Obhrýzanie vecí v byte a na dvore

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Obhrýzanie

Poslaťod dzou » Štv 18.09.2008 19:43

No ja mam taký problémik, že ten náš obhrýza IBA vtedy keď nie sme doma, obhrýzal už takmer jednu celú dosku zo zábradlia na schodoch, no veľkú radosť z toho nemáme :plac: a takisto hrýzal krycie lyšty na káble. No a neviem nejako ako ho to mám odnaučiť, keďže to nikdy nerobí keď sme doma. Ja viem, že to v podstate robí z trucu, ale tak čo nemám chodiť do roboty? :nwm:
dzou
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Bydlisko: North Anston,UK

Re: Obhrýzanie

Poslaťod Mackie » Štv 18.09.2008 20:54

uc ho vtedy, ked si doma, resp. mu vtedy davaj veci, ktore hryzt moze
alebo si zaobstaraj klietku
ked prehryzne kabel pod prudom, bude neskoro
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Obhrýzanie

Poslaťod dzou » Pia 19.09.2008 13:48

To mi je jasné, našťastie tie káble nemajú vysoký prúd sú od telefónu, ale tie kúsal len raz (asi ho to koplo :ach: )
No ja mu vždy dávam hračky, s ktorými sa može hrať, tie aj kúše keď sme doma, ale keď sme preč tak sa mu asi nepačia :pac: dnes je zase tá doska rozkúsaná o niečo viac :plac: tak neviem....
dzou
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Bydlisko: North Anston,UK

Re: Obhrýzanie

Poslaťod zeane » Pia 19.09.2008 15:07

:nwm: najjednoduchšie riešenie podposteľových problémov vidím v zamedzení prístupu pod posteľ. Slušne povedané ak dáš pod posteľ dosku, tak tam nebude chodiť a tým dupľom tam nebude ohrýzať...
:lol: No, u nás boli za nežiadúce chovanie (hrabanie na koberci, v kvetináči a pod...) "tresty" v podobe odchodu do prenosky. (a ty si myslíš, že ČO robíš? Syp NA MIESTO! zzziiiips) :nwm: Stačilo nám 3x po cca 10 minút.... :yes:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Obhrýzanie

Poslaťod calwen » Pia 19.09.2008 15:17

Haha...jaaj moji ani neviete ako vas chapem.
Ja ked som doniesla stena tak ten si odnasal vsetko aby to mohol kusat-od oblecenia cez topanky az po koberec. Teraz to vyustilo az do stavu kedy si bere vsetko co e v jeho dosahu-ale raznym zakazom sa uci ze to sa nerobi. Bohuzial nicenie chodby sa zlepsi leda casom, botnik uz dosluhuje, stena je doskriabana az na panel, stolicka o chvilu nebude mat nohu...no a tak dalej a tak dalej... :ach:
Takze ked sa nieco deje v pritomnosti pana razne zatrhnem, zlomim na ziaducu cinnost...a ked je pan nepritomni...vyhradit prisetor a ten vycistit od vsetkeho cenneho a potrebneho...
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Ohrýzavanie

Poslaťod miccinka » Str 24.09.2008 20:52

mam jeden problemik, moj havino ma 4 mesiace a už ho pomaličky nehávam doma sameho nech si zvykne.. ale ona musí všetko rozhrísť čo je dojde do cesty.. poradí mi niekto? dakujem..
miccinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1
Bydlisko: bratislava

Re: Obhrýzanie

Poslaťod dzou » Pia 26.09.2008 18:54

Ale tak naozaj nevie niekto poradiť? :sos: Pretože Odie sa už pustil aj do koberca na schodoch, čo mi teda až tak nevadí, lebo ho chceme dať preč a dať drevené schody, no ale keď ich vymeníme nebude to lacný špás a keď ich rozkúše tak ma porazí :rip: nechávame mu hrýzacie kosti, uzle, loptičky, ale on aj tak radšej tie schody :nwm: no a teda fakt to nikdy nerobí keď sme doma. Keď prídem tak ho pokarhám, ale robí sa to veľmi ťažko, lebo schody máme hneď pri vchode do domu a keď prídem tak si to všimnem hneď, chcem ho pokarhať , ale on sa stráááááááááááááášne teší, že som prišla :aaa: tak mu to proste len ukážem, on sa strašne ksichtí, že ako mu je to ľúto :angel: , ale pri tom vrtí chvostom a keď prestanem rozprávať o tom, tak sa tvári ako keby som mu ani nič nehovorila. Tak viem, že niekde robím chybu, len neviem kde . Tak prosím poradťe :ahoj:
dzou
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Bydlisko: North Anston,UK

Re: Obhrýzanie

Poslaťod maggie » Pia 26.09.2008 19:19

no ja som tusim v Pes priatel cloveka alebo v niektorom podobnom casopise,nepamatam kde citala clanok o tomto demolovani,lebo ja som s tym v tom case mala dost vazny problem,mala mi totiz likvidovala v mojej nepritomnosti ale statocne byt....stalo tam,ze ked pes nieco znici a ty prides domov,zbadas to,tak sa mas tvarit,ze si si to nevsimla,normalne sa so psom decentne privitat a akoby sa nic nedialo sa dalej spravat.potom pokial mozno tak aby to pes nevidel upratat....lebo teda vraj,ked sa napajedis,nedajboze ho potrestas,tak vlastne on akoby dosiahol svoje v style,tak ti treba len sa rozculuj nemal si ma nechat sameho....tak to tam aspon bolo....nuz,tak som to skusala na mojej pese,je to sice boj,ked clovek pride a ma tam na milimetre sluchatka a pod,ale teda tu moju to preslo.....obcas este nieco rozkuse,ale to je tak raz za tri mesiace jedny noviny,takze to sa da....len neviem,ci teda zabrala ta metoda,alebo z toho proste vyrastla.....skuste sa vyjadrit niekto skusenejsi,hanka napr.....
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Obhrýzanie

Poslaťod lusy » Pia 26.09.2008 22:38

dzou on sa vobec nexichti v zmysle ze by mu to bolo luto. on ani nechape co mu tym chces povedat. to uz by si mal vediet, ze pes sa nikdy netresta ak ho neprichytis pri cine.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Obhrýzanie

Poslaťod Hanka 1 » Sob 27.09.2008 6:05

Okusování a ničení doma bývá většinou projevem velkého stresu psa. Asi s tím neuděláš nic, dokud ho nenaučíš samostatnosti. Vypadá to, že je pes ve velkém stresu a nudí se, když je doma sám. Začni tím, že se s ním nebudeš loučit ani vítat. Tvůj příchod nebo odchod je normální věc, kterou není třeba řešit. Nikdy ho nelituj, že chudák musí zůstat sám doma. Připrav mu jednu - dvě hračky, kterým můžeš dodat na důležitosti tím, že si s nimi budeš hrát ty sama a jemu je chvilku nedáš, i když o ně projeví zájem. Jestli je žravý, můžeš pořídit takovou hračku, ze které při hře vypadnou občas nějaké dobroty nebo obyčejnou morkovou kost, ta se nejvíc osvědčila nám, spolu s tenkými březovými větvičkami. Sice pak musíš uklízet kousíčky větví a listy, ale byt to přežije.
Než půjdeš do práce, dej mu dostatečně dlouhou procházku, unav ho fyzicky a pokud to půjde, i psychicky. Pak bude pár hodin spát a dá pokoj.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Obhrýzanie

Poslaťod Slawin » Pon 06.10.2008 12:13

neexistuje nejaky pripravok ktory by psika od toho odradil? :lol: lebo ak zacne obkusavat rohy maminej skrine a bohvie coho tak ju chyti nervovy amok ale taky ze boze chran :heh: zeby sa to niecim postriekalo co psik neznasa alebo co :nwm: neviete o niecom takom coby psika odradzalo od toho miesta?
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Obhrýzanie

Poslaťod Sunny » Pon 06.10.2008 12:31

V chovákoch predávajú spreje proti okusovaniu, či fungujú, netuším, neskúšala som.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Obhrýzanie

Poslaťod Slawin » Pon 06.10.2008 12:43

jaj takze existuju...tak ja teda skusim :heh: ked tak poviem ci sa osvedcilo
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Obhrýzanie

Poslaťod unicorn » Štv 16.10.2008 10:05

my sme mali doma raz sprej a fungoval. ale nepouzivali sme ho kvoli okusovaniu, ale nechceli sme aby v zime pes chodil ku dveram kde tahalo a tam si lahal na studenu dlazbu. tak sme tam striekali k dveram ten odpudzovaci sprej a potom tam nechodil. co sa tyka toho obhryzania, zrejme by pomohol sprej aj tu. ale ja som za klasicke riesenie. tak ako pisala hanka. rano ked unavis psa tak prespi dost vela casu. mne sa stava, ze ked rano odchadzam z domu a pridem okolo obeda tak vlastne svojim prichodom psa zobudim. cize viem, ze prespal vecsinu casu a nemal cas nic znicit. moj pes malo kedy ma taku tu naladu nicit nieco. mozno by som zratal na jednej ruke za cely jeho zivot, ale vzdy to bolo sposobene vecsim ci mensim stresom z toho, ze bol sam doma.
tiez je velmi podstatne to lucenie/vitanie. nikdy som sa s nim sice nelucil, ale to vitanie bolo vzdy dost emotivne :lol: a musim sa priznat ze aj do dnes je. ale proste ked on sa sam ruca k noham a prevrati sa na chrbat a chce sa nechat hladkat, tazko sa tomu odolava. :smile: tiez by som poradil este, ked uz presmerovavate to obryhazanie na hracky, tak na take co sa daju aj realne obhryzt, pripadne skonzumovat. existuje rozne kosti a ine, ktore bezne dostat v chovakoch.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Obhrýzanie

Poslaťod Allyshca » Uto 28.10.2008 20:25

Chcela by som reagovat na tie spreje proti okusovaniu a to sposobom, ze sme taky doma mali a nepomohol. Jedna znama mi vravela ze ona natierala nabytok citronom a ze to pomohlo tak neviem ci je to blud, fakt alebo zhoda nahod :lol: Moj maly nervak mal velke problemy s tym ze musi ostavat sam doma a znicil nam aj dost veci. Tak ako pisala Hanka urcite treba odburat lucenie, pred odchodom sme mu nevenovali ziadnu pozornost, a dalsiou dolezitou vecou je, co mozno najlepsie poskryvat veci ktore mu "chutia" alebo zabranit mu v pristupe na tieto miesta. Na Chestera to zabralo a teraz uz taketo prolemy nemame. Zvykol si cele poobedie prespat takze ho mojim prichodom zobudzam. Vacsina havinov potrebuje dospiet a zvyknut si na rezim dna. :no:
Naplnit svoj Osobny pribeh je jedinou povinnostou cloveka. Vsetko je jedno. A ked nieco chces, cely Vesmir sa spoji, aby si to dosiahol. Paulo Coelho
Allyshca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov