Stopovačka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopovačka

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 11.12.2014 16:23

Lindchen píše:Problémom býva väčšinou neznalosť :nwm: . Majiteľ nevie, čo sledovať, čo korigovať, čo sa v budúcnosti vypomstí a ako. Až s ďalším psom je to lepšie.


S prvou castou suhlasim. Ja som myslela, ze nufak na zemi od rana do vecera je pre psa normalne. Otazkou je, ci by som to vedela ukorigovat, aj keby som mala poznatky, pretoze bol naozaj tazky nezavislak. :nwm:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Stopovačka

Poslaťod calwen » Štv 11.12.2014 16:28

Lindchen píše:Problémom býva väčšinou neznalosť :nwm: . Majiteľ nevie, čo sledovať, čo korigovať, čo sa v budúcnosti vypomstí a ako. Až s ďalším psom je to lepšie.


Aaalebo aj nie :haha: Prvy je dokonaly, druhy je hajzel a pokazil aj tretieho :pac: True story.

Ale jo coursing mi dobre dodr...pokazil psa. Ked dovtedy lovila len nosom, teraz uz lovi aj zrakom :lol: Ale sla som do toho s tym ako merri - pes blazon, a horsie to uz nebude. No horsie to je :heh: Ale uz s tym viem zit, Rox kym nie je v lese/na poli/na coursingu/niekde kde sa to na coursing podoba/niekde kde niekedy coursing bol, tak je z nej prijemny spolocnik :joint:
Offtopic: Ona sa nejak transformuje proste na chrta...lovi zrakom, lovi s oblubou male pistiace psiky, von sa jej moc nechce chodit (najma ked porovnam s pomocnou skolou Emmydlom a Mardiakom...ale tak oni su zas ini magori. Chystanie na prechadzku vyzera tak, ze mala je neviditelna v petboxe, Mardi huci a Emma sa sape do obojku :pac: A vase velicenstvo treba poziadat ci by bola tej lasky a isla s nami :joint: ) a ked uz teda vonku sme, tak radsej ako na x hodin von pojde len na 20 minut blbnut s aportom.
Zeby startovala az na povel alebo pustala na povel navnadu je utopia :heh: Na coursingu je prepnuta, startuje nonstop, bliaka, od navnady ju beriem hrubou silou. A som rada, ze ma len 10kg :smile:
Inak je to fasa sport...ale uz asi neee s dalsim psom :prd:
Ale...ak pes nie je srdciar ako moja, tak ten coursing nemusi byt uplne zly :smile:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Stopovačka

Poslaťod merri » Štv 11.12.2014 17:58

Offtopic: Sakra, nie je to tym menom? Ako by som o mojej Roxe citala. :heh: Aj ja ju podozrievam z mutacie na chrta, jej zivotny styl je bud chrniet na gauci, alebo lovit. Nieco medzi tym akosi chyba, resp. pes to berie len ako nutne (nudne) zlo. A ked prsi, bozechran aby vysla len tak pre nic za nic von, to ju musim nasrdenu hnat.
Roxa lovi aj zrakom aj cuchom. Srny v lese su zalezitost vacsinou cuchu, tam podla nej spolahlivo viem, kde bola zver, niekde v dialke na poli beziaci zajacje tusim este zaujimavejsi, aj ked ho neciti. (Mala aj obdobie prepnutia z aut v dialke, to ju chvalabohu uz preslo.) A som na 99,9% presvedcena, ze horsie to uz byt nemoze, po tom co uz Roxa povyvadzala, viem o com hovorim. Jedine, co ma stve, ze tu tych treningov nie je moc vela, to jedine je to co ma odradza trochu, lebo ked uz do toho ist, tak poriadne.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Stopovačka

Poslaťod hruska » Štv 11.12.2014 18:01

Offtopic: nepridete teraz v sobotu do Ziliny prebehnut sa? :angel:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Stopovačka

Poslaťod Buchťa » Štv 11.12.2014 22:17

Elis píše:
Buchťa píše:Elis, dobře, pokuď se to stane (včera mi někdo šlohnul stopku), tak ho volat nebudu a mastím pryč.


ale ja myslela, ze se to stane jen opravdu vyjimecne, ze takhle zdrhne. neriskovala bych to xkrat za vychazku. taky se na tebe muze vykaslat -ve fazi uceni je to o citu


Bohužel, Elis, nestává se to výjimečně :ua: . Něco jsem zanedbala a uvědomuji si to. Nedělám to x - krát za vycházku. Když se to stane, vycházka končí a jde se zpátky k autu (což múžou být i 2km). Doufám si tvrdit, že se na mě nevykašle, pokuď uvidí, že odcházím (vyzkoušeno). Na to je na mě velmi navázán. Je dost paradox, že např. , když jsem byla v BA, na společném venči v lesích u Dunaje, tak tam dva psi zmizli do lesa po nějaké stopě (čekali jsme je tam) a Arpi mi byl každou chvíli za patami, jak si mě hlídal a stopy, pachy mu byly ukradnuté. Nikam nezmizl, on si hlídal mě, né já jeho (měla jsem tam všechny). Malý loví zrakem a když nic nevidí, tak hledá stopy. Ptáci ho nezajímají. Když náhodou vyplaší bažanta, podívá se na něj a tím to pro něj končí.

Lindchen, už jsem to psala Bad. U Arpiho na 99% nehrozí, že by odešel, kdybych se otočila a šla pryč. Jeho starty jsou "kosmickou" rychlostí, ale do minuty je zpátky. Ano, u Brunča si vúbec nejsem jistá, jestli by si dál nešel po svých, to je fakt. Ale i díky tomu, co se mi stalo v úterý, když mě včera vytočili (vyběhl v oranici před Brunčem zajíc) a utíkali oba, tak jsem si řekla, mám vás v paži, otočila jsem se s Bonou a šla zpátky. Arpi, jak to zmerčil, otočka a speed za mnou, Bruno dál stál a díval se za zajícem a za mnou. Nevolala jsem ho. Pak si to rozmyslel a rozklusal se za námi. Nečekala jsem ho, ani jednoho. Dál jsem šla a hotovo. Procházka pak skončila tak, že Bru se hrál s Bonou a já jsem si opodál cvičila s Arpim.

Co se týče coursingu - pokuď to již nebudu s Arpim zvládat a nepodaří se mi změna = "zlomím nad ním húl", tak možná. Ale i tak spíše ne, jak ano. Nebudu v něm podporovat to, co už je (pro něj pozitivní, pro mě negativní).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Stopovačka

Poslaťod pigie » Štv 11.12.2014 22:28

Offtopic: Buchti, nadherny avatar :oo:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Stopovačka

Poslaťod Buchťa » Štv 11.12.2014 22:56

Offtopic: Pigoušku, to je "foto", které jsem použila na DF při prvním výročí, co Bofinek odešel. A včera večer to byly dva roky, co náhle ochrnul, tak proto ta změna avataru. A děkuji :smile: .
Ten link mám od Petry z PHA, co měla Egonka. Vlastně jsem se s Petrou osobně poznala v novembri 2012, když jsme byli s Bofinkem na arteoskopii u Hnízda. Do té doby jsme si jen psaly a seznámily jsme se díky DF. Kamarádky jsme dosud, i když Peťa chodí na jiné fórum.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Stopovačka

Poslaťod Elis » Pia 12.12.2014 15:02

Buchťa píše: Nedělám to x - krát za vycházku. Když se to stane, vycházka končí a jde se zpátky k autu (což múžou být i 2km)


jen takova otazecka -co si pes vezme z toho za ponauceni, kdyz po zdrhu jde jeste 2km prochazkou k autu?? to ja bych asi uz klidne pokracovala a nestane se nic - on po 2 kilacich absolutne nevidi souvislost ze zdrhem si myslim :no:

ale jinak chapu.
me prekvapilo, ze jednou stopovacku pouzivas, podruhe ne a muze zdrhnout -jen takhle - to nebude fungovat nikdy.

tak jak "zdrhace" popisujes - bych to mozna zkusila takhle nejak - je kontaktni, chce u tebe byt - takze cast prochazky kdy se mu plne venujes, odmenujes zejmena kazdou jeho aktivitu, kdy si te vsimne, nenechas ho vubec -at se bezprizorne flaka na volno.
Tohle ale prokladane pripnutim na stopku -jak te prestane vnimat -a kde si ho zase nevsimnes ani ty- at si dela co chce, jen mechanicky zabranujes uteku.
Jak ho prestane bavit nufat -a zase ti bude venovat pozornost -odepnout a byt mu k dispozici...

jen navrh - cest do Rima vede hodne:-)

add coursing -psala jsem, ze jsem amater:-) bylo to takove domaci trenovani, soukrome -jen louka a navijak - kde si dokazu predstavit, ze se da trenovat kontrola startu.

Offtopic: Buchti -avatar :jop:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopovačka

Poslaťod Buchťa » Pia 12.12.2014 15:09

Offtopic: Elisko, opět jsem v čas. stresu. Jedu do BA pro Becres. Napíši večer, po uložení věcí. Pa
A děkuji :smile:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Stopovačka

Poslaťod lucik » Pia 12.12.2014 15:34

Offtopic: u retrieverov sa trénujú tzv. kľudy pred zverou tak, že pes pri nohe (ide alebo sedí) alebo leží alebo sedí samostatne a vystrelí sa tzv. running rabbit (nazývaný aj bolting rabbit) - je to celokožušinový (alebo aj nekožušinový) dummy pripevnený 10m gumovým lanom o kolík zavŕtaný do zeme (taký uväzovací na psa) - natiahne sa to ponad zem na dĺžku aby to lano bolo napnuté a pružilo a pustí sa to - imituje to vybiehajúceho zajaca.. pes má zostať samozrejme na mieste..
nejaký pokus o video, ale vidieť je to minimálne https://www.youtube.com/watch?v=SjKTyjMSVTE
tuto je to lepšie https://www.youtube.com/watch?v=oCUaeqdw5DQ
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Stopovačka

Poslaťod Bad » Pia 12.12.2014 18:58

Elis píše: prokladane pripnutim na stopku ......odepnout ...

bych to poněkud zjednodušila na připnutí psa na stopku při odchodu ven a všechno další už vynechala...... :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Stopovačka

Poslaťod Elis » Pia 12.12.2014 19:05

nechapu. jako ze do konce zivota muze chodit na stopce? tak taky reseni:-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Stopovačka

Poslaťod raky » Pia 12.12.2014 22:00

Elis píše:nechapu. jako ze do konce zivota muze chodit na stopce? tak taky reseni:-)

skôr asi zlyhanie... :hi:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Stopovačka

Poslaťod Lindchen » Sob 13.12.2014 9:36

Elis píše:tak jak "zdrhace" popisujes - bych to mozna zkusila takhle nejak - je kontaktni, chce u tebe byt - takze cast prochazky kdy se mu plne venujes, odmenujes zejmena kazdou jeho aktivitu, kdy si te vsimne, nenechas ho vubec -at se bezprizorne flaka na volno.
Tohle ale prokladane pripnutim na stopku -jak te prestane vnimat -a kde si ho zase nevsimnes ani ty- at si dela co chce, jen mechanicky zabranujes uteku.
Jak ho prestane bavit nufat -a zase ti bude venovat pozornost -odepnout a byt mu k dispozici...

Toto Elis nemá ako fungovať, resp. neviem si to v praxi predstaviť. Toto je zarobenie si na doživotnú stopku + xy zdrhov, keď sa nestihne stopka pripnúť. Podľa mňa jediné riešenie (ak ide teda o prácu so stopovačkou) je, že pes má stopovačku dovtedy v plnej dĺžke, kým nereaguje absolútne super v akejkoľkvek situácii, teda nevybieha, nešponuje sa, netrasie sa, max. môže pokojne sledovať zver, takisto prichádza na privolanie vždy. A ak ňuchá, reaguje okamžite na oslovenie plnou pozornosťou. Potom možno stopku odopnúť, príp. pomaly odstrihávať.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stopovačka

Poslaťod Bad » Sob 13.12.2014 10:25

Přesně jak píše Lindchen, vždyť to je základní princip stopky......takže nějak nechápu co nechápete? :nwm:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky