Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod MisheliQ » Pon 29.01.2018 17:32

Ale to nie je o tom, ze ta vie nasrat vela veci a velmi rychlo. To chce prave tu stabilitu, vyrovnanost. Ty respektujes cloveka, co po tebe krici a jaci a vytoci ho fakt cokolvek? Na mna taky clovek posobi labilne a nespolahlivo, ani omylom si neziska moj respekt.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod elfinka » Pon 29.01.2018 17:33

Cojaviem, tak ked mu to nefungovalo na prvykrat (druhy, treti), asi to nebude fungovat ked to iste popisete z 8 stran dokola to iste.
Mne tiez nikdy nebude na Fida fungovat aby sa preletel, museli sme si najst ine komunikacne kanaly.

Ale kedze nemam dva psy a celkom som zvedava ci to preziju spolu ked raz budu, tak radit neviem :joint:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Aris » Pon 29.01.2018 17:37

Áno, je to o psychike, ale ak psa zvládne maximálne odsotiť tak zbytočne radiť aby urobil "poriadky". Ja som si brala psa ako 13 ročná a náš vzťah sa veľmi menil ako som bola staršia a staršia. Oveľa viac ma rešpektoval a bral vážne.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod zuzka:) » Pon 29.01.2018 17:42

ja by som k tomu len chcela dodať. že ak tu je už návod, že rázne schmatnuť psa a nech sa preletí, tak to treba aj dotiahnuť do konca. aby sa nestalo, že sa toho človek nakoniec zlakne viac, ako ten pes, aby ten pes ešte neskočil aj do majitela
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod wer » Pon 29.01.2018 17:51

Akurat kym sa oni budu "hladat", moze to mat pre suku fatalne nasledky..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Pon 29.01.2018 17:54

Ja nevravím, že ich nechám... Len chcem vedieť či to môže byť pravda... Ako vravím nemám skusenosti
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Pon 29.01.2018 18:16

Práve som si všimol, že som neodoslal 1 odpoveď... Vravel som tam asi to: hoc ma vie veľa vecí rozčulit tak pri psoch vnímam všetko inak... Viem, že pes nerozmýšľa ako človek ale robí to co ho človek naučil takých 70% zvyšných 30% sú odvodené zo skúseností... Čiže keď trávim čas s nimi tak sa snažím byť hlavne kľudný a uvedomely lebo viem ze nerozmýšľa ako človek... Počas tréningu zachovávam chladnú hlavu a keď niečo nevie alebo to nerobí ako ma tak nehľadám chybu v ňom ale snažím sa pochopiť prečo to robí a následne to pozmeniť aby ten určitý povel robil správne aby ho pochopil... Pri tréningu sa mi ešte nestalo žeby som sa zrútil a vyletel naňho napríklad kvôli tomu ze nevedel ostať na mieste keď som sa skryl... Len som sa vrátil o pár krokov späť a robil to ako na zaciatku a po chvíli pochopil ze sa nemusí báť môjho odchodu... Tak isto to robím na prechádzke keď ide oproti nám pes hlavne kľud a nebyť nervózny aby to pes nevycitil... Len mu poviem povel ignoruj a zmením smer alebo tempo... Stalo sa mi asi jediný raz, že som bol nanho mega nasraty a to len keď sme boli s rodinou v lese a šli sme dolu svahom a veľmi ťahal lebo videl Rómov ktorých nemá rád... Vtedy nepomohlo ani prevedenie na loptu ani zmena smeru nič.. Len som to musel vytrpiet a potom sa ukludnil takže asi toľko k. Mojim nervam
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov