Protištekací obojok - elektronický, ultrazvukový

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: MAte niekto skusenost s ultrazvukovym objokom?

Poslaťod Ijsbéérka » Štv 18.03.2010 8:00

protištěkací obojky znám, lidi s tím mají dobrou zkušenost . vyřeší jim to např. problém se sousedy. Nebo, když je víc psů, tak aby se třeba vůbec vyspali. Když ten pes řve od rána do večera, tak asi nic moc.
Ultrazvukový to slyším úplně poprvní. Ale dnes jdu na obrany, tak se pro zajímavost zeptám. :smile:
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: elektricky DIFUZER

Poslaťod denyho slniecko » Str 14.04.2010 17:46

no neviem ale citala som o tom upokojujucom obojku a vraj je to dobre no v slovensky e-shopoch som to nenasla tak nwm :nwm: Obrázok
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: elektricky DIFUZER

Poslaťod Mackie » Str 14.04.2010 18:05

toto je zjavne obojok s feromonmi.. je to nieco uplne ine ako nejaky elektricky alebo inac psovi ublizujuci obojok :no:
tento neriesi stekanie, cize nasledok, ale nervozitu psa, cize pricinu

nespominam si, ze by to niekto navrhoval, ale rozne pripravky s feromonmi by tiez mohli pomoc ukludnit psa, aby si rychlejsie zvykol na nove prostredie
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Protištekací obojok

Poslaťod anikapanika » Uto 12.04.2011 21:43

Ahojte.
Mohli by ste mi odporucit niejaky protistekajuci obojok? :hi:
anikapanika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Amaguk » Štv 14.04.2011 16:40

si si ista, ze to inak nejde? :ua:
toto je velmi drasticka metoda
btw, v USA davaju psom vyoperovat hlasivky, aby nestekali...(a tym nechcem v ziadnom pripade propagovat tuto metodu)
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod anikapanika » Sob 16.04.2011 19:48

Ja iem ze existuje taka moznost, ale tak to riesit NECHCEM lebo Bety vydava velmi milé zvuky ked ide spat ked sa schuli do klbka... tak riesit stekanie operaciou nehrozi.
a najskor kupime tento
http://www.petpark.sk/elektronicky-obch ... niu-deluxe
anikapanika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Mackie » Ned 17.04.2011 15:19

mame takeho ustekaneho psa suseda, ten len zaciti pohyb, a uz to jede, a ked nahodou aj niekoho zbada, sirena.. nastupili ku mne do vytahu, sirena spustila, a jemne v pozadi som pocula akesi pipanie, bol to obojok
za 5 poschodi stihol pes stichnut, pri vystupovani sa uz o mna nestaral ale isiel si po svojom, to iste robi pri mojich psoch, uz ked sa onuchaju, neriesi, cize ide o typicke strachove reakcie, ktore sa neriesia, a v tomto pripade je vidno, ako taky obojok funguje a ze pes ho ma v :censored:

anikapanika ale ved kup, ked mas zbytocne peniaze navyse, vyskusaj, zistis, ze je to cipovina, ze aha ho, nefunguje, a budes na zaciatku
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Hanka 1 » Ned 17.04.2011 15:54

Ten obojek je zbraň dost silného kalibru. Pes štěká ze sstrachu a stresu, ventiluje si tak adrenalin. Když dostane pecku, ztichne, ale najde si jiný způsob, v lepším případě devastaci bytu, v horším případě sebepoškozování. Může ho taky šlehnout a můžete ho najít doma nataženého a na všechno bude pozdě, nebo ho budete několik měsíců léčit, bude vypadat a chovat se jako člověk po mrtvici. Jednomu takovému pejskovi, kterého místo naučení samostatnosti řešili protištěkacím obojkem, chodím pravidelně dělat bowenky. Po dvou měsících se už udrží na nohou, dokonce se sám napije...., bowenky, léky od veta, další forma masáží a nešťastní majitelé, kteří si to kladou za vinu. I když to ten pes přežije, nikdy se nebude pohybovat jako dřív. Jsou mu tři roky.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod anikapanika » Ned 17.04.2011 18:50

Ale my to nemame ako inak riesit.
Preto mi nic ine neostava.
Ma 17mesiacov a mame ju odmalicka.
Jedine co sme nevyskusali je obojok.

Ona je velmi hyperaktivna, a dokazem si aj predstavit taku variantu, ze bude stekat napriek tomu ze ju ten obojok kope. To je jedina vec koli comu by sme to asi nekupili.
Ale za pokus to stoji.
A co sa tyka tych penazi, samozrejme ze na vyhadzovanie nemame.
Ale ked sa to inak NEDA...
anikapanika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod gaidheal » Ned 17.04.2011 20:30

anikapanika píše:Ale ked sa to inak NEDA...


ale dá, len vy neviete ako, žiaden obojok to nevyrieši (možno ešte zhorší ... keď plačeš od strachu a niekde z neznáma na teba budú padať kamene tak sa upokojíš ?! :oo: )
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Silvuch » Ned 17.04.2011 21:34

Sorry Hanka, prehanas. Pes nemusi stekat iba zo strachu, ale aj z rozmaznanosti.

Moja komoska to skusala, pretoze pes pravidelne zavijal po ich odchode, mal 7 rokov a nahrali ho aj na diktafon. Nikdy nikam vecer spolu nemohli ist, vzdy musel jeden zostat doma. Ak obaja niekam museli ist, chodievala som psovi robit spolocnost (bud ja, moj priatel, alebo dokonca priatelov otec), aby neboli problemy so susedmi. Majitelia pracuju pre utulok a psov nadovsetko miluju, avsak zo zufalstva kupili protistekaci obojok a pomohol. Pes byt nenicil, zmieril sa, oddychoval a cakal na prichod majitelov, a po ich prichode sa bezproblemov postavil..

Nedaaa sa aplikovat na vsetko, je to krajne riesenie. Ale ked ste popisali jednu stranu, popisala som aj tu druhu.
Naposledy upravil Silvuch dňa Ned 17.04.2011 21:39, celkovo upravené 1
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod lusy » Ned 17.04.2011 21:38

Hanka 1 píše:Ten obojek je zbraň dost silného kalibru. Pes štěká ze sstrachu a stresu, ventiluje si tak adrenalin.

a to si z ktoreho jej prispevku vydedukovala? :ach:
tiez poznam psov, co obojok maju, stekat prestali a tiez sa normalne hybu a ziadne nasledky nemaju.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Lindchen » Ned 17.04.2011 21:47

Potenciálny problém vidím skôr v tom, že nie každý je schopný posúdiť dôvody správania svojho psa a tým aj vybrať správnu metódu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Hanka 1 » Pon 18.04.2011 5:48

Pes nemusi stekat iba zo strachu, ale aj z rozmaznanosti.


Určitě. Takže my ho rozmazlíme, nebudeme s jeho projevy já chci a já nechci nic dělat, protože nechceme nebo nevíme co, jen nás obtěžuje jeden z projevů té rozmazlenosti, tak mu nasadíme protištěkací obojek....., výborně.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod 110mat110 » Pon 18.04.2011 6:59

a co tak skusit nejakeho odbornika ktory sa vyzna? Nech niekto pride k vam, posudi situaciu urcite vam pomoze
110mat110
Šteniatko
 
Príspevky: 97
Bydlisko: Perši valal za Košicami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky