Vraj kňučí a ujúka?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Vraj kňučí a ujúka?

Poslaťod wall007 » Pon 29.10.2018 17:32

Ahojte. Mám doma 11mesačného psa Shiba inu. Asi dva mesiace dozadu sme sa nasťahovali z jednoizbáku do trojizbového bytu. Cca po dvoch týždňoch od nasťahovania sa prišli susedia (hlavne tí čo bývajú pod nami) sťažovať, že keď nie sme doma tak zavýja ako nepríčetný. O tom sme vedeli, pretože keď nie sme doma, sledujeme ho online cez kameru. Pekne sme im poďakovali, že nám to prišli oznámeniť a ospravedlnili sme sa. Na ďalší deň sme išli s veterinarom poriešiť dočasne upokojujúce lieky. Podotýkam, že v starom byte sme takéto starosti nemali, pretože v pohode zvládal byť sám doma aj celý deň, ak bolo treba. No a okrem liekov od veterinára sme s ním každý deň trénovali samostatnosť a pokoj keď ostane sám doma. Teraz po mesiaci a pol môžem povedať, že sa nám to celkom vydarilo a že nejaké tie tri - štyri hodiny ostane sám doma. Jasné, že trošku pokňučí, keď odídeme, ale ináč už nezavýja. Začne štekať len vtedy, keď počuje niekoho na chodbe alebo pred dverami. No a teraz k pointe. Dnes za mojim priateľom, ktorý práve prišiel z práce prišiel sused, čo býva dva poschodia pod nami, že nás pes dnes a včera celý deň ujúkal, že sa to už nedalo počúvať. Príde nám to divne, lebo oba tieto dni som bola doma podotýkam celý čas, nešla som ani na nákup a náš pes nezavýjal a štekol dokopy za oba dni asi štyri razy. Čo myslíte, o čo tu susedovi ide? Mala som síce pocit, že som aj ja počula nejaké zavýjanie a viem, že susedia o dva poschodia vyššie si kúpili šteniatko, ale popravde, ja si takéto veci nevšímam, veď nech si každý vo svojom byte robí čo chce pokiaľ to nie je v noci a neriešim to. :/ aký máte na to názor? A ďakujem každému kto to dočítal dokonca :D
wall007
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Vraj kňučí a ujúka?

Poslaťod martin_s » Pon 29.10.2018 19:15

Mala by si mu pri najblizsej prilezitosti povedat ze si bola doma stale a tvoj pes to nebol a je mozne ze to bolo stena vyssie... Takto ostane len utvrdeny v tom ze tvoj pes stale zavija a vzdy ked bude podobny problem budu to hadzat na teba...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Vraj kňučí a ujúka?

Poslaťod kellee » Pon 29.10.2018 19:18

presne bran sa, lebo vsetko bude potom padat na tvoju hlavu, za vsetko bude moct tvoj pes a ty
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vraj kňučí a ujúka?

Poslaťod wall007 » Uto 30.10.2018 8:29

Viete ono pre mňa aj pre priateľa sú takéto susedské nezhody novinky, nakoľko doteraz sme bývali v dome a rok, ktorý sme strávili v jednoizbáku v podnájme sa ani rátať nedá. Nik iný z bytovky nemá problém, len ten sused a jeho dcéra, ktorá býva hneď pod nami. Veď sa stretávame na chodbách a pri výťahu aj s inými susedmi a s inými psíčkarmi z našej bytovky a nik z nich nemá žiaden problém ani nás na nič neupozorňuje.
wall007
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Vraj kňučí a ujúka?

Poslaťod elfinka » Uto 30.10.2018 8:35

Ja by som asi skočila za susedom a povedala mu, že ten deň musel počuť iného psa keďže ste boli s ním doma. Ale že si ho viete sledovať cez deň aj z práce a budete to nejaký čas robiť aby ste prípadný problém riešili.

Sused nemusí vedieť že je v dome nové šteňa a ak váš má históriu kvilenia tak mi nepríde divné ak si myslí že to je stále váš.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada


Späť na Riešenie problémového správania sa psov