Vrčanie na ľudí

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Amaguk » Štv 29.01.2009 14:02

potucha píše:
Vytrepanie neznamena, ze psika zdvihnem do luftu a so psikom trieskam ako so spinavou handrou. Casto staci pridrzat za kozu a trosku ju nadvihnut. Kedze psik ma kozu na krku dost volnu, obycajne staci aj tak, ze psika vobec nedvihneme zo zeme. Prve "vytrepanie" ma byt len take symbolicke, nie skutocne. Asi si pod "vytrepanim" predstavujeme kazda nieco ine.


sry, ale ak nemyslis "vytrepanie" preco to potom nazyvas "vytrepanim"? :ach: :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Tobin » Štv 29.01.2009 14:21

Ja som presvedceny o tom, ze ak pes si dovoli na pana zavrcat - teda, nie je vrk ako vrk, mam na mysli vystrazne/vyhrazne vrcanie s nacerenim zubov, skrcenym nosom a stuhnutym ocasom - je niekde chyba. A je pstrosia vyhovorka, ze pes si brani napr. zradlo. Alfa dal, alfa zobral. Nema sa co pes nasierat. Moj si barskedy vezme vacsiu kost z misky do pelechu. Idem, vezmem mu ju, len vyvali oci, ze co jako, dam mu ju spat do misky a tam ju dokuse.
Alfa vo vlcej svorke ma predsalen ine postavenie, ako alfa v ludskej. Huh?
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Amaguk » Štv 29.01.2009 14:25

ved preto sa vyssie pise, ze nie je vrcanie ako vrcanie :no:
treba diferencovat a vediet citat situaciu aj dalsie signaly, ktore pes vysiela...

no na druhej strane si myslim, ze pes ma pravo sa v klude a bez stresov nazrat, bez toho, aby mu niekto sibrinkoval pred papulou, bral mu misku bez priciny a pod...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 29.01.2009 14:35

Amaguk píše:no na druhej strane si myslim, ze pes ma pravo sa v klude a bez stresov nazrat, bez toho, aby mu niekto sibrinkoval pred papulou, bral mu misku bez priciny a pod...


absolútny súhlas. navyše keď viem, že keď mi pes niečo zodvihne zo zeme pri venčení a stačí povel fuj alebo pusť a pes si nechá žrádlo odobrať, nevidím dôvod, aby som každý večer chodila k psovi pri žraní a ťahala z neho žranicu...
aj tak je základ poznať svojho psa a vedieť kedy vrčí provokačne, kedy nespokojne, kedy útočne,...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Tobin » Štv 29.01.2009 16:37

Amaguk píše: pes ma pravo sa v klude a bez stresov nazrat, bez toho, aby mu niekto sibrinkoval pred papulou, bral mu misku bez priciny a pod...

No to je asi jasne, ktory majitel uz robieva take nieco? Asi by nebol uplne v poriadku. Ten majitel myslim. A casom ani pes :plac:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Amaguk » Štv 29.01.2009 16:39

Tobin, to by si neveril, kolka takych ludi je :ach:
fakt vazne nekecam, bo to sa pise vo selijakych tych "mudrych" knihach a ludia si to este vselijako po svojom vysvetlia... :ach:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 29.01.2009 17:10

Tobin píše:
Amaguk píše: pes ma pravo sa v klude a bez stresov nazrat, bez toho, aby mu niekto sibrinkoval pred papulou, bral mu misku bez priciny a pod...

No to je asi jasne, ktory majitel uz robieva take nieco? Asi by nebol uplne v poriadku. Ten majitel myslim. A casom ani pes :plac:


by si sa čudoval, ale mi pár ľudí s hrdosťou hovorilo, ako často berú psovi žranicu, len aby si posilnili postavenie... ok, na jednej strane, trénovať treba, ale nie každý deň a brať psovi žranicu len tak. skôr by som to skúšala vonku a s niečím cvičným a nie v momente, kedy pes konečne žerie. sú chvíle, kedy sa pes nemá rušiť povelmi - zbytočnými.
tiež mi bolo povedané, že mám psa pri žraní hladkať po predných nohách a keď si to nechá, mám u neho absolútne navrch. pretože prednými nohami si bráni jedlo. a teda som alfa, keď môžem toto... neviem, nemám chuť to skúšať...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Amaguk » Štv 29.01.2009 17:14

pretože prednými nohami si bráni jedlo

sry, ale to bol nejaky koumak, co ti to poradil, ne? ved co je to kon, ze sa brani prednymi nohami? ja som si doteraz myslela, ze pes sa brani hlavne zubami... :nwm: :lol: :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Tobin » Štv 29.01.2009 17:33

Amaguk píše:Tobin, to by si neveril, kolka takych ludi je

To ziram! To si fakt myslia, ze pes ich bude potom pokladat za alfu?
Nehovorim - skusit raz-dva razy, ak mam noveho starsieho psa (ak mam od stenata - naco???), aby sa zistilo, ako bude reagovat, ale "len tak"... :oo: Sak pak sa nemozu divit, ze pes vrci... a brani sa prednymi kopytami :joint:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 29.01.2009 17:38

asi tak, neviem kto vymýšľa tieto "super rady" :joint:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Silwuska » Štv 29.01.2009 19:44

Ja neviem, ja to neberem az tak tragicky...u nas sa to odohralo stylom ze psi boli v pelechoch, maco ukradol montymu jeho kost, tak som tam nabehla, ale mala som spinave ruky tak som mu ju chcela spod huby odkopnut, maco strhnul, zavrcal, ja som hlasom fredyho krugera precedila cez zuby povel :"taktotochlapceskusesterazarozflakamtanakasu", strnula som rovnako zohla sa nad neho, pes otocil od kosti hlavu, ja som ju odkopla a zacal mi oblizovat ksicht...a dalej som to neriesila...naco?? proste si myslel ze si ju moze uchranit u seba, ale hold som ho vyviedla s omylu :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod calwen » Štv 29.01.2009 20:48

taktotochlapceskusesterazarozflakamtanakasu

:haha: :haha:

K vrcaniu...absolutny suhlas s Amaguk...
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Vrčanie na pána

Poslaťod Cathie » Pia 30.01.2009 0:23

Silwuska píše:ja som hlasom fredyho krugera precedila cez zuby povel :"taktotochlapceskusesterazarozflakamtanakasu"


Offtopic: Nemozem z teba Silwi.. :haha:

Tobin suhlas s tym, ze pes by nemal vrcat stylom, ze si chce zradlo chranit, to nie. Pisala som aj sem, mne sa stalo iba raz a to ked som sa chcela od malej zdvihnut (lezala som pri nej) a "pritulit" sa k nej, ako som odchadzala. Mne vtedy nedoslo, ze ma prvykrat v zivote surovu kost a je to pre nu cosi nove, podla mna to vrcanie bola cista nespokojnost nad tym, ze ju nenecham v klude si cosi take "vychutnat". Pretoze vziat si akekolvek zradlo necha bez problemov..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

agresivne stekanie do svojich panov

Poslaťod fff » Ned 15.02.2009 20:30

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu, co robit ked pes brese do svojich panov :ua: . Havko ma rok, vacsinu casu je mily, poslucha na zakladne povely, len obcas pride na neho nejaka agresivna nalada a zacne do nas stekat, skakat ako keby sme boli pre neho celkom cudzi ludia. Vazne neviem co s nim robit... :nwm:
fff
Nováčik
 
Príspevky: 28

Re: agresivne stekanie do svojich panov

Poslaťod luba » Ned 15.02.2009 20:52

Hafanom trieska puberta a skusa co si moze dovolit. Okamzite by som mu tieto vystrelky zatrhla, by na mna skocil dostal by facana, zhodila ho zo seba a odisla prec, nevsimala si ho. Treba byt ale dosledny nie agresivny, Ty ho krmis, ceses, chodis s nim von a od neho chces, aby Ta len respektoval a neobtazoval.
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov