Pes odmieta vodítko / obojok

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod mairi » Str 28.05.2014 11:48

bibika píše:Offtopic: tak ako ma moj zauzivany ritual: zaklapnem notebook ideme von. Cize ako nahle ho zaklapnem vystreli ku mne a prejde na chodbu

Offtopic: toto presne robi v poslednom case cora, ked vstanem z postele a dakam idem, ale notebook necham otvoreny, ani hlavu nezdvihne, akonahle pocuje zaklapnutie uz vystreli, lebo vie ze sa ide von :haha:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod Lindchen » Str 28.05.2014 14:25

Aris uteká pred obojkom už 7 rokov, zlepšilo sa to, keď som mu dala dolu zmámky, ale nič moc to nie je. Nejako to neriešim, keď chce obojok, dáme, keď nie, ide bez všetkého, len si to vezmem (alebo aj zabudnem :angel: ), pre prípad, že by ho bolo treba zapnúť. Problém bol asi tam, že keď sme ho priniesli, mal obojok prvýkrát na krku, vodítko nepoznal, motal sa totiž okolo koní na farme. Prvé nasadenie obojku bol total hysterický záchvat, mala som ihličkami dohryzené ruky, zasvätení vedia, aký hysák vedel spustiť. Von ale chodí rád, najradšej bez obojku, postroj tiež nemá rád, ani oblečok.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod MisheliQ » Str 28.05.2014 14:45

Offtopic: tak u nas to boli pol hodinove vence, nemuseli sme nutne stale chodit ale vonku je predsa tak dobre :-) Aron bol taky blazon do vonka ze ani domov sa mu nechcelo, ale to aj preto ze doma som sa ucila, bola nuda a vonku sme sa hrali
Ale to ako vystrajal ked mal obojok na to nezabudnem....to bolo sialene, aj som tu pisala ako sme na to isli
Zasadne pravidlo u nas bolo: neutesovat, nelutovat, nedovolit ujst/sryt sa, odmenovat ked som mala obojok v ruke/polozeny na jeho tele a az neskor ked sme mu ho zapli
S obojkom cez den som ho nemohla nechat, on lahol a nepohol sa cely den!! Bol ako paralyzovany...
Mam 3 psov a len tento posledny mal tuto obojkovu traumu...nie je nic krajsie ako pes co mu nevadi obojok a s radostou sa s nim (a kludne aj bez neho) venci :DD
Dnes uz normal fungujeme. Da si v pohode obojok aj voditko ale nie je z toho nadseny ako Caesar a Fergie co mi do obojkov pchaju hlavu sami
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod Siel » Str 28.05.2014 21:27

Dakuejm pekne za rady zajtra rano ked pojdem s nim von tak pojdeme len na par minut a len do travicky pred blok trosku sa posalkat posalkat a domov... :) nevadi ze neurobi potrebu???? a ze napriklad...sa potom vycika doma???
Pes je zrkadlom tvojej duše...

Obrázok
Siel
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Košice

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod Bad » Štv 29.05.2014 5:14

Siel píše:nevadi ze neurobi potrebu???? a ze napriklad...sa potom vycika doma

vadí
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod Siel » Štv 29.05.2014 6:43

Offtopic: No a teda, pridem s nim von, som s nim von 20 minut a stale sa nevycika ani nic? :D mam s nim ostat este alebo ist domov? alebo...co :D Sory ze sa asi debilne pytam , ale pytam sa preto ze neviem...
Pes je zrkadlom tvojej duše...

Obrázok
Siel
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Košice

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod Barbor » Štv 29.05.2014 7:27

Tak tam s nim bud dokedy sa nevycika. Sadni si k nemu a nechaj ho nech si nucha, aby nemusel iba chodit. A ked nic tak chodte domov a ked budes vidiet ze ide cikat tak ho ber zase von. Hyg uz ma zvladnute na 100% ?
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod Bad » Štv 29.05.2014 7:29

Tak nějak... :yes:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod Siel » Štv 29.05.2014 7:44

Vydrzi necikat, ale ked uz velmi ze musi tak si cikne ale len na pienku ktoru ma mama pre take prilezitosti..ale uz sme sa o tom rozpravalali ze ju dame prec, lebo pes si zvykne ze je tam stale zalozny plan a on nemusi potom vydrzat....
Inak ano ma zvladnute....
No tak my o minut sa ideme posmotkat pred blok :) :) :)
Pes je zrkadlom tvojej duše...

Obrázok
Siel
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Košice

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod Barbor » Štv 29.05.2014 7:53

Drzime palce :yes:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod Siel » Štv 29.05.2014 8:23

No sme tu...
Maly sa vyvalal v rose, potom sa vyvalal v nejaom :kak: nezodpovedneho psickara...a mohli sme ist domov... :) vycikal sa..nekakal :)
Pes je zrkadlom tvojej duše...

Obrázok
Siel
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Košice

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod Barbor » Štv 29.05.2014 9:47

:pac:
Ok a co? Knucal pytal sa domov? Ci co robil? Vsak to tu riesime. Nie to ci vie cikat vonku. Ale to ako sa spraval. Ked si mu davala obojok doma a vonku co robil?
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod Siel » Štv 29.05.2014 12:08

jasne ze knucal sedel na mieste pozeral na mna aknucal a knucal...skusala som piskotku...ani tu nechcel..co uz je u nho ze :oo:
Teras bol pokojny ked som mu davala obojok ale stale sa snazil ho dat si dole, a metal zo sebou po par sekundach co si asi uvedomil ze to ma zas na krku... :/
Pes je zrkadlom tvojej duše...

Obrázok
Siel
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Košice

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod Juraj1 » Pia 26.06.2015 18:05

Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod renqa » Sob 27.06.2015 7:52

Super článok. :jop: Musím vymeniť obojok za postroj. Lebo môj si olizuje vkuse labky a ak to má čo i len zmierniť, tak to stojí za to. Len keď on postroj nechce. Skrýva sa pod stôl keď vidí postroj, pri tom keď vidí obojok tak sa teší. :pac:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov