Switch to full style

Pravidlá fóra

Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<
Odoslať odpoveď

Pes špiní v byte, v dome, vo voliere, v búde

Pon 25.08.2008 20:16

neviem, ci sa moja otazka sem hodi ale mam taku malu dilemu... ideme sa stahovat do domu a travime tam uz pomerne dost vela casu so psami. ti si behaju po dvore, kym my pracujeme. Ale fenka sa mi nechce na dvore vycurat nieto este vykadit. Pes si cura v pohode aj ked vykadit sa tam este nevie. preto neviem, ci ich mam vobec ucit aby sa vypradznovali na dvore alebo nie.. na jednej strane, ked sa clovek ponahla, tak je vyhoda ked sa hafani vyvencia sami kedy chcu. ale na druhej strane, budeme mat v rodine sestrin prirastok a do buducnosti hadam aj nas a neviem ci je to vhodne aby sa psi vyprazdnovali na dvore, a aby sa tam potom deti hrali. ako to riesite vy, co mate aj deticky, rodinny dom a psov?

Re: Výcvik čistotnosti

Pon 25.08.2008 20:24

tak Juli,u nas to plati ako pises,kedze mam aj deti sucenky su naucene vyvencit sa zhruba v jednom priestore na zahrade,psa nemam hlavne z dovodu ze psi si radi znackuju co najvacsie uzemie,kopky pozbieram hned a obcas tam hodim novu vrstvu zeminy,myslim ze si aj tvoji pesani najdu iste miesto a tam budu chodit :no:

Re: Výcvik čistotnosti

Pon 25.08.2008 20:27

o tom som aj ja rozmyslala ze vyhradim jedno miesto.... ak sa mi ich teda podari naucit robit potrebu na dvore.. doteraz sme byvali v byte tak cakali kym ich zoberieme von tak dufam, ze neberu dvor ako vacsiu obyvacku :lol: :lol:

Re: Výcvik čistotnosti

Uto 26.08.2008 14:03

mam taku skusenost, ze psy, ktore boli naucene na cistotnost v byte, tak aj ked su na dvore, tak to beru tiez ako kvazy nejake to svoje uzemie, alebo uzemie pana, kde sa nekaka. daj potom vediet ako si ich presvedcila, ze tam kakat mozu, zaujima ma to.

Venčenie vo voliére

Ned 07.12.2008 11:57

Ja som mala podobný, ale značne väčší problém s fenou, keď tuším ako 5 mesačná neustále kadila a čúrala do predsiene. Spala pekne vzadu v "spálni" a vyšpiniť sa chodila do predsiene :lol: Steny raz boli dokonca totálne ohnačkované a to všetko trebalo denne čistiť savom a vetrať búdu. Tá je mimochodom múrovaná a predsieň je len o niečo menšia ako "spálňa". Riešili sme to tak, že spálňu sme jej zavreli a musela spať vpredu. Teda pochopila, že nebude lenivá a pôjde sa radšej vyšpiniť na paletu pred búdou. Teraz má v prevádzke obe miestnosti a kadí a močí výlučne na paletu :jop:

Venčenie vo voliére

Str 04.02.2009 20:29

Prosim všetkych o radu lebo som už doslova zufali. Moj pes mi stale kadi a čura do koterca a vobec nevie pochopit že to nema robit. Ked sa vyvenči vonku vždy ho poriadne vychvalim a dostane aj odmenu. Ked sa vyvenči v koterci tak to vždy všetko vyčistim a vydezinfikujem ale nič nepomaha. Skratka ked to na neho pride tak to kludne spravi v koterci. Bude mat už rok a neviem si stale poradit čo s nim. Nezmierim sa s tym aby mi kadil do koterca a musim ho to nejako naučit ale už som doslova v koncoch a neviem čo dalej. Za každu radu budem moc vdačny. Dakujem.

Re: špinenie vo voliere

Str 04.02.2009 22:26

Ja to oducam psov co mam na vycvik uplne jednoducho.Pustam ich z kotca kazde 2-3hodky a oni si zvyknu spinit vonku.Potom ich necham na volno vo vybehu a kotec je otvoreny.Dnu si idu lahnut do tiena alebo sa schovaju pred dazdom a vonku vyjdu len zastekat a vyspinit sa.To vsetko bez nejakeho nasilia a oni sami casom pochopia ze sa lepsie lezi v cistom kotci ako v srackach.Ked vydrzia 3 hodky postupne cas predlzujem o pol hodiny.

Re: špinenie vo voliere

Štv 05.02.2009 12:26

Teda lidi, co vy všechno po těch psech nechcete..... . Zavřete psa do kotce na samotku a ještě vám vadí, že máte uklidit hromádku nebo vydrbat podlahu? Jak často je pes venku? Považuje opravdu kotec za svoje místo, za svoje bydlení? Protože jinak by se tam nevenčil, jestli je tak každé 4 hodinky pravidelně pouštěný. Čím ho krmíte, je nervák nebo flegmatik, co s ním děláte, když není zrovna zavřený? Venku ho "vychválíte", nevadí mu zrovna tohle? Nechce mít spíš, jako většina živých tvorů, zrovna k téhle činnosti soukromí a trošku klidu?

Re: špinenie vo voliere

Štv 05.02.2009 15:08

Darley vydrží aj celý deň sa nevykadiť do voliery. Až keď ho pustím. baby vydržia, ale keď dlhšie neprídem, ale neprídem vo zvyčajnom čase, tak sa stane, že to neudržia. Ale neriešim to. Je to moja chyba. upracem a je kľud. Horšie je keď si darley ,,ciká" do misky. neviem čo to má za hlúpy zvyk, ale tiež s tým nič nenarobím, keď že som ho pri tom neprichytila...
Ale myslím, že tento ,,problém" (ak sa to tak dá vôbec nazvať) je veľmi jednoduché vyriešiť... Johny5 ti dal super návod. Púšťať psa častejšie, prípadne mať psa pusteného... :no:

Re: špinenie vo voliere

Štv 05.02.2009 15:10

Hanka,
ja s Tebou tentokrát súhlasím a tiež sa čudujem čo vlastne niekedy ľudia od psov chcú a preto mi to bolo aj smiešne...
Ja osobne často používam chválenie a aj Catty sa nikdy nevyšpinila do vnútra a na dvore má svoju časť - inde nezbierame, jednoducho je to vnej. Pravda je - že už čistote bola naučená u chovateľa... Takže nakoniec v tom nemám zásluhu... :heh:
Ja mám vačšie šťastie - že asi stretávam viac tých bezproblémových psíkov, ako Ty... Ale dávam Ti za pravdu - môžu byť aj taký.... :joint:

Re: špinenie vo voliere

Štv 05.02.2009 15:18

:smile:
Ja som sa zas stretla s opačným "extrémom". Mala som chvílku doma jedno štendo a raz som ho pochválila, keď sa vonku vyčúral. A potom pri každom čuraní sa mi spýtavo pozeral do očí, či je to tak dobre a že očakáva pochvalu.

Re: špinenie vo voliere

Štv 05.02.2009 15:51

Offtopic: My sme zas ešte opačnejšie - ja som po malom Dobym párkrát vyhukla, keď pred mojimi očami v obývačke kakal či cikal (len také to zúfalé "Niéé" skôr pre seba ako preňho). Vyriešil to po svojom - začal sa schovávať, aby mal pokoj :no: . Za fotelu, pod stôl...
No ale chcieť po psovi, aby nekadil v koterci? Zdieľam Hankin názor, ak už má pes byť na samotke, aspoň to po ňom upracem. Alebo nech je na voľno či s ľuďmi vnútri. Prípadne častejšie vonku.

Re: špinenie vo voliere

Štv 05.02.2009 18:19

Raky, to bude tím, že chodím pomáhat několik let do mikroazylu, který je specializován na velmi, velmi problémové psy, najdeš tam opravdu velké agresory i totální bázlivky, všeho věku, ras a velikostí. Je to dobrá škola. Mám možnost sledovat, jak se lidé učí s problémovými psy (většinou se ale ukáže, že je problém jinde než u psa) pracovat. Já vlastně zase nepotkávám moc těch bezproblémových.

Re: špinenie vo voliere

Štv 05.02.2009 20:02

Dakujem všetkym za odpoved a skusim trochu upresnit. Ten moj psik presne vie kde sa ma venčit kde chcem aby to robil a ked to tam spravi tak si pride pre pochvalu a odmenu ktoru vždy dostane.V koterci je zatvoreny ked nie je nik doma a to rano od 7 hod do 16 hod . Venčeny bol aj vždy na obed tak že ak by si niekto myslel že tam taravi 24 hodin tak sa myli. Denne pravidelne cvičime a samozrejme chodime na prechadzky. Tak ak sa jedna o pohyb tak určite ho ma dost. Doteraz čo som mal psov tak ani jeden s nich v roku nečural ani nekadil do koterca a nemali žiadny problem. Skratka ked to zjednodušim tak ja mu nedokažem vysvetlit že v koterci sa to nerobi to je všetko. Ty čo im nevadi ked im pes kadi v koterci ma asi nepochopia ale mne to naozaj moc vadi ked mi pes lieta po hovnach a cely je špinavy a podotykam že nie je vezen ako pišu niektori. Niektori ma odsudzuju a niektori snad aj chapu. Tešim sa na vaše dalšie reakcie. Dakujem :jop:

Re: špinenie vo voliere

Štv 05.02.2009 20:13

No mne sa zda od 7 do 16 dost dlho na to aby drzal. Samozrejme ze vydrzi, no jemu je urcite lepsie ak to moze pustit v koterci :nwm:
Odoslať odpoveď