Váľanie sa vo výkaloch a zdochlinách

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Váľanie sa vo výkaloch

Poslaťod ZuzkaMeduzka » Pia 05.08.2011 12:04

No,to je sice pekne, ze chcu prekryt svoj pach, lenze moja retrieverka sa vala...vo vykaloch,zdochlinach,smetiach, blate, chodi do zaburin...a potom so stastnym ksichtikom dobehne a otre sa o mna alebo vyskoci. Ona mi to snad robi naschval :lol: . Skusala som vsetko, odmeny, tresty, krik, ignoraciu...ona to proste miluje :ua: pochybujem, ze sa to da aspon eliminovat.
ZuzkaMeduzka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Zvolen

Re: Váľanie sa vo výkaloch

Poslaťod Hanka 1 » Sob 06.08.2011 6:39

Tresty a křik za to, že se vyválela, když už je obalená, jsou naprosto o ničem. Chtělo by to jí zastavit dřív, než do toho zalehne. Zdechliny jsou i pro moji čubinu Chanel č. 5, takže si jí musím ohlídat, abyc viděla, kde je a co dělá. Je lepší předvídat než pak trestat a křičet. Podle našich zkušeností - čím voňavější šampon na psa použiješ, v tím větším smradu se pak vyválí.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Váľanie sa vo výkaloch

Poslaťod Bee House » Sob 06.08.2011 18:02

Hanka 1 píše: Podle našich zkušeností - čím voňavější šampon na psa použiješ, v tím větším smradu se pak vyválí.


Tiez to mam odsledovane podobne. Psica sa mi za urcity casovy usek vyvala v :kak: , potom zase dlhsi cas nic a potom zase. Ale musime sa pochvalit, ze konecne po dvoch rokoch pochopila, ze sa to nerobi a ze ja z toho nemam taku radost ako ona. A teraz uz vacsinou pri :kak: zastavi, obcika ho, aby kazdy vedel ze je jej a odide. A za to dostava mega velke pochvaly a mna to nenormalne hreje pri srdci :jupi:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Váľanie sa vo výkaloch

Poslaťod miusiatko » Štv 07.06.2012 0:52

existuje spôsob ako to psa odnaučiť, či sa s tým mám rovno zmieriť?
Mám doma 6 mačiek, takže každý deň :kak: požehnane... Čivaviak už je naučený, že v mojej prítomnosti má smolu a keď ho vidím pričasto obchádzať mačacie hajzlíky, dostane povel miesto, ak už :kak: vyťahuje tak "fuj".
Bohužiaľ nie som 24/7 doma a často ma po príchode z práce čaká doma 2kilové strapaté čudo za :kak: cez celý ksicht :ach: Lahôdka je ak to spraví kým spím a potom sa mi spokojne zvalí na vankúš :ach: Vonku sa tiež často váľa, ak nie je nič smradľavé tak aspoň v rannej rose...
Mačacie záchody nemôžem mať všetky s dvierkami vzhľadom na jednu obéznu dočasku, ktorá cez dvierka neprejde. A malý paškvil sa už aj tak naučil zdolať aj dvierka. Presunúť ich nemám kam.
Tak čo? Máme nejaký "zázračný" recept? :plac:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Váľanie sa vo výkaloch

Poslaťod Bad » Štv 07.06.2012 8:54

Zvednout kočkám záchodky, šlo by ?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Váľanie sa vo výkaloch

Poslaťod miusiatko » Štv 07.06.2012 11:11

nad tým som rozmýšľala, ale vedela by som zdvihnúť len dva... a malý tam aj tak vyskočí :ua: včera v noci sa pre zmenu rýpal v koši :ach:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Váľanie sa vo výkaloch

Poslaťod jurm » Pia 08.06.2012 13:51

Ahojte,

urcite by som sa s tym nezmieroval, nechcel by som mat doma psa co mi smrdi po roznych dobrotkach, ktore kde najde a denno denne ho kupat :-)

Z mojho pohladu jedine riesenie je dosledne psika cvicit v preruseni neziaducej cinnosti - zvacsa povel fuj. To ti minimalne zaisti, ze to nebude robit, ked ho budes mat na ociach a moze sa stat, ze si da tie hovienka celkovo do suvisu s povelom fuj a nebude to robit ani ked nebudes s nim. Tomu ale sam neverim, moji chalani maju tiez silne tlaky vyvalat sa v kazdej "vonavke" co stretnu, ale nastastie mi na fuj reaguju na 98% takze po vychadzke sme zatial mierili rvno do vane len raz :yes:
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Váľanie sa vo výkaloch

Poslaťod miusiatko » Pia 08.06.2012 14:41

Na Fuj poslucha, o to pokoj. V mojej pritomnosti sa doma ani vonku v nicom nevyvala. Ale doma furt nie som, ze ano :ua:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Váľanie sa vo výkaloch

Poslaťod Bee House » Pia 08.06.2012 16:30

tak potom pomoze jedine znemoznit mu pristup. moje psisko nam takto vyziera smetny kos. vie, ze nesmie, v nasej pritomnosti to ani nerobi, ale pokial sa stalo, ze sme jej ten kos nechali v dosahu, tak si vzdy dala :ach: proste tvrda palica. mozno by sa to z nej dalo vybit, ale nechcem to zbytocne hrotit, ked netreba :nwm:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Váľanie sa vo výkaloch

Poslaťod Simba » Pia 05.10.2012 15:09

No ja sa s toho mozem niekedy aj zblaznit. Samozrejme som to cvicila, vzdy pred valanim som zvolala fuj a rozmyslela si to. No vyriesilo to len to ze to nerobila v mojej pritomnosti (chodievame na kone a tam je :kak: pozehnane). No nemozem ju predsa kupat 3x za tyzden a niekedy aj viac. Nakoniec som sa nastvala a uz som sa radsej niekde skryla a ako na to isla tak po nej zakricala. Trochu sa to zmiernilo ale stale to nebolo ono.. Nakoniec som stratila nervy a malá dostala po zadku :au: . A pomohlo. Odvtedy je čistá. No stále to na ňu neplatí na prechádzkach asi sú tie zdochliny silnejšie než moje fuj.
Simba
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43

Problém s váľaním sa a žraním výkalov

Poslaťod Edy » Štv 15.11.2012 14:31

Pekný deň všetkým prajem.. Som tu nový a priznám sa nemyslel som si, že sa aktívne zapojím do tohto fóra. Ale tak po dnešnom dni, musím.

Kúpil som si psíka. Je to Jack Russell Terrier, keď mal 6 týždňov prišiel bývať k nám domov. Do paneláku, na sídlisku v Banskej Bystrici.

Volá sa Edy a teraz už má 6 mesiacov.

Momentálne riešim problém s tým, že ho nemôžem len tak pustiť na sídlisku, alebo aj mimo neho. Chcem, aby sa vybehal a vyšantil a aby sme si precvičili jeho obľúbený „domáci aport“.

Dôvodom je, že vonku žerie a váľa sa v hovienkách.... nevyberá si, psie, konské, kravské, mám taký dojem, že akékoľvek aké nájde. Šmakuje mu to. :-(

Ja neviem čo s tým mám robiť. Dnes som ho pustil opäť, že ideme trénovať aport. Edy však prvé čo spravil, keď som ho odopol z vodítka, rýchlo našiel prvé hovienko a fajne sa v ňom vyváľal. Samozrejme som ho vyhrešil a priznávam aj trošku zbil po zadku.

Len mám taký pocit, že som nespravil dobre. Čo som mal spraviť, aby sa to nestalo?

Máte nejaký nápad ako tomu predísť, aby nežral a neváľal sa vo výkaloch.

Ďakujem za vašu odpoveď..

Samozrejme už som čítal o tom, že žerie hovienka, lebo má nedostatok vitamínov a váľa sa v nich, lebo chce prekryť "zamaskovať" svoj vlastný pach. Ale moc tomu neverím.

Musí byť spôsob ako to vyriešiť. Na povel „FUJ“ nereaguje a akonáhle už spraví niečo z týchto jeho vylomenín tak sa bojí prísť ku mne na zavolanie. Vie, že asi dobre nespravil.

Neukameňujte ma, že tu už rovnaká téma je vytvorená. Potrebujem nájsť niečo čo bude fungovať, ďakujem každému za konštruktívny komentár.

Sám mám jeden nápad: „výcvik, výcvik, výcvik“... :-)
Jack Russell Terrier meno Edy, šteniatko 6 mesiacov, výživa granule Royal Canin Mini Junior
Edy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Váľanie sa vo výkaloch

Poslaťod jurm » Štv 15.11.2012 15:13

Ahoj,

sam si si odpovedal: na FUJ nereaguje. Takze cvicit v prvej rade privolanie a povel fuj. Ak nan nereaguje zrejme ho nepozna, resp. mu nebol spravne vysvetleny. Povel fuj nie je aby si do neho ziapal a krical fuj to nesmies a ja neviem co. Musis mu ukazat, ze fuj je na to aby nerobil co nechces a hned ho za splnenie aj pochvalit, odmenit.
No a privolanie tu ma svoju vlastnu temu, takze citaj .... :ahoj:
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Váľanie sa vo výkaloch a zdochlinách

Poslaťod lj909 » Štv 15.01.2015 19:33

Dobry vecer,

dnes moj pes zozral vykal (pravdepodobne macaci) a o par minut vsetko vyvracal (nebol to pekny pohlad).

Chcem sa spytat ci sa mam obavat, nejakej choroby alebo podobne (z toho vykalu)?

Dakujem za odpoved.
lj909
Nováčik
 
Príspevky: 46

Re: Váľanie sa vo výkaloch a zdochlinách

Poslaťod Margita » Štv 15.01.2015 19:38

a to je nejaka cudzia macka ci vlastna bytova? moje psy uz tolko hoven macacich pozrali ze az a este sa im kotuham nic nestalo
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Váľanie sa vo výkaloch a zdochlinách

Poslaťod lj909 » Štv 15.01.2015 19:44

Cudzia macka, na ulicke ich mame niekolko :/
lj909
Nováčik
 
Príspevky: 46

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov