Vrčanie na ľudí

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Whip it » Štv 14.08.2008 16:52

tiež si myslím, že je to "len" nevychovanosť...
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod lusy » Štv 14.08.2008 19:16

nie je vrcanie ako vrcanie :no:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Rehssi » Štv 14.08.2008 19:33

Tiez si myslim, ze nie je vrcanie ako vrcanie. Aj podriadeny jedinec ma pravo zavrcat a upozornit, ze sa mu nieco nepaci. Na mna pes obcas zavrci, napriklad ked mu "ohrozujem" ponozku, ktoru si ukradol. Ak som po nu naozaj sla, staci, ked kludnym, ale prisnym hlasom poviem "nesmies", a mozem si ju vziat. Psa potom nechvalim ani nic, pretoze je samozrejme, ze mi ju bez reptania prenecha. Ak tu ponozku nepotrebujem, zavrcanie ignorujem a robim si svoje. Nikdy som nemala problemy s dominanciou psa voci mne ani nikomu inemu. Teda raz vrcal na veterinara, ale to bolo preto, ze som s nim vtedy v ordinacii nebola ja a asi mal strach. So mnou na povel sam drzi aj pri injekcii :smile:

S opisanym biglom to vsak je o niecom inom. Pes sa snazi diktovat, co sa ma robit a to nie je dobre.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Aris » Štv 14.08.2008 19:48

Ja som mala taký problém s Očkom, no po čase sme to vyrieši, teraz na mňa Rony raz zavrčal, dostal povel "fuj" a povel "pusť" a celý nešťastní mi kosť pustil. ináč môžem mu liezť do misky aj tak
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Lenka.Buddy » Pia 15.08.2008 9:35

rehssi no keď im to tak vyhovuje,ich problém :ua: ešte zbožňujem,keď mi povedia,teda nie mne,ale pred mojou mamou a tak,že nezvládam svoje psy..že na čo mi dovolili goldena ,keď ho nezvládam?! a na čo ešte potom druhého psa,keď ho neviem vychovať?! (pretože štekal na cudziu osobu,ktorá išla k nám :ach: ) nuž hlavne,že oni majú úplne vycvičeného psa..pes si povie to a to ja nebudem a tak sa aj stane :pac:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod rea » Pia 15.08.2008 10:04

Presne tak, nie je vrčanie, ako vrčanie. Vetu "pes by si nemal dovoliť na majiteľa vrčať", by som zmenila na "pes by nemal byť donútený k tomu, aby na majiteľa vrčal", a ešte aj to by som rozlíšila, pretože vrčať môže psík aj v hre a je to úplne normálny prejav, ktorý je bohužiaľ tiež často trestaný a potom sa majiteľ diví, že sa s ním psík nehrá, je to, ako keby ste dovolili deťom hrať sa na naháňačku, ale len potichu.
Vrčanie je vždy prejavom nejakých emócií. Ak je prejavom toho, že pes hovorí majiteľovi, že na neho s niečím tlačí príliš, alebo je nezrozumiteľný, alebo má pes z majiteľovho konania isté obavy a oznamuje mu to vrčaním, tak trest a tlak je takým niečim, ako keby mi niekto stúpol na nohu, ja ho na to upozorním a on ešte dupne. Prosím nezjednodušujte to tak, vrčanie občas riešiť naozaj treba, ale trest a agresia sú často nespravodlivé. Aj plakať môžem zo smútku, od radosti, z úľavy, z bezmocnosti, vždy záleží na okolnostiach, aj keď výstup zhruba vždy vyzerá podobne.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Silwuska » Pia 15.08.2008 10:18

Toto musim naozaj potvrdit ...bohuzial :ua: zazila som to osobne a nieje prijemny pocit ked namna pesik zavrci a vidim jeho strach a neistotu v ociach...vtedy si rychlo treba uvedomit svoju chybu a zapracovat na tom, aby sa to uz nikdy neopakovalo...

No a samozrejme vrcanie pri hre...to je kapitola sama o sebe...co vydavaju moji dvaja pri pretahovani jake zvuky, tak to nezacujete ani v zoologickej v pavilone opic :pac: :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod rea » Pia 15.08.2008 10:29

Ak si uvedomíš, že psovi vlastne krivdíš a preto je nútený vrčať, príjemný pocit to nie je. Treba dokončiť započaté, ale tak, aby to psík pochopil. Nie je dobré ani prestať, ani testať. Ak prestaneš, naučíš psa vrčať v sebaobrane a bude vrčanie používať aj preventívne, len aby mal pokoj a aby si netlačila (náááhodou), ak vtomto prípade potrestáš, strácaš dôveru, psík sa buď stiahne (bude sa báť ešte viac), alebo začne správanie stupňovať (pre istotu). Čiže vysvetliť, ale už zrozumiteľne.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Silwuska » Pia 15.08.2008 10:43

Presne tak...ale dolezite je v tej chvili si to uvedomit...a neprepnut sa do samonasieracieho modu, ze co ty mas co namna vrcat...ak ma majitel zo svojim pesikom dobry vztah, tak verim ze toto vrcanie a hlavne ten nechapavy a ustrachany pohlad rozozna... :ua: a pak uz ako reuska pisala :yes:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Tasha » Sob 16.08.2008 10:55

Darley ani Kira na mňa nikdy nevrčali. Teda Darley pri hre, ale to je iné. Keď sa hráme, tak to smie. A inak si k nemu môžem dovoliť všetko (čo samozrejme nerobím). A grace na mňa raz zavrčala v ten deň, keď k nám prišla, to som viac-menej odignorovala. A potom ešte raz, keď nechcela ísť do voliery, lebo mala vonku kostičku a ja som jej ju chcela zobrať a dať do voliery. Vtedy som ju hneď okríkla a chytila papulu, že to nesmie. Odvtedy si to na mňa nedovolila. Aj keď sme skúšali s kosťami, či mi ju dá (vôbec sa jej to nepáči, ale už neprotestuje. A potom vždy dostane jednu kostičku naviac)
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Gaston » Sob 30.08.2008 14:40

Na mna moje Gaston 4 mes. zavrcal iba vcera, ked som mu chcela zobrat kostickju na okusovanie a ocitol sa na zemi, bez kosti, tu dostal az ked bol poslusny za odmenu :lol:
Gaston
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod zuzupes » Sob 30.08.2008 18:29

Na nás chvalabohu Pallas za dva roky ešte nezavrčala, aj do misky jej môžme dávať ruky, no horšie to je už so známou. Tá ma rotwika a ten po nich vrčí každú chvíľku, no najhoršie na tom je že s tým nič nerobia. Ja už len čakám kedy sa stane niake nešťastie :ua: - hádam nie!
bullterriér je najúžasnejší psík na svete!
http://www.kralovstvobulterierov.jex.cz
zuzupes
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Trenčín

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Kača » Sob 30.08.2008 18:36

Moja bíglica na mňa nikdy nezavrčala... ani by si nedovolila... ja jej možem aj z misky brať, možem jej aj mäso z papule ťahať ak chcem, a to by nezavrčala... ani na žiadneho z mojich súrodencov, aj keď najmladšia sestra ma len 3 roky. Na ňu v živote Sindy tiež nevrčala, aj keby sa jej špárala v miske, skúmala jej búdu... Proste to by bolo neprípustné, aby na nás vrčala
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Gaston » Sob 30.08.2008 20:10

Ani Gaston na mna koli zradlu nevrci, to prave vtedy zacne zrat, ale iba tie kosti z byvolej koze si nejak velmi privlastnil a zahrabal a potom ked je sam tak si to vzdy vyhrabe a okusuje a ked ma zbadal, tak predo mnou utekal, aby som mu to nezobrala a kad som ku nemu prisla tak zacal vrcat, tak dostal priucku
Gaston
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod bonynka » Uto 09.09.2008 15:44

moja bonynka na mna zavrcala asi len raz ked bola stena a mala ake take pokusy vydobit si dominanciu, odvtedy nikdy viac nezavrcala a vzdy som si hovorila ze to co je za majitela ked necha psa na seba vrcat...
teraz mam aj gabbinu, cco je uplne ine kaffe ako bony... ked bola mala vrcala skoro stale ked sa jej nieco nepacilo ( lenze ona vo vseobecnosti skoro stale vydava nejake zvuky, ci uz knuci, stekoknuci, jednoducho si stale rozprava),
momentalne viem ze vrci len v situacii ked je zahnana do kuta(obrazne povedane) a vie ze trest ju neminie. to sa stava hlavne ked vonku nieco zerie co nema a idem jej vynadat tak mi jednoducho odpapuluje. ono je to uz raz tak, je to jej povaha.
bonynka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov