Ako naučiť psa aby nebral jedlo od ľudí?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku, zranie na povel

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 24.09.2010 17:54

aj u mna je to podobne :hmm: vravim nedavaj jej ale on je hladny..hovorim tma ma v miske,.a ked to ja nevidim tak je to ok :hmm: a potom ze furt za nou chodi ked je.. :hmm:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku, zranie na povel

Poslaťod Monca » Pia 24.09.2010 18:01

tak aj u nás :hmm: mama jej dáva jesť, a potom, ked na ňu Essie skáče a vyžaduje si jedlo, tak mi vraví, že si ju mám vychovať :pac: asi 100x som jej už vravela, že skáče práve preto, že jej dáva jesť...a ona nič, ignoruje, a vraví a robí stále to isté :ach: ...ale tak po mne neskáče, vie, že na mňa by skákala zbytočne a nič nedostane :lol:
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku, zranie na povel

Poslaťod Monca » Pia 24.09.2010 20:29

to aj ja, som hrozná majitelka, nedám svojmu psovi chúďatku jesť od stola , nič mu nedoprajem na jedlo, som najväčší tyran psa, ktorý mu ani jesť nedá...a chudákovi psovi kosti trčia, ako dlho jesť nedostal :pac: :ach:
(to už som si pár krát vypočula, že svojmu psovi nič nedoprajem a je hladný, po tom, čo som mu nedala kúsok z obeda :pac: )
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku, zranie na povel

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 24.09.2010 20:31

jasne on je chudak malicky ked som mu nedala take solene jedlo :ach: a ked nespapa co ma v miske tak mu to mam vyhodit a dat dalsie :ach: lebo chudacikovi to nechuti..
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku, zranie na povel

Poslaťod klaudiQa9 » Sob 25.09.2010 12:56

U nas na dvore casto grilujeme a havo sa tesi ked papame, nie preto ze dostane ale je zvyknuty ze papa po nas =D.. a ak ho lakaju vone zo stola lahne si vedla a caka kedy pride jeho cas.. S nejakym dozadovanim jedla sme nikdy nemali problem, povely za jedlo dostava ked si jedlo nevyzaduje.. cize napriklad na luke cvivime privolacku vie ze mam pamlsky tak sa okolo mna mota a snazi sa robit vsetko pre to aby sa mu uslo.. =D..povel dostane vsak vtedy ked to necaka, cize ho nieco zaujme zanucha sa.. =) az potom ma KU MNE a pamlsok.. =) cize je zvyknuty dostavat jedlo ked chcem ja nie ked chce on =)
klaudiQa9
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Poprad

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku, zranie na povel

Poslaťod Yorki+Larry » Sob 25.09.2010 15:10

klaudiQa9-to je super ze je takto zvyknuty :no: :smile:
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku, zranie na povel

Poslaťod klaudiQa9 » Sob 25.09.2010 15:17

Yorki+Larry no keby to bolo len o tom.. =D jedno je super a v druhom zase stracam hlavu =/ =)
klaudiQa9
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Poprad

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku, zranie na povel

Poslaťod Yorki+Larry » Sob 25.09.2010 16:40

klaudiQa9 píše:Yorki+Larry no keby to bolo len o tom.. =D jedno je super a v druhom zase stracam hlavu =/ =)

:lol: Myslim si ze to ma kazdy majitel :smile: :no:
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku, zranie na povel

Poslaťod Dorotka_01 » Štv 07.10.2010 13:31

vy ste take iste hnusoby, ako ja :lol: a dora sa uz naucila, ze ked jem, nic jej nedam. ale namiesto toho, aby sedela pri mne a dufala, nahodi nafucany ksicht a urazene odkraca do izby trucovat :pac: to akoze "vidim, ze zase jes, aby si sa nezadrhla, ked mi nedas.. " a pol hodinku ju nevidim.

vcera napr. mala rano hnacku, teda mala dietku - nedostala vobec nic. ale tie sposoby.. vacsej vtierky nebolo. vkuse bola vylezena na niekom z rodiny, liskala sa, jak macka... ci liska..? ale nedostala, kedze to bolo zo zdravotnych dovodov. inac dostava hlavne u priatela, jeho rodicia ich psa tlacia cimkolvek a nedokazu pochopit, ze dora na to nie je zvyknuta, po :kak: sa aj z ineho druhu granul, nie este z vysociny, parkov, reznov, chrumiek a pod. to nehovorim o tom, ze potom je drza, jak opica. ale pomozem si..? obohrana platna..
Kto chce kráčať cez plamene, musí vedieť, že sa popáli.
Zo všetkého ber si poučenie.
Výhovorka tých, čo prehrali.
Keby šťastie prišlo, keď my chceme, keby láska vzbĺkla na rozkaz, nebolo by šťastia v tepnách zeme, ani lásky nebolo by v nás.
V. Mihálik
Dorotka_01
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 569
Bydlisko: Šaľa

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku, zranie na povel

Poslaťod Hanka 1 » Štv 07.10.2010 16:57

Asi bych na tvém místě řešila, proč má tvoje čubina tak špatné trávení a kde je chyba. Považovala bych to za důležitější, ne to, jestli je nebo není vtěrka.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku, zranie na povel

Poslaťod Dorotka_01 » Pia 08.10.2010 13:13

Hanka 1, dakujem za reakciu. ja mam taky tip, z coho ma problemy.. pred mesiacom ju skoro roztrhlo, lebo sme boli u starych rodicov, bolo tam vela ludi, za kazdym behala, od kazdeho pytala, jasne, ze aj dostala.navyse zjedla dve porcie macacej konzervy a jednu porciu psacich granul - tam maju zvierata vzdy nieco v miske. babka oslavovala, ja som bola v kuchyni, psy behali s dedkom, nemohla som tomu zabranit. alebo som ju mala niekde zatvorit..? lebo rozhovor s clenom rodiny o tom, ze psovi to skodi, aj ked si pyta som absolvovala niekolkokrat - zbytocne.
naposledy mala hnacku asi preto, lebo sme den predtym boli u priatela a tam pri veceri dostala rohlik s nejakou natierkou a este kedy-tedy padlo kolecko parku a este pytala aj granulky, tak preco jej trochu nedat... tak preco ma asi traviace problemy..?
dalsia vec, mimoriadne rada sa krpata prikrmuje macacimi hovienkami a tiez psacimi hnackoviteho charakteru. je na voditku, ale mnohokrat nestihnem zareagovat vcas a odvolat ju, ona k tymto kôpkam pristupuje, ako keby tam boli pre nu vytlacene.. ziadne unuchavanie, len hura do toho..
par tyzdnov - tusim mesiac jej davam pangamin, pocula som, ze to ma obmedzit jedenie vykalov..
Kto chce kráčať cez plamene, musí vedieť, že sa popáli.
Zo všetkého ber si poučenie.
Výhovorka tých, čo prehrali.
Keby šťastie prišlo, keď my chceme, keby láska vzbĺkla na rozkaz, nebolo by šťastia v tepnách zeme, ani lásky nebolo by v nás.
V. Mihálik
Dorotka_01
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 569
Bydlisko: Šaľa

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku, zranie na povel

Poslaťod Hanka 1 » Pia 08.10.2010 13:38

Z vyjmenovaného by trávící problémy zdravý pejsek neměl, podle mého názoru. U nás psi mají svoje krmení, ale také občas něco dostanou, když mají zájem a lidé jim dají. Kočičí konservy už také někdy snědli a nic jim nebylo. Ani starému dědoušovi. Připadá mi, že má tvoje čubinka problémy s trávením.
Pokud jí někdo pořád něco cpe, není to pro ní určitě ideální. Mám zkušenost, že pes, který má pestrou stravu, tolik nesomruje a nešmejdí, co by kde ještě snědl. Výjimku tvoří odřezky z koňských kopyt - psí delikatesní žvýkačka a také koňská nebo ovčí hovínka. Tím se cpou všichni psi, kteří nějaký ten bobek najdou.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku, zranie na povel

Poslaťod Dorotka_01 » Pia 08.10.2010 14:22

ja si naopak myslim, ze je normalne, ze ked je suka krmena nedochucovanou stravou pripravovanou doma a zrazu dostane arasidove chrumky, spissky parok, konzervu, co je sama zelatina a pod, tak sa z toho jednoducho po... myslim, ze ak by som sa ja zacala stravovat zdravo (ziadne sladkosti, ziadne vysmazane, vela zeleniny a ovocia), tiez by mi nebolo dobre, keby som zrazu zjedla prerasteny vyprazany rezen.
povedala by som, ze stravu ma pestru, hovadzie, kuracie, alebo morcacie maso, jacmenne krupy, jablko a mrkvu ma v podstate kazdy den. casto ma za lyzicu bieleho jogurtu, trocha syra.. ak mame doma rozne ovocie a zeleninu, obcas rybicku a kuraci krk, kazdy den pangamin. aj tak pyta jedlo od kazdeho a vsetko zozerie. kolko jej nalozim, tolko bude do seba pchat. dostava jest dvakrat denne, momentalne trikrat, kedze schudla.
Kto chce kráčať cez plamene, musí vedieť, že sa popáli.
Zo všetkého ber si poučenie.
Výhovorka tých, čo prehrali.
Keby šťastie prišlo, keď my chceme, keby láska vzbĺkla na rozkaz, nebolo by šťastia v tepnách zeme, ani lásky nebolo by v nás.
V. Mihálik
Dorotka_01
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 569
Bydlisko: Šaľa

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku, zranie na povel

Poslaťod Bee House » Pia 08.10.2010 14:29

ja si tiez myslim, ze to mohlo byt z prezratia sa hocakych korenenych hnusov. Tiez si snazim fenu piplat na zdravom surovom masku, a mozem povedat, ze by ma nas :kak: keby jej niekto daval parky, konzervy ( nie len macacie :no: ) U nas doma plati prisny zakaz davat psovi hocco co jeme my. Nevravim, ze nikdy nedostala, predsa len s nami byvaju male deti, ktore tazko ustrazit. A vonkoncom nesuhlasim, ze v tom moze byt nejaky vaznejsi problem s travenim, ked sa pes zo :kak: z vysoko koreneno-soleno- konzervovanej vysociny :smile:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku, zranie na povel

Poslaťod Hanka 1 » Pia 08.10.2010 16:59

Já si to myslím vzhledem k tomu, že tu bylo zmíněno, že má čubina problém i při změně granulí.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov