Som zúfalá

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Som zúfalá

Poslaťod Juliap » Uto 12.06.2018 13:12

Ahojte, mám malého čierneho kríženca jazvečíka, skoro 6 ročného.. mám ju odmalička od 2 mesiacov, pomáhala mi ju vychovať teta, ktora mala bohaté skúsenosti so psami, ktoré boli vždy poslušné a mierumilovné. A aj moja bola zhruba do jedného roku, potom sa začala meniť. Učila som ju triky, od klasických sadni lahni po mrtvolky a plazenie, podliezanie nôh... všetko robila nadšene a skoro ihneď sa to naučila. ledy ked som to však skús8la, zautočila na mňa, zvrčala a ušla, a i piškótu nechcela. Neustále vrčí po všetkých členoch domácnpsti, mňa uhryzla veľkrát, aj sestru, nepomáha napomenutie, okríknutie ani novinami po zadku, utečie vždy do kumbálu a vrčí. Jedlo si z ruky už nevezme, neverí nám... vždy bola moje zlatíčko a keby nenávidela celý svet a mňa by rešpektovala, bola by som spokojná ale už s ňou nedolážem vydržať ani ja. Začínam ju nenávidieť, premýšľam o inekcii. Ale ešte pred tým, chcem vás poprosiť, o cvičisku alebo trénerovi, čo nám dokáže pomôcť... pretože 300 euro za 10 hodín je veľmi drahé pre mňa a nechcem to vyhodiť do vzduchu. Ďakujem
Juliap
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Som zúfalá

Poslaťod Vikiki22 » Uto 12.06.2018 13:28

Hm. V prvom rade by som sa zamyslela, či ste psovi niekto doma nejakým spôsobom neublížili (aj nechtiac), čoho sa mohol zľaknúť alebo si to zle vysvetlil. Druhá možnosť je, že ho niečo bolí, príp. sa mu niečo stalo zo zdravotného hľadiska. Z tohto popisu ťažko usúdiť, kde môže byť problém. :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Som zúfalá

Poslaťod sovienka » Uto 12.06.2018 14:34

A kedy to zacala robit? Ak nedavno, tak sup k veterinarovi.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Som zúfalá

Poslaťod pigie » Uto 12.06.2018 14:37

Z prispevku mi pride, ze kratko po dospievani a je to dlhodoby problem... Taketo veci je najlepsie riesit hned v zarodku. Ak to robi uz niekolko rokov, tak naprava bude ovela dlhsia :ua: Odkial si?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Som zúfalá

Poslaťod bibac211 » Str 13.06.2018 7:57

Ahoj,

skús túto pania http://www.stastnypes.sk/

mohla by pomôcť. Nakoľko si myslím, že by bolo najlepšie aby cvičiteľ videl pri čom sa ten pes zmení, ako sa správa atď. Tu môže byť veľmi veľa faktorov, kvôli čomu je taká. A ak je to už dlhodobý problém ešte zložitejšie.
bibac211
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4


Späť na Riešenie problémového správania sa psov