Pes kradne jedlo zo stola a linky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Mackie » Pia 12.02.2010 11:14

ani moji rodicia uz nedavaju od stola - psy maju dietu, tak uz sa neda
ale stale im nedochadza, ze pes nerozlisuje, ci clovek mu dava zo svojho alebo z "psovskeho" a tak oco bezne sadne k stolu s miskou s jablkami a takto im ich dava.. mama to iste, z gauca.. a ja uz nemam sil kricat po rodicoch "vstan a tak im daj" :pac: takze vynuchavat a overovat budu chodit zrejme stale
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10418
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Ivanka.P » Pia 12.02.2010 11:19

OK, nech si ňuchne, ale aby skláňala hlavu do taniera a pomali mi tam kvapkala sliny? :nie: to už sa nadychujem z plných plúc :heh: Výhoda je, že mne to doma nikto nekazí :yes:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod bobík » Pia 12.02.2010 11:58

To aj moj Jerry bral zo stola jedlo , a to preto lebo som mu hadzala zo stola. :pac: :pac: :pac: Uz som sa poucila a nerobim to. :nie: :nie: Vlastne to bola moja chyba. :yes:Vzdy ked chce vyskocit pohrozim a on sup dole. :heh:
:)
bobík
Šteniatko
 
Príspevky: 69

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Bee House » Pia 26.02.2010 16:10

moja si nedovoli slohnut mi jedlo rovno z taniera, vacsinou na mna prosebne pozera: "ty skaredy sebec aj mne daj" :heh: ale parkrat sa stalo, ze ked mladsia sestra nieco jedla na gauci v obyvacke,tak jej strkla hlavu do taniera a takisto neverim v to ze ak by bola v kuchyni sama a an stole by bola klobasa,tak by si ju nevzala. Aj keby mala na ten stol vyskocit :pac: :haha:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod border » Pia 26.02.2010 22:47

ja ked som moju nacapal ako ripakom hrabe po stole jemne som jej stlacil papulku a povedal razne fuj a zatial to vyzera ze je to ok
Obrázok
border
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 295
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod border » Pia 26.02.2010 22:52

a este ked som mal BOC mam aj 5 rocnu sestru tak malej sestre dala mama 3 kusky kakaoveho zavinu a mlieko (stastie ze do umeleho pohara) sestra niekam odbehla a BOC zozrala ten kakaovnik a shodila pohar s mliekom sestra prisla s placom ku mame ze kde to ma a pod stolom borderka s plnou hubou :lol: :lol:
Obrázok
border
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 295
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Laneely » Str 03.03.2010 20:25

No Fels sa tiez pokusal, ked mal asi 3mesiace, obcuchaval ho, ale po tom ako sme sa "porozpravali" si to nedovoli :smile: Aj ked som prec cely den a necham jedlo na stole tak sa ho ani nedotkne, lebo vie, ze to je vec, ktoru by som mu netolerovala :aplause:
Predtym sme mali dalmatinca a ten bol nauceny na povel "na meter" a uz sa aj odplazil meter od stola a tam cakal :haha: :haha: :haha:
Kúpiť si šteniatko je ako žreb. Nikdy neviete, čo z neho bude, ale každý, kto si ho kúpi je najbohatší na svete...;)
Laneely
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Bee House » Štv 04.03.2010 18:16

mojej nikdy na zaciatku nedojde, ze to nesmie a stale ma pokusa...nakoniec na nu zavrcim a ona sa stiahne :ach: aj ja ju musim naucit ten povel na meter. :no:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod simi nova » Ned 07.03.2010 13:57

Ja nasmu nedavam 8rokov, ale je to marne, mama mus tale nieco potajomky hodi a to neviem, na koho zavrcat skor. Cize Afi to ma v pazi a vie presne na koho robit oci, kym budem byvat s nasimi asi to nezmenim :ua: A to nevravim o babke, ktora ma pocit, ze afino je stale hladny, to je vojna a nepresvedcim ju za ten svet
simi nova
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Rika » Uto 09.03.2010 19:40

Sunny píše:Juuuuj, toto je téma pre mňa :joint: Tak porade:
Foxy - obslúži sa vždy, všade, všetkým, pri každej príležitosti. Načapanie pri čine nepomáha - okríknutie, vyhodenie z miesta činu, hodenie po nej nejakej veci "z neba" - nič nič nič. (následok hladujúcich čias z detsva? :nwm: )
Gili - pri mne nespraví nič. Ignoruje veci na stole, tanieri, atď. Akonáhle vystrčím päty z domu, nájde všetko jedlé - vo vrecku bundy, v taške, na stole... Prídem domov a ešte len otvorím dvere, pes sa krčí niekde a ja môžem začať pátrať, kde čo zožrala (krčí sa skôr, než zistím, že niečo zožrala). Načapať ju nemám ako, pri mne to nespraví :nwm:
Zatiaľ to riešim len striktným spratávaním všetkého jedlého z dosahu. Alebo potom upratovaním zbytkov, ak som na niečo zabudla.


Presne toto robí aj moja... prídeme domov a ona ma víta prikrčená a krúti chvostom, ktorý ma skrytý medzi labami. A ja už len chodím po dome a hladám, kde čo zlé spravila.
Problém však mám aj taký, že kradne aj "náradie", či ozdoby. Raz som prišla domov, na stole bol pokrčený obrus a roztrhané kvety, čo boli vo váze. Už veľa krát som ju našla v pelechu s nožom, naberačku volade zahrabala na záhrade, doteraz nevieme kde je, našla sa len drevená varecha. Taktiež si vie otvárať hrnce - nechápem ako. V zádverí je teraz najväčšia zima a mali sme tam v ťažkej hlinenej myse s poklopom odložené pečené kura... prišli sme domov, vyniesli to do kuchyne, že si dáme zohriať (ani nebolo cítiť, že je to prázdne, čo je to tak ťažké)... otvorím to a prázdno, vyblýskané ako keby sa to vyumývalo. Biguška šikovná si to otvorila, všetko zjedla a zatvorila. Doteraz NECHÁPEM ako!...
A je ešte veľa takých vecí. Veci na linke nechápeme ako to dočiahne, pretože už aj dosky na krájanie, príbor dávame úplne k stene, čo je mimo jej dosah. A jedlo čo bolo v takej vzdialenosti zjedla len keď spolupracovala s kocúrom, ktorý to zhodil a zjedli to na dlážke.

Pri nás si fakt nedovolí, môže byť u nás návšteva, koláče, chlebíčky, atď sú položené na konferenčnom stolíku a ani sa na to nekukne. A pri obede sedí na deke pri dverách do záhrady pri svojej miske a čaká kedy doobedujeme a hodíme jej niečo do misky.

Prístup do kuchyne sa zamedziť nedá (kuchyňa je prepojená s obývačkou a chodbou) a navyše pri barovom pulte má koberček a misky, a takmer hneď pri nich pelech, ktorý je pred krbom.

Už bola párkrát prichytená a potrestaná.. nepomohlo. Fakt neviem, čo s tým.

Iba nainštalovať kameru, dať el. obojok, poukladať na linku a stôl lákavé veci a sledovať to z hornej časti domu. :lol:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Roryanne » Str 10.03.2010 13:46

Aj môj pes si hocikedy bere zo stola, linky a niekedy aj mačkám kradne žrádlo :ua: a tiež niekedy s našim kocúrom spolupracuje (ten vie zase otvárať hrnce)...my mu nikdy zo stola nedavame a aj mama to má zakázané, i keď som ju už velakrát prichitila ako dáva psom zo stola :hmm: ale Bellko to robí kvoli tomu, že on vyrastal v reštaurácií, kde mu dávali zvyšky zo stolov a on sa živil žobraním, vyjedaním smetí atď :plac: ale nejde mi to odnaučiť :ua: Dokonca aj smeti niekedy kontroluje, a všetko čo na ulici nájde tak to spapá :ua:
Obrázok
Roryanne
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 458
Bydlisko: Pezinok / Zvolenská Slatina

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Bee House » Str 10.03.2010 14:01

moja taktiez zozerie vsetko co vidi a to nikdy v zivote netrpela hladom :pac: vdakabohu my mozme kuchynu zatvorit,neviem si predstavit,co by urobila ak by sa tam sama mohla pohybovat za nasej nepritomnosti...hotovy raj :aaa:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Rika » Štv 11.03.2010 11:35

Tak ma teraz napadlo, či by nepomohli výcvikové disky.
Provokatívne poukladať chutné veci na miesta, kde ich dočiahne a odísť. V tichosti niekde počkať a počúvať čo robí a zrazu vybehnúť z úkrytu, hodiť ich "po ňom" s FUJ!... a opakovať to každý deň a snažiť sa dávať riadny pozor, aby nikde nebolo nič v čase našej skutočnej neprítomnosti.

Hm, hm, hmmm?.... asi to vyskúšam. Už by sa patrilo s tým niečo urobiť, aby sa nestalo to, že prídem domov a nájdem si doma vykrvácaného, rozrezaného psa. :ach:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod kikula22 » Štv 11.03.2010 11:42

Bubu tiež vela kradol z linky. Vždy ked som išla z kuchyne napr. na záchod tak musel isť povinne so mnou :lol: V mojej prítomnosti ho ani nenapadlo niečo zobrať ale akonahle som sa vzdialila tak už to išlo...
Raz som mu , tak ako Rika hovorí , nastrojila modelovu situaciu a nechala som na linke položenu šunku a otočila sa že akože odchádzam na záchod a psa som tam nechala. V ruke som mala zväzok klučov a v tom momente ked už začal nuchať a už odliepal predné packy zo zeme že ide vyskočiť som sa otočila a pred neho to vpálila. Odvtedy radšej dobrovolne odchádza z kuchyne so mnou :heh:
Ešte raz to zopakoval ked sme boli na návšteve len to mal tu smolu že som bola hned za ním. :smile:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Mackie » Štv 11.03.2010 14:00

Rika v principe by malo stacit len hodit po psovi nieco, neukazovat sa, nehovorit nic, nedavat najavo, ze to ty.. lebo ked nebudete doma, on bude vediet, ze tam nie ste, takze mu nic nezabrani v snoreni.. akurat ho naucis to, ze to nema robit, ked ste vy nablizku, nie ze to nema robit vobec (samozrejme je to individualne, ale ked si to dovolil doteraz, len tak neprestane)
ako pise kika - odchod na WC a uz pocujem packy smer kuchyna - otvorim dvere, smarim papucu, zavriem dvere.. pes v domneni velky brat ta vidi, odchadza
keby vsak bol sam doma, urcite si najde cas na to, aby preskumal aj napr. tu kuchynu
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10418
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov