Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Štv 25.01.2018 13:11

U nás je to asi takto: keď su von na dvore samy tak sa nič nedeje.. Hrajú sa spolu, naháňajú, brešú pred bránou.. Ale keď vyjdem vonku ja tak mladý hneď donesie loptičku aby som mu ju hádzal... Niekedy nechá loptičku aj fene... No niekedy len uvidí, že si fena vzala loptičku a on sa hneď oproti nej rozbehne fena sa zľakne a loptičku pustí.. Takže vtedy ho mam vykricat a zavrieť? Alebo zbiť? :lol: čo sa týka prechádzok tak sú v pohode... Aj keď ich pustíme na poli tak si veľmi jeden druhého nevšíma... Tu skôr ide o nejaké úseky... Ale pochopil som vás v tomto... Takže stále keď bude chcieť niečo fene zobrať tak ho vytrestať... A pri tom striehnuti? Prebieha to asi takto: fena si z ničoho nič sadne chrbtom k psovi a ani za nič sa na neho nepozrie... Ak sa pohne bez toho aby som získal pozornosť psa tak na ňu automaticky vystartuje... Co stým?
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod wer » Štv 25.01.2018 13:15

no nedovol mu proste zobrat tu loptu, ani ju nijako zastrasovat. ale takto - nech maju obaja tu svoju (alebo ziadnu..), nemaju si ju co kradnut, ked jeden sikanuje druheho. ani jeden sa nesmie citit v neprave. ale zaroven obaja nemaju ziadne prava, ty jediny mas, chapes? :heh: a ked ide po nej vystartovat, tak ho zastav s tym voditkom. rovnako, aj ked striehne, posli ho prec a pomoz si voditkom. proste mu to nedovol.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Štv 25.01.2018 13:26

Tak ďakujem za rady! Loptičiek na dvore je habadej... Mam ešte jednu otázočku... Chcel by som socializovat so psami... Kamarát ma psa... Fenka sním nemá problém... No keď tam dovediem psa tak ich ide roztrhať.. Mal by som k nemu doviest oboch psoch a keby videl fenku-bitky a tam tého psa spolu vychádzať pomohlo by to? Alebo mame zobrať len psov a prechádzať sa oproti sebe kým sa trochu neukludnia a postupne skracovať vzdialenosť.
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod MisheliQ » Štv 25.01.2018 13:29

To musi byt take rozhodne a razne upozornenie, varovny prst, ze hej zasiel si uz moc daleko, viackrat to neopakuj.
Ja by som sa pri tom kludne postavila pred sucku, s tym, ze ak chce pes problem, tak ho ma najskor so mnou.

Moj Aron (najmladsi) mi vrci na Caesara (najstarsi), mu vadi, ale smola, musi ho tolerovat, je mi jedno, co mu vadi, ak sa mu nieco nepaci, nech odide prec. Caesar je navyse hluchy, nepocuje jeho vrcanie, slabsi a stary, ma vynimocnu ochranu u mna a pes, co mu skryvi chlp, ma problem so mnou. Zas ale ani Caesar to nesmie zneuzivat, nebodaj este aby sikanoval. A fungujeme takto uz 3 roky a su spolu aj sami. Arona chapem, ze mu cosi vadi, ale musi on odist a neriesit, obcas usmernim aj Caesara, ked sa az moc promenaduje pred Aronom.

A take, ze by mi pes diktoval koho mozem hladkat, neexistuje. Ja si snad rozhodnem koho chcem hladkat. Aron ma tendenciu sa strasne dobijat, aby ziskal moju pozornost, cim vacsi cirkus robi, tym viac ho ignorujem a venujem sa mu az ked sa ukludni. Nie som nikoho cvicena opica, aby si moju pozornost vynucoval takymto sposobom
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Margita » Štv 25.01.2018 13:29

no ja by som nenechavala im loptu,nic ani kus handry
napriklad sa mi stalo :lol: som upratovala a prevesila som kobercek zo zachoda von na verandu,no traja zo styroch psov by to tam nechali ale jedna to uchmatla, :lol: nic sa nestalo lebo dvojka co bola pustena su v pohode tak sa len natahovali ,ale verim,ze pri inej kombinaci uz toto moze vyvolat konflikt-to ,ze eliminuj vsetko co by mohlo vyvolat konflikt sa vztahuje uplne na vsetko :lol: ti co ziju so psami dlhsie a s takymi kadejakymi toto robia automaticky,toto co som spravila,keby niekomu poviem,tak len pozrie ,ci som normalna,ze spravim takuto chybu a ten kobercek tam necham :lol: no bola to sranda
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Margita » Štv 25.01.2018 13:33

Simon-NO píše:.. Kamarát ma psa... Fenka sním nemá problém... No keď tam dovediem psa tak ich ide roztrhať...

pes a pes,samec a samec,naco by si to robil?toto nie je socializacia,nechci od psa vychadzal s kazdym,uspech je to aby ta vnimal a dokazal udrzat pozornost na teba ked je pes 2 metre,to uplne staci
dvaja samci malokedy budu dobre vychadzat
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Bad » Štv 25.01.2018 13:35

Simon-NO píše:No niekedy len uvidí, že si fena vzala loptičku a on sa hneď oproti nej rozbehne fena sa zľakne a loptičku pustí.. Takže vtedy ho mam vykricat a zavrieť? Alebo zbiť?


ne, ani řvát, ani bít.....
Psa nenech se ani rozběhnout, zaměstnej ho DŘÍV, než se začne chovat špatně. Každý má mít svůj míček. Hoď feně její a psa si natáhni na sebe, třeba se s ním potahej, odhoď míček jiným směrem, aport.......

Simon-NO píše:A pri tom striehnuti? Prebieha to asi takto: fena si z ničoho nič sadne chrbtom k psovi a ani za nič sa na neho nepozrie... Ak sa pohne bez toho aby som získal pozornosť psa tak na ňu automaticky vystartuje... Co stým?

takovou situaci okamžitě zruš - například tak, že si povelem přivoláš psa, odměníš, přivoláš fenu, odměníš, třeba s nimi uděláš krátké cvičení a rozchod

Obecně - nenech psa dělat chyby, předcházej jim, preventuj! Místo toho mu říkej, jak se má chovat (poveluj, zaměstnávej, hrej si...a odměňuj!).
Pokud není ovladatelný bez vodítka, nech mu trvale couračku.

Netrestej ale chybám předcházej a toho psa ty veď tak, aby se choval správně.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod elfinka » Štv 25.01.2018 13:36

Simon-NO píše:Tak ďakujem za rady! Loptičiek na dvore je habadej... Mam ešte jednu otázočku... Chcel by som socializovat so psami... Kamarát ma psa... Fenka sním nemá problém... No keď tam dovediem psa tak ich ide roztrhať.. Mal by som k nemu doviest oboch psoch a keby videl fenku-bitky a tam tého psa spolu vychádzať pomohlo by to? Alebo mame zobrať len psov a prechádzať sa oproti sebe kým sa trochu neukludnia a postupne skracovať vzdialenosť.


Chodte spolu na dlhsiu prechadzku. S kosikmi, na voditkach, ja rada chodim na postroji ako na dogtrek. Rezkym krokom, psy ak na seba budu skaredo pozerat tak vzdy zakazat a ist dalej, nedovolit im robit blbosti. A uvidite, mozno sa casom uvolnia a prestanu sa riesit natolko, ze bude bezpecne ich pustit. Podla situacie. Ale necakala by som ze budu tak velki kamosi, aby sa mohli spolu hrat.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Štv 25.01.2018 13:42

Okej vyskúšam to... Mne ide len o to aby bol kľudný... Nemusí byť kamarát s každým... Ale keď idem s nim po ulici a stretneme psa tak nechcem aby mu nič urobil... Aby bol v pohode a šiel ďalej... Na toto sním trénujem povel ignoruj... Ale keď vidí nejakého psa pred nami tak sa správa ako besny... Brese, ťahá... Ale každou prechádzkou to ide lepšie a lepšie.. Robím to hlavne kvôli tomu keby nahodou ušiel.. Aby nebol nebezpečný
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Štv 25.01.2018 13:45

Bad, pri tom striehnutí to tak aj robím.. Len sa mi zdalo, že sa to nezlepsuje tak som len chcel vedieť ci na to niekto nemá lepšiu radu... Budem v tom pokračovať.. Ďakujem za odpoveď
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod vavrena » Štv 25.01.2018 13:54

Musíš ho naučiť ignorovať tých psov. Ja by som nenechala ani čuchať psy za plotom, načo je to dobré? Nedovoľ mu vyšilovať, ale odmeňuj kľud. Choď od psa do vzdialenosti, kedy je tvoj pes ok a vníma ťa. Tak ho zaujmi niečím, čo má rád, loptičkou/jedlom. (Ideálne je, aby hračky nemal na dvore porozhadzované, s hračkami by sa mal hrať len s tebou. A keď vonku nechce jesť, tak ho vezmi von pred večerou.) Postupne budeš skracovať vzdialenosť medzi ním a cudzím psom... a nezabudni, že keď budete míňať iného psa na ulici oproti, tak tak tvoj pes nech je vždy zvonka - to znamená, že vždy budeš ty medzi ním a cudzím psom.

No a doma usmerňovať, ako to tu už bolo povedané. Psy sa zvyčajne pobijú o hračky, preto mnohí ľudia hračky nenechávajú na dvore.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Štv 25.01.2018 13:59

Ok. Proti ťahaniu používam metódu zastavenia... Je to správne? Stále keď sa napne vôdzka tak sa zastavím a pri volám ho.. Alebo je nejaká lepšia metóda?
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod vavrena » Štv 25.01.2018 14:01

To, čo ti funguje, to je správne :smile: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Štv 25.01.2018 14:04

Ešte by som potreboval jednu radu ak by sa dalo... Keď sním kráčam po ulici aj s nejakým známym tak je kľudný... Ale akonahle sa zastavíme a začneme sa rozprávať tak začne ostro brechať...
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Margita » Štv 25.01.2018 14:06

:lol: toto robi aj moj,ked dlhsie stojime zacne knurat,stekat .moj sa nudi ,on musi chodit :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov