Pes kradne jedlo zo stola a linky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Bee House » Sob 27.03.2010 12:20

Offtopic: psiska dokazu byt riadne vychcane :heh: moja si tiez vie presne vyhliadnut prilezitost na samoobsluhu v kuchyni :pac:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Mackie » Sob 27.03.2010 12:55

Offtopic: vcera som ju "strazila" kym si mamca odbehla od jedla, nasla si tych par sekund, kedy som nebola v strehu a zjedla sunku s chrenom zo stola.. capla som ju pri poslednom suste, letela oblukom cez celu miestnost
na Draka som sa zamracila, uz si nedovolil pristupit k stolu, na rozdiel od nej..
proste ked si psa nevie clovek ustrazit, nesmie nechavat jedlo dostupne :ach:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Bee House » Ned 28.03.2010 15:57

Offtopic: ale ja nechapem, cim to je...ved zrat dostane vzdy, hladne isto nie su, a kradnut budu stale :pac: mne dnes mala pri chvilke nepozornosti slohla zo stola papierik od taveneho syra! :pac: ciste zufalstvo :smile:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Rika » Ned 28.03.2010 15:59

Offtopic: Lebo sú to nenažrance a také fajnotky si nenechajú ujsť pokiaľ sa dá :jazyk: :lol:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Mackie » Ned 28.03.2010 19:20

Offtopic: lebo nas maju v pazi, prirodzena autorita na bode mrazu
analogia rodicia a deti - ak si deti vazia svojich rodicov, nikdy by si nedovolili neposluchnut, ze treba ist na nakup alebo ist s nimi k lekarovi, nikdy by im neukradli peniaze z penazenky, malokedy by spravili nieco, o com by vedeli, ze by rodicov mrzelo a nepriali by si to..
tak isto vidim vztah clovek-pes, ked sa pes do takehoto stavu prirodzeneho respektovania cloveka nedostane, bude si stale robit, co chce, a "neposluchat"
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Aishinka » Uto 30.03.2010 11:32

Ahojte tak moje skúsenosti su, že v prvom rade nedovoliť psovi aby sa niečo také naučil :yes: Neviem ake je to s velkými psami, ale my ako sme malú doniesli domov hned platili pravidlá - pred odchodom pozatvárať dvere do izieb lebo tam sú nizko veci ktoré by mohla zničiť požrať .... dvere do kuchyne mala otvorené lebo tam má misky, teda aj vodu. stoličky pozasúvané a jedlo, ktoré by mohlo pokúšať schované.... nikdy sa nenaučila vyskakovať na stol, teraz aj ked nechám odsunutú stoličku ničoho sa nebojím :no: , odmalička prísny zákaz do tanierov a pod. nádob takže je to pre nu tabu a aj ked si položím tanier na postel, nízky stolík .... nedovolí si zobrať. ak jej niekto dá jedlo na tanieri uhne :pac: :heh: lebo sa bojí žeby neodolala, ak jej dá niekto napr celý rožok niež sa odtiahne :aaa: , ale malým kuskom jedla, či z ruky alebo zo zeme neodolá.... ,,čo je na zemi to je moje " :heh:
nemám problém dať jej niečo od stola, či od linky, vobec to nemá dosah na jej výchovu len z toho robím skor výnimku ako pravidlo :yes: :ahoj:
Aishinka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Bee House » Uto 30.03.2010 18:23

no mozno je prave v tom problem, ze sme to nezakazovali tak striktne. pretoze ked bola nasa mensia, na zaciatku sa nam stalo, ze prednymi vyskocila na stol(zvedavost je silna vec :heh: ) a my sme sa k tomu postavili ze, ake je to mile :pac: no proste zaciatocnicke chyby sa nevyplacaju :fizel:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Pes kradne jedlo zo stola a linky

Poslaťod janka09 » Str 13.11.2013 19:29

ahojte. mám taký problém a už fakt netušim čo s tým....stalo sa už niekomu že jeho chlpáč úplne prestal kradnúť - brať jedlo a potom mu zrazu preplo a v dospelosti s tým začal znovu?
mám 3.5 ročného labrafora mal 7mesiacou keď pochopil že nesmie brať zo stola ani z taniera ktorý je položený napr. na posteli od vtedy doteraz sme s tým nemali žiaden problem mohla som si nechať pečené kuriatko ktoré tak miluje v pohode aj na zemi položené a .nezobral len si lahol k tomu a čakal či sa podelím (vačšinou som sa podelila a dala kúsok do misky alebo z ruky)
mám 2ročného synovca ktorý keď mu niečo hodil na zem pes to nezobral teraz keď niečo spadne už príde vysavať dokonca zje aj to čo nikdy nejedol....stretol sa s týmto niekto? poprípade poradte ako by ste to riešili vy...jeho denná davka 2x denne cca 200g je to podla vás málo?
janka09
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Pes kradne jedlo zo stola a linky

Poslaťod Bee House » Str 13.11.2013 23:55

janka09 píše:jeho denná davka 2x denne cca 200g je to podla vás málo?


neviem kolko vazi, ale moja labradorka dostava okolo 800 g denne, cize ano, pride mi to malo.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Poslaťod hruska » Štv 14.11.2013 0:18

Podla toho co, nie? Surove ci varene urcite malo, ale ktovie, ake maju davkovanie rozne grancle.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Pes kradne jedlo zo stola a linky

Poslaťod Bad » Štv 14.11.2013 6:45

janka09 píše:jeho denná davka 2x denne cca 200g

na granule by to sedělo - samozřejmě záleží na váze, aktivitě psa, kondici psa (hubený x akorát x tlustý) a na druhu granulí (jejich energetické hodnotě a složení).
Třeba jenom dostal rozum a zjistil, že cokoliv jiného než granule je lepší :no:
Jinak ho to naučte tak, jak jste ho to naučili předtím, znovu jako štěňátko :lol:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Pes kradne jedlo zo stola a linky

Poslaťod Madnesska » Štv 14.11.2013 10:23

možno si zvykol, že keď ho už zato nikto nebuzeruje tak už môže :ha:
môj mi bol niekedy schopný aj vytrhnúť jedlo z ruky na pol ceste do úst ale po pár spacifikovaniach sa už neodváži :joint:
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Pes kradne jedlo zo stola a linky

Poslaťod janka09 » Štv 14.11.2013 19:33

psík má 31kg podľa veta ma nadváhu dávam mu brit care na obale je uvedená denná dávka pre neho je 350 g on dostane 400 no nejak sa mu to asi zdá malo keďže toto robi....ak ho o5 naučím nebrať nezdeptám ho tým keďže má 4roky? aj ja u rozmýšľam nad tým či mi niečo neuniklo lebo je pravda že keď sa narodil synovec tak už je o stupienok nižšie mám ho stále rada ale nevenujem sa mu už toľko ako pred tým .... môže to byť aj týmto?
janka09
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Pes kradne jedlo zo stola a linky

Poslaťod pipo » Štv 14.11.2013 19:59

urcite to nerobi kvoli tomu, ze je hladny . Labrador ako sa o nom hovori je smetiak a zral by stale.
Proste vyskusal to , mozno aj kvoli tomu aby uputal na seba pozornost a zjavne sa mu to podarilo, treba ho len vratit spat k spravaniu ako predtym , tak ako Ti napisal Bad a urcite ho tym nezmiatnes , pokial nezacnes s nejakymi nezmyselnymi trestami , to by mohol byt potom problem.
pipo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 127
Bydlisko: Svit - Podskalka

Re: Pes kradne jedlo zo stola a linky

Poslaťod pipo » Štv 14.11.2013 20:05

psík má 31kg podľa veta ma nadváhu

a pozdravujem vet , 31 kg labik podla mna urcite nema nadvahu toby musel byt vzrastom malicky mini labik :lol:
pipo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 127
Bydlisko: Svit - Podskalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov