to správne? :nwm:

Tu je video:
http://www.youtube.com/watch?v=RFCGtatpCwI
Siminimie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: Zvolen

Re: Cesar Millan - kopanie do slabín

Poslaťod Bára » Pon 01.08.2011 19:18

Čo ja viem... :nwm: Miestami mi pripadali tie kopnutia ako úplne nezmyselné, čo sa toho SH týka, tak to som nepochopila vôbec. Psovi dať na krk aj ostnáč, aj ho cukať, aj ho kopať... :ua:
Ale reálne si neviem predstaviť, že idem po ulici so psom, stále som v strehu, stále si ho držím tesne pri sebe a stále sa snažím nastaviť tak, aby som čo najrýchlejšie mohla kopnúť... :ach:
Ja pri športovom výcviku používam pravú nohu na pritlačenie zadku psa k zemi pri dosadnutí (napr. pri odhode činky, keď mi dvíha riť), ale to sa nedá hovoriť o kopnutí...
Offtopic: A ten buldog... kebyže ja schmatnem svoju sučinu, ktorá je v amoku a "praštím" ju o zem, tak už nemám ruku :ha:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Cesar Millan - kopanie do slabín

Poslaťod Bellss » Pon 01.08.2011 19:55

Mne to video nejde načítať, to bude tou rýchlosťou netu čo mám :ach: Ale no mne to príde čudné kopať psa do slabín, hoci mi sme jeden čas štípali našu sučku do slabín. Viem, že ma asi teraz väčšina odsúdi, ale to nám odporučil jeden výcvikár, ale po čase sme s tým rýchlo prestali, lebo sučka bolo z toho úplne hotová a nerobila to čo sme od nej chceli s radosťou, ale so strachom že ak to neurobí tak dostane štipanec. Teraz to vôbec nepoužívam a sučka úplne v pohode počúva :yes:

Ale napr čítala som na fóre pána Desenského, ako chytil svojho psa niekde za slabiny alebo tak pri zadných nohách a proste nejako ho odhodil alebo posunul do zadu a tým mu dal najavo, že pes nemá riešiť (štekať) na toho čo je pri dverách. Nejako v tomto zmysle to tam bolo. Keď pes vybehol k dverám a on mu dal povel Ku Mne a pes to neposlúchol.

Osobne neviem čo si mám o takýchto veciach myslieť. Zatiaľ zostávam pri jemnejších metódach, ktoré možno nie sú až takto úspešné. Ale čo som čítala článok od toho pána Millana veľmi dobre tam hovoril o psoch a ľuďoch a aké chyby robíme.
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Cesar Millan - kopanie do slabín

Poslaťod Bára » Pon 01.08.2011 20:04

Ono tiež treba vedieť odhadnúť, akú metódu na daného psa použiť. Ja so svojou neriadenou strelou s jemnosťou nepochodím, avšak nedovolím si ju nezmyselne kopať alebo šklbať za slabinu... ani vyrovnaný pes si nenechá skákať majiteľom po hlave.
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Cesar Millan - kopanie do slabín

Poslaťod Bellss » Pon 01.08.2011 20:10

To je pravda. Ono veľa ľudí nám radilo tak a tak a väčšina mali dosť ťažšie povahy ako rotvajlerov alebo aj NO, ale nikto nemal skúsenosti s BŠO a vlastne ani mi. Ale teraz už viem, že na ňu tieto veci vôbec neplatia a ak nechcem zničiť povahu psa, tak to nebudem používať. Ale napr čo som videla kúsok toho videa niečo mi načítalo. Tak mne to neprišlo až také silné kopnutie. Vlastne najprv som mala pocit, že ho ťahá za vodítko, ale potom som si lepšie všimla jeho nohu. No neviem to posúdiť, to yb človek asi musel vidieť ako sa ten pes potom správa?
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Cesar Millan - kopanie do slabín

Poslaťod lucik » Pon 01.08.2011 20:42

takéto zostrihané kúsky sú nahovno na nejaké hodnotenie, ale hlavne je VEĽMI zradné a niekedy až nebezpečné napodobňovať niektoré zásahy výcvikárov/psychológov len podľa videí.. už sa to neosvedčilo Rudovi Desenskému keď odprezentoval v TV zneškodnenie psa zvalením na zem (alfa rolling) alebo kúsanie do čumáku.. a tieto zásahy do slabín môžu byť tiež dosť nebezpečné ak sa použijú na nervného psa a dotyčný nevie čo ďalej ak pes zareaguje agresívne..

ja kopanie do slabín nepoužívam, ale občasné šťuchnutie áno - napríklad ak je pes v tranze "ani obraz ani zvuk" - zaujatý niečím - vyslovene len na obrátenie pozornosti.. ale dovolím si to použiť na svoje psy!
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Cesar Millan - kopanie do slabín

Poslaťod luciiik » Pon 01.08.2011 20:50

K tomuto by bolo najlepsie aby sa vyjadrili vycvikari. Mne to tiez nepride ako nejake kopnutie. Skor mi to pride akoby chcel necakane prekvapit psa, slabiny su zrejme nejakou slabinou a tym padom psy reaguju okamzite. Zasa Cesar sa vzdy snazi odstranit neziaduce spravanie v co najkratsom case, takze mozno preto robi taketo razantnejsie tahy. Mne by to nehrozilo, ja keby chcem mojmu havkacovi takto tuknut do slabin, tak skoncim na zadku. :lol:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky