Vrčanie na ľudí

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: agresivne stekanie do svojich panov

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 15.02.2009 21:13

Pomerne odvážna rada, bez toho, aby si vedela, čo to je za psa, ako dlho je u nich, v akých podmienkach žije a z akých podmienok k nim prišiel.
Dať facana by u niektorého psa mohlo znamenať to, že to bolo naposledy, čo si si videla tvoju ruku pohromade, alebo naopak "získať" psa, čo sa na teba už v živote nepozre. Poradila by si dať facku chrtovi? ja dúfam že nie. Nepredpokladám, že zadavatelka má takéto zviera, len ilustrujem.
takže ja rešpektujem tvoje skúsenosti so psami, ale takto strielať od pása a najmä keď o psovi zadavateľka nenapísala v podstate nič ...
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: agresivne stekanie do svojich panov

Poslaťod Hanka 1 » Ned 15.02.2009 21:39

fff píše:Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu, co robit ked pes brese do svojich panov :ua: . Havko ma rok, vacsinu casu je mily, poslucha na zakladne povely, len obcas pride na neho nejaka agresivna nalada a zacne do nas stekat, skakat ako keby sme boli pre neho celkom cudzi ludia. Vazne neviem co s nim robit... :nwm:


Jsi si jistá, že vás chce opravdu sežrat? Protože podle popisu to vypadá jako rozdováděný pes, který vás chce vyprovokovat ke hře. Jak se u toho tváří a jak jste na to zatím reagovali vy?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: agresivne stekanie do svojich panov

Poslaťod Puk » Ned 15.02.2009 21:40

Nemyslím si, že ide o AGRESÍVNE štekanie. Od agresivneho štekania je k ďalším krokom (napadnutiu) len krôčik, zvlášť, keď sa dá ísť psovi na kontakt s človekom. Skôr si myslím, že je to od psa nejaká výzva (hra?), ktorej psovod nerozumie. Agresívne štekanie so "zelenými očami" a príslušnou mimikou je trochu iné kafé. Aj keď som nevidel, len sa domýšľam... :no:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: agresivne stekanie do svojich panov

Poslaťod fff » Ned 15.02.2009 22:03

tak na priblizenie, ide o bernskeho salasnickeho psa, (mam ho od stenata 2 mes., povodnymi majitelmi som si ista), staram sa o neho, krmim, chodim s nim na prechadzky, doma ma vybeh, ze vsetci susedovi psi mu len zavidia, snazim sa aby mu nic nechybalo a ludia v dome ho maju radi, on je zlaty, poslucha, len obcas mu vazne prepne a zacne byt agresivny... uz som skusala, ze som ho dala sadnut, trochu som ho potahala za kozu, ale akonahle ho pustim pokracuje v stekani. Potom od neho len odidem a necham ho sameho nech sa ukludni. Viem, ze ho to musim nejak odnaucit, len neviem, aku metodu mam na to pouzit ...
fff
Nováčik
 
Príspevky: 28

Re: agresivne stekanie do svojich panov

Poslaťod fff » Ned 15.02.2009 22:07

co sa tyka tej vyzvy ku hre, nemozem si pomoct, ale nepripada mi to tak
fff
Nováčik
 
Príspevky: 28

Re: agresivne stekanie do svojich panov

Poslaťod johny5 » Ned 15.02.2009 22:56

ja si myslim ze puk a hanka maju pravdu....Neda z par viet povedat ze musi ist o hru ale ak by ta chcel pohryzt tak to urobi..Cize fakt uvazuj co ten pes moze od teba chciet....
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: agresivne stekanie do svojich panov

Poslaťod Cathie » Ned 15.02.2009 22:59

A ako casto to robi? Pytam sa iba preto, ci to nie je mozne nakamerovat.. boli by sme tu z toho o cosi mudrejsi.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: agresivne stekanie do svojich panov

Poslaťod Ivanka.P » Pon 16.02.2009 0:18

Prečo si vela ludí myslí, že štekanie je agresívne? Zamysli sa hlbšie, čo môže 9 mes. odrastené šteňa chcieť?
Viac pozornosti????? Hru??? Hmm?
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: agresivne stekanie do svojich panov

Poslaťod Tobin » Pon 16.02.2009 1:30

Sorry, fff, ale myslim, ze je dost naivne takym neuveritelne strucnym popisom zverejnit problem a ocakavat, ze niekto da dobru a ucinnu radu. Ved toho psa treba vidiet, pocut, jeho rec tela je nevyhnutna k posudeniu dovodu, preco steka. Postoj, ako sa tvari, zvuk stekania, postavenie a akcie chvosta, ved to vsetko su znaky, ktore treba vediet desifrovat a posudit... z par tvojich slov sa jednoducho neda vycitat nic. Myslim, ze svojho psa vobec nepoznas, inac by si aj sama mala nejake varianty riesenia na posudenie.
Myslim, ze ak by sa jednalo o agresiu, pes by skor vrcal s vycerenymi zubami a pokrcenym nosom; bolo by treba hladat dovod, preco chce byt na teba agresivny. Stekanie sluzi skor na zastrasenie (cudzich), resp. ziskanie pozornosti svojich. Mozno si v minulosti nevedomky urobila nejaku vaznu chybu a pes steka preventivne zo strachu... Dovodov moze mat pes vela, video by fakt pomohlo.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: agresivne stekanie do svojich panov

Poslaťod Hanka 1 » Pon 16.02.2009 8:12

Co je spouštěcím momentem toho štěkání? Jaké tvoje gesto, pohyb, slovo, jaké prostředí?

Já jsem si teď skoro jistá, že nejde o agresi - spíš o to, že mu nerozumíš, berňák je pes jako tele a ty se ho bojíš. Protože kdyby šlo o agresi a ty ho vytahala za kůži - mimochodem přímá výhrůžka zabitím v psím jazyce - už by tě dávno sejmul natvrdo, protože ho v jeho chápání přímo ohrožuješ na životě.

Ještě poznámka - je naprosto fuk, jestli mu závidí prostředí a péči kdokoli jiný, důležití je jenom to, jestli se v ní cítí dobře on sám.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: agresivne stekanie do svojich panov

Poslaťod fff » Pon 16.02.2009 22:53

tobin v mojom psovi sa naozaj obcas nevyznam a prave preto som sem napisala, lebo viem, ze su tu ludia co sa vyznaju lepsie, pravda je taka, ze so psami nemam velke skusenosti, ale snazim sa toho mojho pochopit. Co sa tyka toho spustacieho momentu byva to hlavne ked spravi nieco zle a ja ho vyhresim, tak on zacne stekat, alebo ked mu dam nejaky povel, napriklad sadni a jemu sa zrovna asi nechce, tak tiez sa mu to nepaci, ako keby ze co mi ty rozkazujes. A potom uz len brese a brese. Snazim sa ho ukludnit, nejak ho odreagovat hrou, niekedy sa da, ale niekedy ani za svet. Zacne mi hryzt do ruky (nevravim, ze ma chce dohryzt, ale tiez pri tom nie je nejak jemny). Za kozu som ho tahala preto, lebo ho nechcem bit, ale zase len slovne sa pri nom v tomto pripade neda vyjst.
fff
Nováčik
 
Príspevky: 28

Re: agresivne stekanie do svojich panov

Poslaťod fff » Pon 16.02.2009 22:56

mozno to nie je aresia, neviem co to je, ale nechcem aby to robil
fff
Nováčik
 
Príspevky: 28

Re: agresivne stekanie do svojich panov

Poslaťod janas » Uto 17.02.2009 8:28

fff, no a už je to o trošku jasnejšie. Píšeš, že väčšinou to robí, keď ho vyhrešíš, alebo pri poveloch. Myslím, si, že sa mu to nepáči a nechce jednoducho robiť, to čo ty zavelíš. Potom ho vyhrešíš a on na teba reaguje štekaním a hryzením :lol: Sám/a to píšeš, že akoby mal pocit, že na tvoje rozkazy kašle. No je to pes v puberte a myslím si, že tiež len skúša pokiaľ si môže dovoliť ťa oblafnúť. Toť môj postreh
Ale skúsenejší, určite poradia , ako musíš vybabrať ty s ním :no: .
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: agresivne stekanie do svojich panov

Poslaťod Efa » Uto 17.02.2009 9:11

moj nazor je ten ze nejde o agresiu, ale skor nemate vyjasnene kto je u vas Alfa. Podla toho upresnenia co si napisal/a si myslim ze tvoj pes vo vasom vztahu nema pocit ze si vodcom svorky a teda sa ti neciti byt podriadeny, jednoznacne si to v stenacom veku neujasnil a teraz ked ide do puberty tak sa tymto svojim spravanim presadzuje .... takze v prvom rade je treba zapracovat na vasom vzajomnom vztahu a vykomunikovat si kdo je vo vasom vztahu Alfa.
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: agresivne stekanie do svojich panov

Poslaťod Tasha » Uto 17.02.2009 10:31

takze v prvom rade je treba zapracovat na vasom vzajomnom vztahu a vykomunikovat si kdo je vo vasom vztahu Alfa.

Nechcem byť hnusná, Ale myslím si, že toto bez pomoci nezvládneš. Nemáš svojh psa absolutne prečítané, bojíš sa ho a je jasné, že to tak fungovať nebude.Poobzeraj sa po nejakom dobrom cvičáku vo svojom ookolí a začni tam s ním chodiť. základná poslušnosť mu len pomôže a tam by ťa mali naučiť ako si so psom vzťah vytvoriť a ako si presadiť, že tá alfa si ty, nie on...
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov