Prepracovaný pes/psovod?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Prepracovaný pes/psovod?

Poslaťod Simon-NO » Ned 13.05.2018 19:16

Takže situácia je nasledovná: tak sa mi zdá, že pes je prepracovaný = nechce už veľmi počúvať, všetko robí pomaly, nie na prvý krát... Napríklad pri povele ľahni/pusť niekedy si ľahol okamžite, s radosťou to isté aj pusť... Pustil hneď loptičku/hoci čo.. A dnes? Dal som mu ľahni pozrel na mňa a nič, povedal som to znova, tiež nič... 3ti krát ľahni a trochu som mu k tomu pomohol ale robil to akoby na smrteľnej posteli..

V týždni mu dávam tak 2 oddychové dni: 1. Ideme len na prechádzku, žiadny tréning
2.uplne voľný deň, trochu mu pohádžem loptičku a to je všetko

Alebo môže to byť aj mnou?
Dnes som bol pri tréningu dosť nervózny, z toho, že nechcel, nerobil tak ako má, to isté aj včera na cvičaku.. Čím viac sa snažím, aby videli, že ten pes niečo vie, nech niekoho zaujmem, aby sa mi venoval, tak tým viac som z toho na nervy
Najradšej by som momentálne šiel na nejaký seminár/prednášku ohľadom výcviku alebo také niečo, proste aby som sa ja mohol zlepšiť a zistiť v čom robím chyby...

Otázka znie: čo by som mal robiť?
Dať psovi týždeň "voľna"? - žiaden tréning, čisto len prechádzky alebo úplne voľný deň

Alebo 3 dní čisto hravej formy, tiež žiaden tréning, rôzne hry na záhrade ako napríklad rozhadžem mu granule po trávniku a on nech ich hľadá alebo také niečo

Či by pomohli 2-3 dní úplného voľná pre psa aj pre mňa?
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Prepracovaný pes/psovod?

Poslaťod wer » Ned 13.05.2018 19:30

Ja som obcas zaradovala tyzden pauzy - mozno by vam to prospelo ako taky restart - ale primarne si myslim, ze chyba bude v tebe (sorry :angel: ). Musis sa vyhnut stereotypu pri cviceni - vtedy upada chut. Necvic vzdy vsetko naraz, rozfazuj si to cvicenie. Jeden den pracuj len napr na jednom cviku. Teda - nie do nemoty :ha: musis vidiet progres..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prepracovaný pes/psovod?

Poslaťod kellee » Ned 13.05.2018 19:36

mne tiez pomahalo obcas dat par dni pauzu, ja uz som na Alexovi videla, kedy mal dost
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Prepracovaný pes/psovod?

Poslaťod Simon-NO » Ned 13.05.2018 20:33

Fázovať tréningy som začal... Hlavne teraz keď som začal dolaďovať chôdzu pri nohe a privolanie... Pri privolaní progres vidím, začína si sadať bližšie ku mne.. Len tú chôdzu pri nohe veľmi neviem odhadnúť či som sa niekam posunul, asi si začnem každý trening chôdze nahrávať a podla toho to budem musieť nejako posúdiť
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Prepracovaný pes/psovod?

Poslaťod moschino » Ned 13.05.2018 21:39

Urcite nie stereotyp. Vsak sa potom ani tomu psovi necudujem. Ja mam fakt namotivovaneho psa, ale postrehla som, ze opakovat nieco xkrat a pes ide dolu nadsenim, sice pracuje, ale nie je to to, co chcem, ak by som pokracovala, asi by sa dostal aj do stadia, ze neurobi povel hned. A pri opakovani a stereotype mi zacal knukat pri cviceni, co je dost problem. Musela som pozmenit uplne system treningov a dost to pomohlo. Vsetko robi s chutou a na 110%, bez knukania
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Prepracovaný pes/psovod?

Poslaťod Bad » Pon 14.05.2018 5:37

Simon-NO píše:Alebo môže to byť aj mnou?
Dnes som bol pri tréningu dosť nervózny, z toho, že nechcel, nerobil tak ako má, to isté aj včera na cvičaku.. Čím viac sa snažím, aby videli, že ten pes niečo vie, nech niekoho zaujmem, aby sa mi venoval, tak tým viac som z toho na nervy


samozřejmě
platí zlaté pravidlo - pokud nejsi coby psovod v pohodě, tak žádný trénink!
Pokud jsi v tréninku na psa moc/blbě zatlačil/reagoval, tak pak pes může reagovat tak jak jsi popsal - a to nemusí být, že se mu nechce, ale že si není jistý, co má vlastně udělat, aby nevyvolal zase tvou negativní reakci (a to nemusí být cholerický výbuch vzteku, ale prostě nervozita, pes to cítí i slyší i vidí....).

jinak, pokud se pes začne chovat abnormálně, tak tam může být důvod i zdravotní
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Prepracovaný pes/psovod?

Poslaťod hisham » Pon 14.05.2018 9:18

Ked mas pocit, ze by vam pauza mohla prospiet, tak si ju pokojne daj. Uvidis.
Napr. ja som teraz s Hakuom nic nerobila skoro dva tyzdne, lebo som myslela, ze ho zabijem uz. Zbytocne je cvicit, ked to cloveku neprinasa ani trochu radosti. A teraz na treningu po pauze sme si to uplne uzili :jop:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Prepracovaný pes/psovod?

Poslaťod Elis » Pon 14.05.2018 9:48

Simon-NO píše:Čím viac sa snažím, aby videli, že ten pes niečo vie, nech niekoho zaujmem, aby sa mi venoval, tak tým viac som z toho na nervy


v tomhle pripade - méně je nekdy vice.
nesnaz se ukazovat maximum, co pes umi v takovehle situaci - ale naopak.
Chtej po nem třeba o dve urovne méně, nez uz umi doma na dvore.
1. opravdu když nejsi ty v pohode - pes se stejne nepředvede a 2. ukazujes psovi, ze nemusi delat, zvyšuješ mu nervozitu a neuspech na miste, kde v budoucnosti potrebujes, aby makal jako sroubek :yes:

jinak -ano -steretyp je zabijak vseho, pauza -proc ne - ta nikdy neuskodi.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha


Späť na Riešenie problémového správania sa psov