Obhrýzanie vecí v byte a na dvore

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Hryzenie

Poslaťod Ivanka.P » Štv 06.03.2008 11:19

Hanka 1 píše:Sprey nevím, ale koření rozhodně nepoužívtejte, kdyby se dostalo psovi do očí, může vám za velmi silných bolestí oslepnout.


V inej téme som to už spomínala, mojej známej niekto povedal, že pri nežiaducej činnosti alebo okusovaní nežiaducich predmetov postriekať zriedenou octovou vodou. Jasné, že to zaberá :pac: lebo ocot je slabá 3%-ná kyselina octová a aj pri zriedení to šteňa môže štípať v ňufáku. Nemôže to nejak ublížiť sliznici a pachovým senzorom /či ako sa to volá/? Nechce odomňa počuť že by s tým mala prestať, a vymyslieť pri slove "fuj" iný trest :nwm:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Hryzenie

Poslaťod Hanka 1 » Štv 06.03.2008 12:32

Je otázka, jestli se dá "Fuj" vysvětlovat jako povel. Pes dělá určitou činnost, kterou já si nepřeju. Fuj je slovo, které ho má zabrzdit. Nám se osvědčuje tyhle povely vůbec nepoužívat, protože říkají psovi, co dělat nemá. Používáme povely, které mu říkají, co dělat má a za co ho můžu chválit. Trošku mě zarazilo, že říkáš za povel Fuj jiný trest. Proč trest? Je to pro psa prázdné slovo, nejdřív mu musím vysvětlit, co to znamená. Trestat můžu až pak, kdy to spolehlivě chápe.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Hryzenie

Poslaťod Amaguk » Štv 06.03.2008 12:46

je jedno ako to nazves, ale naucit psa zakazove slovo Fuj je podla mna velmi uzitocne. :no: ja to beriem ako zavrcanie, na prerusenie neziaducej cinnosti, aj to vyslovujeme takym mierne vyrcavym tonom. Okrem fuj, mame este aj nie alebo no-no, tie su ale skor o usmerneni nie o striktonom zakaze.
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Hryzenie

Poslaťod Silwuska » Štv 06.03.2008 12:55

Ale zas Hanka velmi dobre pise ze vo vela pripadoch je ako zakaz lepsie dat prikaz...presmerovat cinnost...viem to lebo mi povedala rea :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Hryzenie

Poslaťod Amaguk » Štv 06.03.2008 12:59

ale o tom ziadna... to je snad uz jasne, das zakaz, reps. prerusis neziaducu cinnost (podla okolnosti) a samozrejme, ze nasmerujes na ziaducu cinnost, pripadne odmenis uposluchnutie zakazu :no: :no: :no:

len neviem, ako by som bez fuj ucila mojho psa nezrat napr. fujtajble zo zeme. teraz mi uz len staci povedat fuj a pesovi je to jasne, pripadne si ku mne pride po mlsku, ved nieco za nieco, nie? :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod kovo » Štv 06.03.2008 13:03

Ahoj, chcem vam poprosit o nazor, prip. radu. Moja kamoska ma 10 mes. labradora. Maju ho v dome, ale dnu, pretoze na dvore uz je jeden a hafan, a ten ine psy velmi "nemusi". S priatelom obyvaju horne poschodie a v ich nepritomnosti je psik na velkej chodbe a nema pristup do izieb. Problem je v tom, ze vsetko nici. Najprv to boli dvere /komplet vsetky obhryzol/, omietky, rohozky a pod. Najnovsie obskrabava stenu a to takym sposobom, ze uz vidno dve oranzove tehly. Ked pridu domov, tvari sa previnilo a v podstate si je vedomi toho, ze urobil zle. Skusala mu nechavat rozne hracky, kosti na zuvanie, handry, ale nic. Ked odchadza, sprava sa panicka neutralne, neluci sa s nim, a takisto ked pride domov, neprejavuje mu nijake prehnane emocie. Dokonca ani neknuci za nimi. Ja si myslim, ze to robi z nudy. Moj pesos je doma denne sam 7-8 hodin, ale cely cas prespi /bude mat rok/. Poradte, co s tym.
kovo
Okoloidúci
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Brezno

Re: Nicitel

Poslaťod Amaguk » Štv 06.03.2008 13:07

ak pes obhryza omietky, moze byt, ze mu chyba vapnik,
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Nicitel

Poslaťod Silwuska » Štv 06.03.2008 13:18

Teda tiez poznam jedneho labrosa ktory je zavrety v byte, a ten nicil veci z dovodu, ze pocul na chodbach ludi a bol s toho naprasky lebo tam bol sam...a tak asi od nervov ze nemoze byt s ludmi nicil co mu prislo pod pařaty..."vyriesili" to vysupnutim psa na balkon...ale tam aspon chuda vidi svet okolo... :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Hryzenie

Poslaťod kikula22 » Štv 06.03.2008 19:26

Takže zhrniem si to sú dve možnosti ako zabrániť obhrýzaniu v neprítomnosti.

Tá prvá: Psíka dám do klietky, použijem spray korenie alebo niečo podobné, alebo odpracem všetko čo môže zničiť.
Tá druhá: Pred odchodom ho unavím, pojdem s ním na dlhú prechádzku.Dám mu papať aby bol sýty. Zabavím ho s hračkou. Budem sa s jeho hračkou pred tým hrať a potom ju uložím na dotiahnuteľné miesto.

Lenže lišty sa skryť nedajú, a sú z druhej strane klince, velmi sa bojím že si ublíži s tým :ua: Myslela som si to že je to tým že mu padajú zúbky, ale moja teta si to tiež tak myslela a obhrýza doteraz aj ked má 2 roky. Tak dúfam že sa to nejak odučí. Budem sa snažiť.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Hryzenie

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 06.03.2008 19:59

Kikula, držím ti palce, sama netuším, ako by som to riešila. Snáď je to len prechodné. Ale unavený a napapkaný havko, by mal byť v pohode :jop:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Hryzenie

Poslaťod Amaguk » Štv 06.03.2008 20:04

u nas fungovala hlavne ta druha (ako pisem :smile: ), a este som aj odpratavala z cesty vstetko, co sa dalo a co mohol ponicit :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Hryzenie

Poslaťod kikula22 » Štv 06.03.2008 20:12

No to už aj my mame odpratané. Od zajtra idem na tú druhú možnosť- Som zvedávaa aky to bude mat efekt.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nicitel

Poslaťod Lucifer » Štv 06.03.2008 21:12

Nieco mi to pripomina...Arthur tiez "zrekonstruoval" cely nas predosly byt :pac:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Nicitel

Poslaťod kovo » Štv 06.03.2008 21:28

No, zabudla som napisat, ze on tu omietku neje, on to len /asi labou, lebo su sramy/ zoskrabava a nechava kopky tak. Silwuska ma mozno v niecom pravdu, pretoze niekedy pridu rodicia skor a oni sa zdrziavaju v prizemnej casti, takze ich urcite pocuje.
kovo
Okoloidúci
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Brezno

Re: Nicitel

Poslaťod Silwuska » Pia 07.03.2008 8:20

Tak myslim ze to pak nenjny o com...predstav si ze ty si celyy den sama zavreta v chodbe, a ak ked niekto pride domov, tak na teba ani nedojdu kuknut a bavia sa tam spolu a ty nemozes nic.-..chudak pejsa... :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov