Kliker

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Kliker

Poslaťod jokejana » Pia 20.06.2014 10:41


Suhlas s Bad :jop:
elfinka píše:Dokonca pri kybli kym som mala kliker v ruke tak cumel na mna a nic nerobil, a ked som kliker odlozila, tak sa po chvili zacal hrat s kyblom :pac:
Neviem ako to robia ostatni, ale ked nieco chcem naklikat s tym, ze pouzijem nejaku vec, target ci inu pomocku, tak najskor skontrolujem ci pes prejavuje o mna zaujem, predmet napr. v tvojom pripade kybel drzim v ruke, ked vidim, ze sa na mna sustredi tzn ze sa na mna pozera polozim predmet a cakam, rovnako ked dosiahnem to kriterium, ktore som si urcila, predmet beriem a nenechavam vo volnom dosahu psa... Elfinka pisala si, ze ked si polozila nejaku vec, ktora sa dala trhat povedzme obal od vajicka, pred samotnym dotrhanim ti urcite urobil nejaku aktivitu napr: prisiel, cuchol, dotkol sa cumakom obalu alebo tlapkou, pred samotnym trhanim by som to ukoncila odhodenim pamlsku, vzala danu vec a pohrala sa s pesanom
elfinka píše:.....rovnako ho chytenie klikru utlmilo ked som nim chcela zacat oznacovat "hanbi sa" ked nanho striekam vodu :ach:
... toto som trochu nepochopila, mozes rozviest co konkretne chces naucit, ake kroky (kriteria) mas stanovene pre dosiahnutie daneho spravania (cviku)...
jokejana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801

Re: Kliker

Poslaťod elfinka » Pia 20.06.2014 11:01

jokejana píše:l
elfinka píše:.....rovnako ho chytenie klikru utlmilo ked som nim chcela zacat oznacovat "hanbi sa" ked nanho striekam vodu :ach:
... toto som trochu nepochopila, mozes rozviest co konkretne chces naucit, ake kroky (kriteria) mas stanovene pre dosiahnutie daneho spravania (cviku)...

Toto co spominam bola snaha pouzit kliker na zachytenie spravania, ktore mi ponukal sam od seba - kym som kliker nemala v ruke tak spravanie ponukal (bolo teplo, zobrala som rozprasovat a tym striekala seba aj jeho, a raz za cas ponukol ten spravny pohyb, tak som to chcela zachytit, kliknut ked ho zase spravi a odmenit). Ked som chytila do ruky kliker, tak si sadol a uz na podnet (rozprasovac) uplne prestal reagovat, len na mna cucal ze co sa bude diat. (Co je jasne dosledok tych nepodarenych klikacich sessions co som skusala doteraz, nemam vobec dobry odhad kedy prestat :ua: )

jokejana píše:Neviem ako to robia ostatni, ale ked nieco chcem naklikat s tzm, ze pouzijem nejaku vec, target ci inu pomocku, tak najskor skontrolujem ci pes prejavuje o mna zaujem, predmet napr. v tvojom pripade kybel drzim v ruke, ked vidim, ze sa na mna sustredi tzn ze sa na mna pozera polozim predmet a cakam, rovnako ked dosiahnem to kriterium, ktore som si urcila, predmet beriem a nenechavam vo volnom dosahu psa... Elfinka pisala si, ze ked si polozila nejaku vec, ktora sa dala trhat povedzme obal od vajicka, pred samotnym dotrhanim ti urcite urobil nejaku aktivitu napr: prisiel, cuchol, dotkol sa cumakom obalu alebo tlapkou, pred samotnym trhanim by som to ukoncila odhodenim pamlsku, vzala danu vec a pohrala sa s pesanom

Jaj, som si fakt ten kliker predstavovala jak hurvinek valku, radsej fakt kupim daku knizku a poriadne nastudujem, a az potom sa do toho pustim znova. Dakujem za radu, dava mi to zmysel a vidim teraz, co som v tom pripade robila zle.

A dakujem Bad za linky, prestudovane a slavime prvy uspech, skusili sme nieco jednoduchsie - dotyk nosom na dlan-target, a to krasne rychlo pochopil.
+ obcas pouzivam klikra vonku na oznacenie sadnilahnivstan ked to spravi spravne, a je pravda ze ho to s tym klikanim viditelne viac bavi, robi to rychlejsie a s vacsim nasadenim nez ked je to oznacenie slovne.

Offtopic: Akurat na Sustu sa cez vikend nedostanem :plac: tiez mam talent ochoriet vzdy v najhorsej chvili
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Kliker

Poslaťod Feci » Ned 22.06.2014 13:13

Juhu, Ozzy mi konečne reaguje na kliker. Aj dnes na krabicu , pochopil ze ked nieco sňou spraví tak dostane odmenu :smile: čo ma nesmierne teší. Chcel som sa spytať , všade píšu že mam max 5 min cvičiť niekoľko krát denne, ale ak pekne reaguje, môžem aj dlhšie? a koľko krát denne cca, nechcem zas aby som ho celý deň krmil dobrotami, šak mi ztoho priberie :lol: .A existuje aj nejaký cvičebný plán, myslym nejaký všeobecný alebo je len namne čo sním budem cvičiť. Ďakujem
Feci
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28

Re: Kliker

Poslaťod Bad » Pon 23.06.2014 6:44

Feci píše:A existuje aj nejaký cvičebný plán, myslym nejaký všeobecný alebo je len namne čo sním budem cvičiť. Ďakujem

Je to na tobě, ale ty si vždycky musíš ujasnit, čeho chceš dosáhnout (je to popsáno v těch odkazech výše)

Feci píše:Chcel som sa spytať , všade píšu že mam max 5 min cvičiť niekoľko krát denne, ale ak pekne reaguje, môžem aj dlhšie? a koľko krát denne cca, nechcem zas aby som ho celý deň krmil dobrotami, šak mi ztoho priberie

neřeš přesně 5 minut, ale při výcviku platí - v nejlepším přestat - výcvik nesmí psa otrávit. Takže lépe více krátkých sekvencí (pokud se bavíme o učení nějakých cviků). Výchovně klikej klidně furt. A jako pamlsky nedávej sladkosti (sem tam piškotek), dávej maso, trošku sýreček, malinko uzeninky a samozřejmě to vem v úvahu do krmné dávky
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Kliker

Poslaťod Venya » Str 09.07.2014 9:17

Ahoj Kliker lidi,

ďalsia kliker pozitívna akcia, pre tých, čo to myslia s klikerom vážne a chcú na sebe zamakať s profíkmi na štýl Boba Baileyho, prvýkrát na Slovensku :aaa: :

http://www.brzov.sk/sk/event/chicken-camp/
Venya
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Kliker

Poslaťod Lindchen » Sob 12.07.2014 13:38

Brutálne by som šla, ale prachy :ua: . Už som rozmýšľala, kde nahrabem, ale kým nahrabem, bude plno Obrázok.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kliker

Poslaťod stano269 » Sob 12.07.2014 15:01

Offtopic: nápodobne.. :-/
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Kliker

Poslaťod straka17 » Pia 18.07.2014 15:52

Potrebujem poradiť. Čo je lepšie? Mať kliker ako označenie momentu, ktorý chcem alebo na označenie ukončenia cviku?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Kliker

Poslaťod Vikiki22 » Pia 18.07.2014 16:14

Po správnosti kliker slúži v oboch prípadoch súčasne, či chceř alebo nie. Kliknutím označíš moment, ktorý chceš a v jednom ten moment ukončuješ.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kliker

Poslaťod Lindchen » Pia 18.07.2014 16:48

Presne ako píše Viki, len doplním, že ak ide o komplexný cvik, napr. aport, klikáš na konci celej série úkonov (povel, vybehnutie, uchopenie, otočenie, pribehnutie, prisadnutie) až keď plne chápe, čo má robiť. Odkliknutie zmanená, že pes predviedol korektne celý cvik. Povel - vykonanie - klik - cvik skončil - odmena.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kliker

Poslaťod elfinka » Uto 12.08.2014 13:57

Vsimla som si, ze je zopar miest, ktorych sa prcek mierne boji (= ked je na voditku tak tam ide, aj navolno tam za mnou pride, ale po chvili sa mu tam nepaci a zacne vyvadzat, sam od seba tade neprejde). Jedna sa o jeden konkretny most, jednu konkretnu cestu cez ktoru prechadzame a jedny konkretne schody. Bol by blby napad skusit to odburat s pomocou klikra - predstavujem si to tak, ze bude dostavat klik+odmenu za to, ze tam samostatne vojde, a teda po par pokusoch zisti ze tam je vlastne prijemne.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Kliker

Poslaťod Lindchen » Uto 12.08.2014 14:32

Nie, vôbec to nie je blbý nápad, povedala by som, že kliekr je na toto ideálny. Pusti sa do toho :yes: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kliker

Poslaťod Elis » Uto 12.08.2014 16:47

elfinka píše:Vsimla som si, ze je zopar miest, ktorych sa prcek mierne boji


on jinak klikr zna a pouzivas ho? bych nezacinala s pozadavkem, kde je strach...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Kliker

Poslaťod Lindchen » Uto 12.08.2014 16:49

A elfi, ty kliker už ale používaš, či?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kliker

Poslaťod elfinka » Uto 12.08.2014 17:02

Vieme zatiaľ nose touch a mali sme pár kôl klietkovania s ním, chápe čo to znamená a klietka ho bavila.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky