Pes kradne jedlo zo stola a linky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Sunny » Štv 11.02.2010 16:05

Juuuuj, toto je téma pre mňa :joint: Tak porade:
Foxy - obslúži sa vždy, všade, všetkým, pri každej príležitosti. Načapanie pri čine nepomáha - okríknutie, vyhodenie z miesta činu, hodenie po nej nejakej veci "z neba" - nič nič nič. (následok hladujúcich čias z detsva? :nwm: )
Gili - pri mne nespraví nič. Ignoruje veci na stole, tanieri, atď. Akonáhle vystrčím päty z domu, nájde všetko jedlé - vo vrecku bundy, v taške, na stole... Prídem domov a ešte len otvorím dvere, pes sa krčí niekde a ja môžem začať pátrať, kde čo zožrala (krčí sa skôr, než zistím, že niečo zožrala). Načapať ju nemám ako, pri mne to nespraví :nwm:
Zatiaľ to riešim len striktným spratávaním všetkého jedlého z dosahu. Alebo potom upratovaním zbytkov, ak som na niečo zabudla.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod maydanoz » Štv 11.02.2010 16:14

lavyrle píše:Ja to mám nejak zafixované, že od stola a linky nič nehádzať psovi, lebo bude vypytovať :lol:

a davas zo stola ci linky?
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Sunny » Štv 11.02.2010 16:26

Ak to bolo na mňa, tak nie, nedávam - jedávam v izbe, nie pri stole, na linke im keď tak chystám jesť, ktoré potom dostanú do misky. Jedlom sa ale ponúknu všade - v aute, v izbe z tašky, zo stola, zo smetného koša (aj toho veľkého, čo máme na dvore...)
Ak to nebolo na mňa, tak sorry :joint:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod maydanoz » Štv 11.02.2010 17:06

Sunny, zapojit sa moze kazdy, ved sme vsetci bratia a sestry, jedna velka rodina, nie?Obrázok
Vsetci ma obvinuju, ze som urobila zo psa zebraka. Lenze ja ked sa skaredo pozriem-ze nedam, tak nedam a viac niet o com diskutovat... Ked jem nieco co pyta, podelim sa rada, ale len ked ja chcem.. U ostatnych clenov to tak nefunguje..proste vyskoci vsade a nepopusti..pozera dovtedy, kym nedostane kusok... :pac:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Matica » Štv 11.02.2010 19:22

Ešte napr. ak grilujeme tak všetkých upozorním, nekŕmte psa, dostal nažrať (aj ju nakŕmim predtým ako ideme grilovať, nebudem ju trápiť chuderu). Všetci by jej naložili kosti a pod. pričom sa mi potom vždy povracia. Aj napriek zákazu jej niekto niečo natlačí rovno pri stole, vtedy keď to urobili čmajzla si následne koláč :pac: . Preto radšej ľuďom nedovoľujem napchávať haficu, jednak mi príde potom zmätená z toho, či sa jedáva pri stole, či z misky a pod. a jednak napchajú ju blbinami, ktoré jej nedávam. :yes:
Per Aspera Ad Astra
Matica
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 428
Bydlisko: Prešov

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Peťka » Štv 11.02.2010 20:47

Gril party boli aj unasdost velky problem. Este mali taku drzost,ze na nas prisny zakaz mu davali natajnaca pod stolom a vecer sa ztoho pogrcal a :kak: akoze vytocena som bola statocne. Raz sa to strykovi pomstilo,daval mu zasa bokom masko, 4krat som mu povedala ze si to neprajem a zrazu si drzal stehno v ruke Demon si myslel ze je prenho a schmatol mu ho.Este zubkami zavadil aj o jeho ruku :ua: nic sa nestalo,Demon dostal vynadane a uz mu nikto nic nehadze.

A dnes sa obsluzil a z linky zobral letaky ktore boli namaderu po celom dome :lol:
Peťka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 512
Bydlisko: Skalica

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Sunny » Štv 11.02.2010 22:02

Inak to rozlišovanie od koho žobrať a od koho nie funguje aj u mňa. Pri mne vedia, že to nemá cenu, keď chcem dám, keď nie, majú smolu, takže sa nejako moc nesnažia a ak im chcem niečo dať, tak ich zavolám. Ale od nich žobrú úplne desne, neznesiteľne a fakt sú schopné nie len z ruky ukradnúť, ale doslova aj z úst :pac:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Grenuška » Štv 11.02.2010 22:11

tak krpaňa sa dnes opäť vrátila do starých kolají :heh: keď je jedlo v dosahu/dočuchu nič jej nebráni získať hami-papi pre seba :pac: našla v mojej izbe After Eight (original zabalené k tomu v dvoch igelitkách) tak si dala takú malú desiatu (ešte že len 6 ks :poklona: ) potom po spracúvaní mäska v kuchyni pri chvíľke nepozornosti sa pokúsila (aj napreik kýblu na stoličke) vyliezť na stôl :hmm: ešte že je teľátko a spravila rámus, inak neviem neviem ako by skončili jahňacie rebierka (aj tak určené pre ňu) :joint:
Môžete svojmu psovi vravieť akúkoľvek bláznovinu a on na vás vždy vrhne pohľad vraviaci: "Môj bože, ty máš pravdu! Nikdy som na nič takého nepomyslel!"

Dave Berry

keby to tak bolo vždy :DD
Grenuška
Snoopy
 
Príspevky: 151
Bydlisko: Bratislava - Ružinov - Rohlík

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Matica » Štv 11.02.2010 23:20

Sunny píše:Inak to rozlišovanie od koho žobrať a od koho nie funguje aj u mňa. Pri mne vedia, že to nemá cenu, keď chcem dám, keď nie, majú smolu, takže sa nejako moc nesnažia a ak im chcem niečo dať, tak ich zavolám. Ale od nich žobrú úplne desne, neznesiteľne a fakt sú schopné nie len z ruky ukradnúť, ale doslova aj z úst :pac:


Toto robí náš neskonale pažravý koker (u mojich rodičov)! Kimmi je šialená, kebyže môže vypozerá to z ruky - každému, kebyže sa otočíš ako keby si ani nič nemal. Ona je ale naozaj hrozný prípad, ktorý spustí uši, vyvalí oči a tvári sa ako keby mesiac nejedla, v živote som nevidela vytrvalejšieho psa v žobraní. Ani psa, ktorý dlhšie vydrží v pozícii povelu "popros" dobrovoľne.

Keď ju porovnám s mojou, dávno by stratila trpezlivosť a išla by si niečo čmuchať.
Per Aspera Ad Astra
Matica
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 428
Bydlisko: Prešov

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod lavyrle » Štv 11.02.2010 23:56

maydanoz píše:
lavyrle píše:Ja to mám nejak zafixované, že od stola a linky nič nehádzať psovi, lebo bude vypytovať :lol:

a davas zo stola ci linky?


Psa doma momentálne nemám, takže nedávam :ha: ale ked som mala, tak som dávala...a dávam aj kocúrovi...a asi budem aj hafanovi...to fakt nejde, ked tam sedí a hľadí a tie oči sledujú každý pohyb ruky :pac:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Mackie » Pia 12.02.2010 0:13

tak moj pes po cca 2 rokoch pochopil, ze do kuchyne sa nechodi, zo stola ani z linky sa neberie (ak prave nie je nikto naokolo a visi odtial snurka zo salamy a je dosiahnutelna z vedlajsej miestnosti, tak coby sa neponukla), uz len pockat tie dva roky, kym sa to nauci aj druhy pes
vrchol je, ze ked Drako vlezie do kuchyne a nieco vezme (roztapajucu sa veceru), Haator dobehne za nami do obyvacky zalovat, pripadne ostane pred kuchynou a pozera na neho (nie ze by mu dala jednu vychovnu, ale ticho zavidi)

ale ako som to dosiahla.. tak rychlo.. len 2 roky :heh:
jedno s druhym s tretim - ziskanie respektu, dospenie psa (ako od slova dospiet - ako sa to povie?), dokladnost (stop ani krok, padaj od stola)

ale nezbavila som sa toho, ze ked jem, musi si prist overit, co je na stole, ovoniavanim vzduchu okolo
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Matica » Pia 12.02.2010 1:11

Mackie píše:
ale nezbavila som sa toho, ze ked jem, musi si prist overit, co je na stole, ovoniavanim vzduchu okolo


Ver tomu, že by ti rada urobila aj osobného ochutnávača, aby sa ti niečo náhodou nestalo :heh:
Per Aspera Ad Astra
Matica
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 428
Bydlisko: Prešov

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Mackie » Pia 12.02.2010 1:23

verim pevne a nezlomne :heh: ak by som to opustila na dlhsie ako par minut, urcite by poriesila
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod SISI » Pia 12.02.2010 9:12

včera večer dostal Benny od priateľa riadny výchvný príhovor, zatiaľ čo som bola v sprche ho prichitil štverať sa na linku, tú zvadu som počula, napriek tečúcej vode :ach: , som zvedavá či to bude na niečo dobré, je pravda že pred ním má vätší rešpekt :yes:
SISI
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ako odnaučiť psa brať jedlo zo stola a linky?

Poslaťod Ivanka.P » Pia 12.02.2010 11:09

Mackie píše: ale ako som to dosiahla.. tak rychlo.. len 2 roky :heh:
jedno s druhym s tretim - ziskanie respektu, dospenie psa (ako od slova dospiet - ako sa to povie?), dokladnost (stop ani krok, padaj od stola)

ale nezbavila som sa toho, ze ked jem, musi si prist overit, co je na stole, ovoniavanim vzduchu okolo


:haha: anó, toto robí aj Rita. Ak žobre a pchá hlavu k tanieru robím toto: už aj decká sa to naučili - Kuknúť jej do očí a hrubým hlasom zarevať ZMIZNI :vykricnik: to sklopí uši a padá od miesta nášho jedenia. Ano cca po 1,5 roku vie, že jedlo na stole je TABU a nevezme si ani v našej neprítomnosti.
Ale naozaj psov od stola nekrmíme. Platí to aj pri našej novej yorkinke. Od stola nikdy ani decká im nesmú dávať.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov